فعالیت 130 صنعت در حوزه های نفت و گاز در جزیره کیش
+ پ -
فعالیت ۱۳۰ صنعت در حوزه های نفت و گاز در جزیره کیش

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کیش اظهار کرد: ۱۳۰ شرکت کیش در حوزه حفاری، لوازم و تجهیزات چاه پیمایی، ابزار و لوازم مشبک سازی و دیگر صنایع مربوط به حفاری فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، اکبر ترکان در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی، گردشگری، خدماتی و صنعتی کیش همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن در جزیره کیش با بیان اینکه از ۴۳۰ شرکت صنعتی فعال در جزیره کیش ۱۳۰ صنعت در حوزه نفت، گاز و حفاری فعال هستند گفت: کیش مهمترین قطب دریایی برای پشتیبانی از سکوهای نفتی کشور است.
وی با اشاره به ماموریت مناطق آزاد براساس بند ۱۱ اقتصاد مقاومتی بنابر دستور رهبرمعظم انقلاب در ۴ محور گسترش و تسهیل تولید، توسعه صادرات، انتقال فناوری های پیشرفته و تأمین نیازهای ضروری و مالی کشور از خارج افزود: آنچه در مناطق آزاد پیش می رود به دلیل معافیت از قوانین گمرک، کار، مالیات، پول و بانک شرایط کسب و کار مناسبی فرا روی سرمایه گذاران خارجی گشوده است.
مشاور ارشد رئیس جمهور با بیان اینکه هر بخش از مناطق آزاد نسبت به استعدادهای خاص خود می توانند سرمایه گذاران خارجی را جذب کنند، اظهار کرد: کیش ضمن اینکه جذابیت های گردشگری و مختلفی بنابر جغرافیای خاص خود دارد قطب حفاری دریایی کشور نیز می باشد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط مطلوب در جزیره کیش شرکت های فعال در صنعت نفت و گاز به طور طبیعی جزیره کیش را به عنوان مرکزیت این صنایع انتخاب کرده اند.
ترکان با بیان اینکه از ۴۲۰ شرکت صنعتی فعال در کیش ۱۳۰ شرکت در حوزه حفاری، لوازم و تجهیزات چاه پیمایی، ابزار و لوازم مشبک سازی و دیگر صنایع مربوط به حفاری فعال هستند .
ترکان حضور شرکت های خودروسازی در جزیره کیش با توجه به سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه که به گفته وی دریچه ای در روابط بین المللی می گشاید را مشروط به نتیجه مذاکرات آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست.
همزمان با ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۱۱ طرح عمرانی، گردشگری، خدماتی و صنعتی کیش با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس ساسزمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش و جمعی از مدیران و مسئولان ادرات و نهادهای مستقر در کیش به بهره برداری رسید.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff