بسیج تمام ظرفیت ‌های شهرستان حاجی آباد برای بهبود اوضاع اقتصادی منطقه

خرم نسب گفت: با توجه به ظرفیت گردشگری، کشاورزی  و وجود معادن غنی در حاجی آباد می‌توان به عنوان سرمایه‌ای گرانبها برای توسعه اشتغال و بهبود اوضاع اقتصادی منطقه بهره برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی خرم نسب سرپرست فرمانداری حاجی‌آباد در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پیارم حاجی آباد اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد به عنوان دروازه ورودی شمال استان هرمزگان، دارای ظرفیت های اقتصادی، گردشگری و حمل و نقلی است که شکوفایی آنها سرعت بخش توسعه این شهرستان خواهد بود.

وی افزود: حاجی آباد را می توان قطب معادن کشاورزی هرمزگان با دارا بودن معادن بزرگ کرومیت، منگنز، مس، سیلیس، سنگ آهن و سنگ چینی نامید که نیازمند توجه بیشتر مدیران استانی در فعال سازی معادن و ایجاد اشتغال پایدار است.

سرپرست فرمانداری حاجی آباد خاطرنشان کرد: منطقه احمدی شهرستان حاجی آباد هم دارای ظرفیت های بسیار خوبی به ویژه در حوزه معادن است و از هرگونه سرمایه‌گذاری در این بخش با اعطاء تسهیلات حمایت می گردد.

خرم نسب بیان داشت: شهرستان حاجی آباد در شمال استان هرمزگان واقع شده و علاوه بر توانمندی‌های بالقوه در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و فرش دستباف، پتانسیلهای گردشگری و نیز طبیعت بکر و منحصر به فرد، به علت دارا بودن معادن بزرگ یکی از غنی ترین شهرهای استان از لحاظ سرمایه‌های خدادادی و زیرزمینی است.

وی تصریح کرد: شهرستان حاجی آباد ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه طرح های گلخانه ای دارد و در زمینه اعطاء تسهیلات مورد نیاز به متقاضیان احداث گلخانه های کشاورزی در این شهرستان  مشکلی وجود ندارد و ضروری است جهاد کشاورزی نسبت به جذب سرمایه گذار برای توسعه کشت های گلخانه ای در این شهرستان با اعطاء تسهیلات مناسب اقدام نمایند و در این زمینه همراهی مردم با مدیران بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست فرمانداری حاجی آباد افزود: اگر مطالبات و توانمندی‌های شهرستان به خوبی منعکس شود زمینه ساز جذب سرمایه گذاران در حوزه های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی خواهد بود.

خرم نسب تصریح کرد: شهرستان حاجی‌آباد دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی است اما نوع نگاه به کار و تولید باید تغییر و خلاهایی که زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی است رفع شوند.

وی گفت:  با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال براساس توانمند های مردم افزود: مردم و نخبگان در کنار دولت می توانند به این مهم جامه عمل بپوشانند .

سرپرست فرمانداری حاجی آباد با استقبال از سرمایه گذاران در شهرستان عنوان کرد: شهرستان حاجی‌آباد از نیروی انسانی،موقعیت جغرافیایی و منابع تولید خوبی برخوردار است ، وجود منابع فراوان در بخش معادن و فرآوری و تولید کالای نهایی در این حوزه نیاز شهرستان در اشتغال را رفع خواهد کرد.

خرم نسب در خصوص برنامه های شهرستان در حوزه کشاورزی به اصلاح باغات نخیلات ، احداث سردخانه و بسته بندی و صادرات محصولات اشاره  و اضافه کرد: کشاورزی شهرستان باید صنعتی و با مصرف آب کمتر محصولات بیشتری تولید کرد.

وی در ادامه یادآور شد: اجرای پروژه های نیمه تمام بخصوص در بخش راهسازی از اولویت های شهرستان است.