تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 102097
تاریخ انتشار:شنبه 24 خرداد 1393 - 18:36| تعداد نظرات :۶ دیدگاه
پ

فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند/ فعالان فرهنگی وحدت و یگانگی ندارند/ اتاق‌های فکر و مراکز پژوهش‌محور به آسیب‌شناسی فرهنگی بپردازند

  فعال فرهنگی با بیان اینکه فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند گفت: فرهنگ استان نیازمند شبکه‌ای هماهنگ از فعالان فرهگی در قالب برنامه‌ریزی منسجم جهت بهبود وضع فعلی است. مرتضی پیروی‌منش فعال فرهنگی در گفت‌وگو با پایگاه خبری هرمز با بیان اینکه بین فعالان فرهنگی هرمزگان وحدت وجود ندارد اظهار […]

فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند/ فعالان فرهنگی وحدت و یگانگی ندارند/ اتاق‌های فکر و مراکز پژوهش‌محور به آسیب‌شناسی فرهنگی بپردازند

 

فعال فرهنگی با بیان اینکه فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند گفت: فرهنگ استان نیازمند شبکه‌ای هماهنگ از فعالان فرهگی در قالب برنامه‌ریزی منسجم جهت بهبود وضع فعلی است.

مرتضی پیروی‌منش فعال فرهنگی در گفت‌وگو با پایگاه خبری هرمز با بیان اینکه بین فعالان فرهنگی هرمزگان وحدت وجود ندارد اظهار کرد: متاسفانه فعالان فرهنگی علی‌رغم تراکم کار زیاد با هم هماهنگ نیستند و وحدت و یگانگی لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه فرهنگ غرب و فرهنگ اسلام در تقابل با یکدیگر هستند تصریح کرد: غرب برای اینکه بتواند به فرهنگ اسلامی ضربه بزند از طرق مختلف مستقیم و غیر مستقیم، هدفمند و علمی وارد می‌‎شوند.

این فعال فرهنگی ترویج فساد و گناه از طریق ماهواره، شبکه‌های اجتماعی و غیره را از جمله هجمه‌های مستقیم غرب علیه اسلام دانست و افزود: بیش از ۸ هزار مرکز پژوهشی پیرامون فرهنگ اسلام در حال مطالعه هستند.

وی با بیان اینکه امروز غرب بوسیله رسانه سعی در نفوذ به فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد گفت: رسانه‌ای که بتواند تفکرات جوان مسلمانان را از وی بگیرد و اعتقادات و باروهای اسلامی را نزد وی کم ‌اهمیت نشان دهد برای غرب باارزش است.

پیروی‌منش مشکل ایران اسلامی با غرب را مشکلی بنیادی خواند و افزود: تفکرات اسلامی در مقابل تفکرات غربی سازش پذیر نیست چراکه هر دو به دنبال تغییر تفکرات طرف مقابل هستند.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد این هستیم که قبح گناه از میان برداشته شده است گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان متولی سند چشم‌انداز فرهنگی استان است اما گله از فالان فرهنگی است که چرا مطالبه‌گری نمی‌کنند؟

فعال فرهنگی با بیان اینکه دشمن از عدم وحدت فعالان فرهنگی حداکثر استفاده را برده است تشریح کرد: فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند و فرهنگ استان نیازمند شبکه‌ای هماهنگ از فعالان فرهگی در قالب برنامه‌ریزی منسجم جهت بهبود وضع فعلی است.

وی با بیان اینکه باید با عمل به معروف نهی از منکر کنیم اظهار کرد: وقتی امر به معروف یا نهی از منکر می‌کنیم باید حواسمان باشد که خودمان نیز از آن منکر دوری کنیم و یا آن معروف را انجام دهیم تا مخاطب ما بداند حرف ما شعار نیست و کلاممان تاثیر داشته باشد.

پیروی‌منش با بیان اینکه باید ابعاد مختلف جنگ نرم را درک کنیم افزود: برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید اتاق‌های فکر شروع به کار کنند و مراکز پژوهشی و پژوهش‌محور توسط فعالان فرهنگی اجیاد شود و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه مشکلات فرهنگی آسیب‌شناسی شود.

وی با بیان اینکه برای تشکیل جامعه اسلامی سه عنصر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ظهار کرد: اولین عنصر، عنصر شناخت خدا برای رسیدن به کمال می‌باشد.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه دومین عنصر برای تشکیل جامعه اسلامی استقامت و پایداری در راه رسیدن به کمال است تشریح کرد: سومین عنصر هزینه شدن و هزینه کردن برای رسیدن به کمال است.

وی در پایان با طرح است سوال که آیا نباید با کسانی که فاسد هستند و هدفمند کاری انجام می‌دهند و و یا کار اشتباه خود را توجیه می‌کنند برخورد کرد؟

پیروی منش افزود: آیا با کسانی که چه آگاهانه و چه ناآگاهانه فضای بی‌تفاوتی را در جامعه ترویج می‌دهند برخورد می‌شود؟

وی اضافه کرد: آیا به این نتیجه رسیده‌ایم که خیلی از ضرباتی که در مسئله فرهنگ خورده‌ایم به خاطر متفاوت بودن قول و عمل خودمان(فعالان فرهنگی) است؟

فعال فرهنگی گفت: فعالان فرهنگی مانند بسیجیان که به مسائل نظامی وارد هستند؛ به مسائل فرهنگی وارد هستند؟

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=102097
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

6 comments on “فعالیت فرهنگی به شکل جزیره‌ای کار را به نتیجه نمی‌رساند/ فعالان فرهنگی وحدت و یگانگی ندارند/ اتاق‌های فکر و مراکز پژوهش‌محور به آسیب‌شناسی فرهنگی بپردازند

 1. فعال فرهنگی گفت: فعالان فرهنگی مانند بسیجیان که به مسائل نظامی وارد هستند؛ به مسائل فرهنگی وارد هستند؟

  پاسخ شما رو رهبر معظم انقلاب بارها و بارها داده اند که از آن جمله می توان به بیانات ایشان در ۴ آذزماه ۱۳۸۸ در جمع بسیجیان سراسر کشور اشاره کرد که فرمودند:
  “بسیج در تثبیت اقتدار و ایستادگی سیاسی، در عرصه های فرهنگی و سازندگی، و در عرصه های علمی نقش فزاینده ای داشته است، امروز افتخارات گوناگون کشور نتیجه حضور انسانهای خدوم، توانا، و بی نام و نشان در صحنه های گوناگون است که اگر این حقایق بدرستی شناخته نشود، ظلم به بسیج است.”

  دقت فرمودیدظلم به بسیج است, بسیج مساجد و محلات بیشترین فعالیت فرهنگی را دوشاودش کانون فرهنگی مساجد برای غنای فرهنگی محلات انجام می دهد، پس کم لطفی است که بسیجیان را در عرصه فرهنگی کم کار جلوه دهیم.
  لذا توقع از شما که عمر خود را در سنگر بسیج گذرانده اید بیش از این بود.
  خدواند همه ما را هدایت کند.

  • باسلام بیان اینکه اشرافیت بسیج درامورنظامی بالا است ودرجنگ هم به آن افتخار می کنیم نفی دیگرخصوصیات آن نیست .اینجا به ویژگی اشرافیت نظامی پرداختیم وگرنه لعنت به هرکسی که منکرنقش بسیج درهمه عرصه هاباشه ممنونم که تذکردادید.موفق باشید

 2. کامنت رو تأیید کن مدیر محترم سایت

 3. لطفا” جواب نظرات رو با دقت بدید.
  حتما” میفرمایید به چه علت؟
  عرض میکنم:
  شما در پاراگراف آخر فرمودین که :
  “فعالان فرهنگی مانند بسیجیان که به مسائل نظامی وارد هستند؛ به مسائل فرهنگی وارد هستند؟”
  حتما” قبول دارید که این جمله از شماست؟
  جواب شما حتما” مثبت خواهد بود.
  پس:
  هر مخاطبی میتونه منظوری که از این جمله برداشت کنه اینه که بسیجیان به فعالیت های فرهنگی اشرافیت ندارند, چرا که شما فرمودین فعالان فرهنگی مانند بسیجیان که به مسائل نظامی وارد هستند؛ به مسائل فرهنگی وارد هستند؟
  یعنی هیچی حالیشون نمیشه.
  حالا میاین تو جواب کامنت اول بنده میگید منظور بنده اشرافیت بسیج تو بحث نظامی بوده و …
  بهتره به جای پاک کردن صورت مسئله به دنبال اصلاح یادداشت باشید و میشد با یه کم دستکاری تو جملات آخر به مخاطب فهموند که بهتره بسیج فعالیت های فرهنگیشو توسعه بده کما اینکه در کنار اون میتونستین فعالیت ها و سرمایه گزاری هایی مؤثری که بسیج به خصوص در بحث طرح صالحین داشتند رو هم در حاشیه بهش اشاره میکیردین نه اینکه با یک جمله سرسری باعث بشید که عملا” نتیجه ای خلاف سیاست رسانه شما و خواست خودتون حاصل بشه
  موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,568 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی