فعالیت‌انتخاباتی در دانشگاه آزاد ممنوع
+ پ -

رییس دانشگاه آزاد از فراهم آوری بستر آموزش الکترونیکی برای ۸۰ هزارنفر تا پایان سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر میرزاده در ششمین جلسه هیأت امنای استان سمنان ضمن اعلام این مطلب، با تأکید بر وضعیت مطلوب تحصیلات تکمیلی در استان سمنان گفت: این استان در تحصیلات تکمیلی سرآمد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و این امر نشان از فرهنگ دوستی و علم جویی مردم این استان دارد.

وی افزود: درصد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین توسعه تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از متوسط کشور بسیار بالاتر است که جای توجه و تقدیر دارد با این حال تحصیلات تکمیلی در این استان با جدیت تقویت می شود.

هیات های امنای استانی دارای اختیارات بالایی هستند

دکتر میرزاده در این جلسه با بیان اینکه براساس مصوبه ۷۲۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیات های امنای استانی دارای اختیار بالایی هستند، گفت: اختیار هیات امناهای استانی در حدی است که انتصاب قطعی روسای واحدها منوط به رأی این هیات های امنای استانی است.

وی افزود: روسای واحدهای دانشگاهی توسط رئیس دانشگاه به عنوان سرپرست منصوب می شوند و پس از ارزیابی عملکردشان، در صورت موافقت هیأت امنای استانی، حکم ریاست آنها قطعی می شود. البته انتصاب رئیس واحد استان باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

دکتر میرزاده با تأکید بر اینکه بعد از مصوبه ۷۲۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، اختیارات زیادی به امور اداری، مالی، تشکیلاتی و بودجه ای واحدها به استان ها داده شده است، گفت: بر این اساس اداره واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به امکانات محیطی و شناخت مسئولان منطقه ای و محلی بهتر انجام می شود.

وی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته خوشبختانه تمام هیأت های امنای استانی و کمیسیون های نظارت و کمیسیون دائمی آنها تشکیل شده است، اظهار داشت: بر این اساس نزدیک ۴۹۶ نفر از نخبگان و فرهیختگان مناطق مختلف کشور از طریق هیات های امنا با دانشگاه مشارکت دارند و ما می توانیم از نظرات آنها استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طرح تمرکززدایی از مرکز و واگذاری اختیارات به استانها، طرح خوبی بود و اجرای این طرح و طرح های تجمیع ۱ و ۲، باعث سرعت و چابکی سیستم، کاهش بروکراسی، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای دانشگاه شد.

دانشگاه حق دخالت در کارهای سیاسی و انتخاباتی را ندارد

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه حق دخالت در کارهای سیاسی و انتخاباتی را ندارد و وظیفه اصلی دانشگاه، توسعه علمی، فرهنگی، فناوری و پژوهشی است.

وی افزود: چارچوب فعالیت های سیاسی تشکل های دانشجویی مشخص شده و روش فعالیت آنها براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

به گزارش ایسنا، در ششمین جلسه هیأت امنای استان سمنان، آخرین وضعیت مالکیت اراضی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بررسی و مقرر شد کمیته ای ۴نفره متشکل از استاندار یا نماینده، معاون عمرانی یا نماینده، نماینده دفتر حقوقی و رئیس واحدهایی که زمین فاقد سند دارند، تشکیل شود و تکلیف این اراضی مشخص شود.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، درخصوص تعیین تکلیف اراضی و املاک مازاد واحدها و مراکز استان، بنا شد با تشخیص کمیسیون دائمی هیأت امنای استان، تمامی اراضی مازاد دانشگاه آزاد اسلامی استان که واجد سند مالکیت قطعی به نام دانشگاه آزاد اسلامی هستند، با مشارکت بخش خصوصی تبدیل به احسن شود و عواید آن صرف امور توسعه ای دانشگاه آزاد اسلامی استان شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff