فعالیت 7 خوابگاه دانش آموزی در روستاهای بندرعباس/ افزایش ظرفیت250نفری خوابگاهها در سال تحصیلی آینده
+ پ -
فعالیت ۷ خوابگاه دانش آموزی در روستاهای بندرعباس/ افزایش ظرفیت۲۵۰نفری خوابگاهها در سال تحصیلی آینده

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه یک بندرعباس اظهار کرد:خوابگاه‌های دانش‌آموزی نقش مهمی در محرومیت‌زدایی علمی و فرهنگی در جامعه خصوصاً در مناطق روستایی ایفا می‌کنند که هفت خوابگاه دانش‌آموزی در مناطق تخت، قلعه قاضی، شمیل و جلابی دایر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد قویدل، مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس در جلسه شورای معاونین مدیریت آموزش‌وپرورش ناحیه یک بندرعباس با اشاره به فعالیت هفت خوابگاه دانش‌آموزی در مناطق تخت، قلعه قاضی، شمیل و جلابی گفت: در سال تحصیلی آینده تعداد دو خوابگاه برای دانش آموزان دختر و یک خوابگاه پسران با ظرفیت قریب به ۲۵۰ نفر در آموزش‌وپرورش ناحیه یک بندرعباس دایر می‌گردد.

 

وی افزود: ۲۰ درصد از سهمیه این خوابگاه‌ها مختص دانش آموزان روستایی است که با احیای خوابگاه‌های دانش‌آموزی شرایط مناسب برای تحصیل دانش آموزان مستعد روستایی صورت می‌گیرد.

 

قویدل اظهار کرد:  عوامل و موانعی مانند نبودن راه‌های ارتباطی مناسب، یکسان نبودن زمینه تحصیل در شرایط اقلیمی و جغرافیایی، کمبود نیروی انسانی و برخی مشکلات اقتصادی در احیاء دوباره خوابگاه‌های دانش‌آموزی نقش بسزایی دارد.

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه یک بندرعباس با اشاره به اینکه خوابگاه‌های دانش‌آموزی نقش مهمی در محرومیت‌زدایی علمی و فرهنگی در جامعه خصوصاً در مناطق روستایی ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: دانش آموزان مستعد رشته‌های مختلف متوسطه دوم می‌توانند تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به ثبت‌نام در مدارس نمونه و شرکت در آزمون این مدارس از خوابگاه‌های دانش‌آموزی سطح شهر بندرعباس استفاده نمایند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff