1

فعالیت ۵۹۴ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ احسان کامرانی در هجدهمین جلسه هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، گزارشی از وضعیت این دانشگاه ارائه کرد و گفت: از ۵۵ هزار دانشجویی که در دانشگاه‌های استان در حال تحصیل هستند، جمعیت قابل توجهی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند که این فرایند نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در تربیت نیروی انسانی به‌خوبی نشان می‌دهد.

وی از فعالیت ۵۹۴ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خبر داد و افزود: حدود ۴۸ درصد اعضای هیئت علمی در ۱۸ واحد و مرکز این دانشگاه مشغول خدمت هستند و پراکندگی واحدها و مراکز دانشگاه در سراسر استان کاملاً مشهود و محسوس است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تعداد دانشجویان این دانشگاه در استان را حدود ۲۶ هزار نفر و تعداد رشته‌ها را ۵۴۷ رشته اعلام کرد و گفت: از این جمعیت دانشجویی، حدود ۵۹ درصد در مقطع کارشناسی، ۲۰ درصد در مقطع کاردانی، ۱۸ درصد در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۶ درصد در مقطع دکتری تخصصی و ۴ درصد نیز در مقطع دکتری حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند.

کامرانی با یادآوری وجود کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، لابراتوارها، مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، هسته‌های فناور و…ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و… در استان هرمزگان مشغول ارائه خدمات با کیفیت برتر است.

فعالیت ۵۹۴ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان درمورد راه‌اندازی دانشکده موضوعی مدیریت سواحل و علوم و فنون دریایی گفت: یکی از دانشکده‌های موضوعی که پیشنهاد دادیم و حجت‌الاسلام خسروپناه (معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه) نیز بر آن صحه گذاردند، دانشکده موضوعی مدیریت سواحل و علوم و فنون دریایی است که بر اساس مأموریت جدید دانشگاه شکل گرفته است.

انتهای پیام/