تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 355676
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوجوانان را به انزوا و درون گرایی سوق می دهند

کارشناس آسیب های اجتماعی گفت: نوجوانانی که همیشه با بازی های رایانه ای درگیرند، به انزوا و درون گرایی متمایل شده و در برقراری ارتباط اجتماعی پویا با دیگران ناتوان خواهند بود.

فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوجوانان را به انزوا و درون گرایی سوق می دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی اباد،  سید ابولفضل موسوی نژاد،کارشناس آسیب های اجتماعی در همایش های سبک زندگی اسلامی ایرانی با رویکرد راهی به سوی زندگی بهتر که به  همت ناحیه حاجی اباد برگزار شداظهار داشت: پرورش فرزندان باید در جهتی باشد که علاوه بر موفقیت در عرصه های تحصیلی و شغلی ، زمینه تربیت آنان به عنوان همسران و والدین آینده نیز فراهم شود.

موسوی نژاد، با تاکید براینکه آرمان فرزند پروری، همسر پروری و والد پروری موفق است افزود: برای رسیدن به این مهم، توجه به سبک های چهارگانه فرزندپروری واصلاح فرایند تربیت بر اساس آن ضروری است.

موسوی افزود:امروز در خانواده ها ، اعضای خانواده خیلی کم با هم صحبت می کنند خیلی کم با هم ارتباط برقرار می کنند، گاهی اعضاء خانواده به شدت با هم بیگانه هستند.
وی ادامه داد: ما امروز هم در بعد سخت افزاری زندگی و هم در بعد نرم افزاری دچار مشکلات و آسیب های جدی و فرهنگی هستیم، در تغذیه سالم مسیری که طی می کنیم و سبکی که از آن تقلید می کنیم کاملاً به سمت ایجاد بیماری های مختلف برای خودمان گام بر می داریم.

این کارشناس اضافه کرد: بسیاری از خوردنی های ما مصنوعی شده ، بچه های ما نوشیدنی ها و خوردنی های سالمی ندارند،

از طرف دیگر هجوم فرهنگ غربی که یکی از تجلیات آن فضاهای مجازی و تلگرام و امثال اینهاست سبب بروز مشکلات فراوانی در زندگی ها شده است.

موسوی تاکید کرد: بمباران اطلاعاتی که از طریق فضاهای مجازی خصوصاٌ تلگرام و بازی های رایانه ای می شود سبب شده ذهن انسانها درگیر باشد و آن آرامش و طمانینه امروز در افراد کمتر دیده می شود.

وی در ادامه بیان داشت: بچه های ما سابقاً در کوچه ها با شور و نشاط خاصی بازی می کردند، ولی امروز همه بچه ها در خانه ها با موبایل و بازی های آن سرگرم هستند و این بسیار خطرناک است، یکی دیگر از مشکلات ما ماهواره است، ماهواره غیر از حرمت نگاه به تصاویر مستهجن اش آثار بسیار مخربی بر روی خانواده ها می گذارد.

کارشناس آسیب های اجتماعی تاکید کرد:دشمنان با بازی های رایانه ای و مواد غذایی می خواهند ریشه ملت ما را بزنند، رایانه و اینترنت مانند هر پدیده اجتماعی دیگر برخی پیامدهای روانی – اجتماعی را در پی دارد القاء خشونت و پرخاشگری ، القای برخی ارزشهای فرهنگی خاص و القائات سیاسی و عقیدتی و به همین ترتیب وابستگی رفتاری که به رایانه و اینترنت پدید می آید،وابستگی رفتاری به اینترنت و رایانه صرف نظر از اینکه آن را یک بیماری ، آسیب روانی یا معضل اجتماعی بدانیم پدیده ای است مزمن ، فراگیر و عود کننده که به صدمات جدی جسمانی ، مالی و خانوادگی و اجتماعی و روانی همراه است . شخص وابسته به متعاقب وابستگی به آن دچار افت جدی در کارکردهای فردی و اجتماعی می گردد.

وی افزود: نوجوانانی که همیشه با بازی های رایانه ای درگیرند، به انزوا و درون گرایی متمایل شده و در برقراری ارتباط اجتماعی پویا با دیگران ناتوان خواهند بود. این روحیه انزواطلبی باعث می شود که نوجوان از گروه هم سالان جدا شود که این خود زمینه ساز ناهنجاری های دیگر است، حتی متوجه رفت و آمد میهمان نمی شود؛ و همیشه پس از دست کشیدن از این برنامه، با سردرد و کسالت مواجه می شود.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=355676
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,596 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی