فعالیت سامانه بارشی، افزایش و رشد ابر در هرمرگان

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز و فردا نیز با شدت کمتر تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی در استان افزایش و رشد ابر پیش بینی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرضیه سی سی پور افزود: در مناطق غربی، مرکزی، محدوده تنگه هرمز، سواحل و جزایر، ارتفاعات و برخی مناطق شرقی و شمالی استان، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد گاه تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی گفت: لازم به ذکر است احتمال تقویت نقطه‌ای فعالیت سامانه نیز وجود دارد. توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها پرهیز شود.

سی سی پور گفت: در مناطق دریایی، با توجه به ابرناکی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد توصیه می‌شود شناور‌های سبک و صیادی از تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز خودداری نمایند و تردد سایر شناور‌ها با احتیاط صورت پذیرد. شرایط برای تردد‌های دریایی در محدوده جاسک و مناطق شرقی آن مساعد پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از سه شنبه (اوایل شب) و در طول روز چهارشنبه افزایش باد شمال شرقی در تنگه هرمز و همچنین بخش‌های از مناطق شرقی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود.

مرضیه سی سی پور گفت: از روز چهارشنبه تا پایان هفته با توجه به تاثیر سامانه پرفشار، در ساعات صبح کاهش نسبی دمای کمینه پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/