فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه در هرمزگان/ افزایش میزان بارش ها از فردا / خلیج فارس مواج می شود
+ پ -
فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه در هرمزگان/ افزایش میزان بارش ها از فردا / خلیج فارس مواج می شود

کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: سامانه کم فشار بارشی تا روز جمعه در استان فعالیت دارد و از روز جمعه از میزان بارش ها کاسته می شود و شاهد افزایش وزش باد در استان خواهیم بود.

عبدالله تربالی، کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در  جنوب کشور گفت: فعالیت سامانه بارشی کم فشار از ۲۴فروردین ماه به صورت بصورت افزایش ابر، بارش باران گاهی رگبار و رعد وبرق،کاهش نسبی دما، افزایش باد و مواج شدن دریا خواهد بود.

 

وی اظهار کرد: برای امروز در مناطق غربی، جزایر استان و گاها تنگه هرمز احتمال بارش خفیف باران و شدت وزش باد پیش بینی می شود.

 

تربالی با بیان اینکه از فردا در مناطق شمال، غرب، مرکز و تنگه هرمز بر میزان بارش ها افزوده می شود که بارش ها تا روز جمعه در استان ادامه دارد، افزود: روز جمعه از میزان بارش ها کاسته می شود و شاهد افزایش وزش باد در استان خواهیم بود که توصیه می شود تمهیدات لازم دریایی لحاظ شود.

 

وی با اشاره به منشا این سامانه بارشی کم فشار از دریای سرخ  تاکید کرد: برای امروز در شهرستان بندرعباس احتمال بارش های خفیف و پراکنده پیش بینی می شود که فردا بر شدت آن افزوده می شود.

 

کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه نوسانات دمای بندرعباس بین ۲۲ تا۳۰درجه سانتیگراد است، خاطرنشان کرد:شهرستان بستک با دمای ۲۴درجه خنک ترین و جاسک با دمای ۳۰درجه گرمترین نقاط استان پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff