فضای تحصیلی نباید به فضاهای تند سیاسی تبدیل شود/در انتقال خاطرات رزمندگان دفاع مقدس به نسل امروز خوب عمل نکردیم
+ پ -
فضای تحصیلی نباید به فضاهای تند سیاسی تبدیل شود/در انتقال خاطرات رزمندگان دفاع مقدس به نسل امروز خوب عمل نکردیم

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال سال انتخاباتی است، گفت: فضای درسی و تحصیلی نباید به فضاهای تند سیاسی تبدیل شود، ما خاطره خوشی از سالهای گذشته نداریم، دانشگاههای ما تبدیل به اتاق جنگ شد، نگذاریم چنین اتفاقاتی دوباره تکرار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج‌زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به اینکه انجام گناه و منکرات در این دنیا باعث خسران خود انسان در آخرت می شود، اظهار کرد: اولین کسی که فردای قیامت مواخذه می شود خود انسان است و راه فراری وجود ندارد، پس این دنیا فرصتی برای انجام عمل صالح و اهل تقوا بودن است.

تاج زاد با انتقاد از عملکرد ضعیف شهرداری رودان در تزیین و چراغانی خیابانها و حضور کم رنگ مسئولین در مراسمات ایام عید غدیر، افزود: شهر رودان با وجود اینکه یکدست شیعه است در ایام عیدغدیر خیلی ضعیف عمل کرد، یک شخص غریبی اگر وارد شهر بشود هیچ اثری از مناسبتهای مذهبی لاآقل در ظاهر نمی بیند، شما مسئولین متصدی چه حکومتی هستید، این حکومت اسلام است یا کفر، به چه کسی باید شکایت کنیم، به کجا باید اعتراض کرد.

امام جمعه رودان با اشاره به برگزاری طرح نفوس و مسکن در کشور، ادامه داد: براساس قانون هشتمین برگزاری طرح نفوس و مسکن، مرکز آمار با همکاری مدیریت برنامه ریزی کشور انجام می شود، همکاری همه مردم و مسئولین لازم است چرا که پایه و اساس همه برنامه ریزی های کشور آمار دقیق و صحیح است.

وی همچنین با اشاره به شروع سال تحصیلی مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه سراسر کشور، گفت: دانشگاهها و مراکز آموزشی باید بر روی ۲تا مسئله، یکی علم و دیگری اخلاق سرمایه گذاری کنند، فقط به علم بسنده نکنیم، انسان های بی دین و لایک هم علم دارند، اما اخلاق ندارند، تحصیل علم و اخلاق با هم، مخصوص ما مسلمانان و شیعیان است.

تاج زاد اضافه کرد: اگر در مدارس و دانشگاههای ما علم و اخلاق با هم تدریس شود شاهد کاهش ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در جامعه خواهیم بود.

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال سال انتخاباتی است، تصریح کرد: فضای درسی و تحصیلی نباید به فضاهای تند سیاسی تبدیل شود، ما خاطره خوشی از سالهای گذشته نداریم، دانشگاههای ما تبدیل به اتاق جنگ شد، متأسفانه از بی دینی حرف زدند، پایگاههای اعتقادی از بین رفت، نگذاریم چنین اتفاقاتی دوباره تکرار شود.

وی افزود: مقام و جایگاه یک معلم بالاتر از چیزی است که بخواهد برای کسی سینه سپر کند، شهدای ما برای علم و اخلاق و برای آبروی این انقلاب و نظام خون دادند.

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه یکی از مسئولیتهای مقام معظم رهبری بعنوان فرمانده کل قوا، تببین راهبردهای دفاعی و نظامی کشور است، ادامه داد: رهبر انقلاب دکترین دفاعی کشور را در چند گام تعریف کردند؛ گام اول دفاع همه جانبه، گام دوم دفاع بازدارنده، گام سوم تهدید دربرابر تهدید و گام چهارم افزایش قدرت تهاجمی در کنار قدرت دفاعی کشور، و از اول هم فرمانده کل قوا این چندگام را دنبال ، و سفارش زیادی کردند.

تاج زاد با بیان اینکه یک عده ادعا می کنند این امنیتی که امروز ملت ما دارد فقط به خاطر مذاکرات سیاسی است،تصریح کرد: مقام معظم رهبری در جواب این ادعا فرمودند، این حرف به هیچ وجه صحیح نیست، تنها عامل رفع تهدید نظامی، آن اقتدار دفاعی و نظامی کشور است، آن چیزی که باعث شده استکبار به ما حمله نکند، توان دفاعی و تهاجمی ما است.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ تحمیلی به ما تحمیل شد و به گفته امام راحل این یک نعمت بود که باید درسی برای ملت ما باشد.

امام جمعه رودان با بیان اینکه خاطرات دفاع مقدس در سینه خیلی از رزمندگان هست و ما نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم، اضافه کرد: امروز خیلی از این خاطرات با شهادت یادگاران دفاع مقدس از بین می رود، کسی هم پای کار نیست.

حجت الاسلام تاج زاد با اشاره به اینکه سیاست و سیاسی بازی مملکت را گرفته، افزود: بعضی از افراد حتی با اسم شهید در زمین زدن و یا بالاآوردن اشخاص استفاده می کنند، بجای اینکه از دفاع مقدس در زمینه ترویج شهادت، استقامت و جهادی کار کردن بهره بگیریم، متأسفانه کم کاری کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید فرهنگ دفاع مقدس را نهادینه کنیم اما خواب آلزایمر گرفتیم و این فراموشی به نفع استکبار است، وقتی نگاه می کنیم نسل امروز ما هیچ خبری از ۸سال دفاع مقدس ندارد و دنبال اخبار به درد نخورد هستند، این معضل باعث خوشحالی استکبار است.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff