فشار عربستان سعودی به لبنان برای توقف پخش شبکه «المیادین»
+ پ -
فشار عربستان سعودی به لبنان برای توقف پخش شبکه «المیادین»

شرکت عربستانی «عرب‌ست» با فشار به دولت لبنان به منظور بستن شبکه خبری «المیادین»، روند بستن همه رسانه‌های آزاد و منتقد را ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مقامات ریاض که پیش از این با فشار بر شرکت‌های ماهوار‌ه‌ای «عرب‌ ست» و «نایل ست» پخش شبکه ایرانی «العالم» از آنها را متوقف کرده بودند، به منظور متوقف ساختن فعالیت شبکه خبری «المیادین» روند فشار آوردن به مقامات لبنان را آغاز کردند.

شرکت ماهواره‌ای عرب ست به منظور متوقف ساختن فعالیت شبکه خبری المیادین در لبنان، مقامات بیروت را به فسخ قرار داد دوجانبه و انتقال ایستگاه پخش این شرکت از منطقه «جوره البلوط» به اردن تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت ماهواره‌ای عرب ست تا کنون چند نامه به وزارت مخابرات لبنان ارسال کرد و اتخاذ تدابیر مناسب برای مجازات شبکه المیادین به خاطر انتقاد از کشورهای عربی را خواستار شده است.

ناظران سیاسی معتقدند که فشار شرکت عرب ست به خاطر رویکرد روشنگرانه المیادین در رسوا سازی سیاست‌های ریاض صورت می‌گیرد.

یک مقام مسئول در شبکه المیادین نیز با بیان اینکه شرکت ماهواره‌ای عرب ست اخیرا پیامی هشدار آمیز به این شبکه خبری ارسال کرد، افزود: این پیام در پی پخش تحلیل یک کارشناس ایرانی درباره فاجعه منا بود. پیام مذکور محتوای برنامه را بر خلاف شروط قرارداد بین شبکه المیادین و شرکت عرب ست می‌داند.

شبکه خبری در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۲ یعنی یک سال پس از آغاز انقلاب‌های عربی، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff