تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 488764
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارش هرمز از راهپیمایی 13 آبان؛

فریاد هیهات مناالذله مدافعان خلیج فارس در چهل سالگی انقلاب+تصاویر

راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور آحاد مردم و مسئولان با طنین فریاد مرگ بر آمریکا در استان هرمزگان برگزار شد.

فریاد هیهات مناالذله مدافعان خلیج فارس در چهل سالگی انقلاب+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛۱۳ آبان را باید یکی از رزوهای مهم و تاریخی در طول انقلاب اسلامی ایران دانست که حوادث مهمی همچون تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و تبعید امام راحل به ترکیه به خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی در آن رقم خورده به همین سبب این روز با نام  روز دانش آموز و استکبارستیزی معرفی می شود.

۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به حکومت و جنایات پهلوی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند، به خاک و خون کشیده شدند همچنین در ۱۳ آبان ۵۸ بود که دانشجویان پیرو خط امام و مردم  با ورود به سفارت آمریکا این لانه جاسوسی را تسخیر کرده و جاسوسان حاضر را به گروگان گرفتند.

امام راحل نیز در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ به علت اعتراض به حکومت پهلوی و مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی به کشور ترکیه تبعید شد

اهمیت این روز در انقلاب اسلامی همواره موجب دلهره دشمنان انقلاب خصوصا آمریکای جهان خوار بوده که همواره برای تحت الشاع قرار دادن و کمرنگ جلوه دادن یوم الله ۱۳ آبان به ترفندها و شیطنت های بسیاری متوسل شده است.

اعلام تحریم های جدید از سوی آمریکا و اهانت های مکرر همزمان با ۱۳ آبان از مهم ترین اهداف شوم غرب برای آسیب زدن به انقلاب است که این بار هم با حضور پرشور مردم در راهپیمایی موجب ناکامی دشمنان و بدخواهان شد.

صبح امروزمکان های برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در هرمزگان مملو از مردمانی بود که برای تجدید میثاق با آرمان های انقلاب حضور خود را به رخ جهانیان کشیدند و مشت محکمی بر دهن یاوه گویان زدند.

 شعار های مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و هیهات مناالذله توسط مردم انقلابی بهمراه حمل بنر و پارچه نوشته هایی درمحکومیت سیاست های خصمانه آمریکا از جلوه های راهپیمایی ۱۳ آبان در هرمزگان بود.

 

شعار مرگ بر آمریکا نماد استکبار ستیزی است

حجت الاسلام دکتر محمود وزیری، نماینده سابق ولی فقیه در سوریه در مراسم سخنرانی ۱۳ آبان شهرستان بندرعباس با بیان اینکه مرگ بر آمریکا نماد استکبار ستیزی و ببان نفرت ما از استکبار جهانی است، اظهار کرد: شعار مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد و در  قرآن نفرت خدا از استکبار قابل بررسی است.

نماینده سابق ولی فقیه در سوریه تصریح کرد: خداوند در قرآن متجاوزان، کافران، ظالمان، مفسدین، مسرفین، خائنین، مستکبرین و کسانی که به دنبال بی عدالتی در جامعه هستند را منفور دانسته این در حالی است که تمام این صفات و خباثت ها در دولت آمریکا نمایان است.

وزیری بیان کرد: رژیم سعودی با حمایت آمریکا مردم بی گناه را به خاک و خون کشیدند و در یک روز ۴۱۱ دانش آموز ابتدایی، راهنمایی و دبیرستانی یمنی را با بمب های فسفری به خاک و خون کشید.

وی افزود: خباثت های دولت آمریکا نه تنها با اسلام بلکه با حقوق بشر نیز همسو و سازگار نیست و یک عده در دنیا که در راس آن رژیم سعودی قرار دارد تسلیم آمریکا هستند؛ ما از این جا اعلام می کنیم تسلیم هیچ کس جز خدا نیستیم.

نماینده سابق ولی فقیه در سوریه اظهار کرد: سه رویداد مهم  تبعید امام در سال ۱۳۴۳، روز دانش آموز در سال ۱۳۵۸ و به خاک وخون کسیده شدن دانش آموزان و دانشجویان در  ۴۰ سال پیش در سیزده آبان صورت گرفته است.

نماینده سابق ولی فقیه در سوریه با اشاره به اینکه دانش آموز و دانشجو نماد جوانی یک کشور است، گفت: ۱۳ آبان سه پیام مهم اهمیت دادن به جوان، استقامت و مقاومت در برابر وضعیت اقتصادی را دارد.

وزیری افزود: در جنگ ۳۳ روزه لبنان مقاومان در این کشور با توکل به خدا و توسل به ائمه توانستند پرچم رژیم صهیونیستی را به خاک بکشند و ارتش سه کشور مصر، سوریه و اردن در سال ۱۹۶۷ میلادی نتوانست  حزب الله لبنان را شکست دهد.

وی عنوان کرد: اوضاع اقتصادی کشور نابسامان اما رو به بهبود است و دشمن می خواهد از این آتشی که در کشور بنا کرده  برای نا امید کردن دانش آموزان این مرز و بوم استفاده کنند ولی خیالی باطل بوده و  این جوانان آگاه و گوش به فرمان رهبر هستند.

نماینده سابق ولی فقیه در سوریه با بیان اینکه محصول ۱۳ آبان ایمان به درستی راه، انرژی و امید است، خطاب به دانش آموزان بیان کرد: با ایمان، امید و انرژی مسیر انقلاب را با تمام قوت بییمایید که راه شما ادامه دهنده راه انبیا است.

وزیری خاطر نشان کرد: هر جامعه ای که بخواهد قدرتمند و استکبار ستیز باشد باید دو زبان جوان و زبان زمان را بفهمد.

حضور باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان موجب تقویت روحیه انقلابی جهان می شود

آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در حاشیه راهپیمایی استکبار ستیزی ۱۳ آبان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:برای تقویت حرکت های انقلابی در جهان و حفظ روحیه در ایران باید ۱۳ آبان را هرچه باشکوه تر برگزار کنیم و می بینیم که ملت ما منسجم فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خان را سر می دهند.

وی با بیان اینکه بخش از شیطنت آمریکا کمرنگ جلوه دادن ۱۳ آبان است، گفت:آمریکا شیطان بزرگی است که ایمان ما را از بین می برد و در صدد نابودی ماست لذا باید با فریاد مرگ بر آمریکا به جنگ این دشمن خطرناک رفت و با حضور پرنگ در راهپیمایی ۱۳ آبان اعلام برائت از دشمن دیرینه انقلاب و ایران کرد.

نعیم آبادی با اشاره به تلاش آمریکا برای وضع تحریم های جدید همزمان با ۱۳ آبان تصریح کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران را در راستای شیطنت های قبلی آمریکا برای آسیب به انقلاب اسلامی ایران است مگر آنکه این آرزو را به گور ببرد.

 

حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان مشت محکمی بر دهان استکبار است

همسر شهید عبدالحمید سالاری، نخسین شهید مدافع حرم هرمزگان در حاشیه راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه هیچ گاه رهبرمان را تنها نمی نواهیم گذاشت، اظهار کرد: فرزندان ما پشتیان ولایت فقیه هستند وبا حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان مشت محکمی بر دهان آمریکا، انگلییس و عربستان خواهیم زد.

وی با اشاره به تلاش های غرب برای کمرنگ جلوه دادن حماسه تاریخی ۱۳ آبان تصریح کرد:استکبار برای رسیدن به اهداف خودشان به دنبال کمرنگ جلوه دادن ۱۳ آبان است اما مطئنا با وجود رهبری فرزانه هیچ گاه به اهدافشان نخواهند رسید.

همسر شهید عبدالحمید سالاری تاکید کرد: بنا به فرمایش رهبر انقلاب تحریم ها از اوایل انقلاب وجود داشته لذا ما از تحریم ها ترسی نداریم و دشمنان انقلاب کور خواندن همه مردم ما خصوصا فرزندانمان همچون پدران شهیدشان از کشور دفاع می کنند.

۱۳ آبان بهانه ای برای انتقال معارف انقلابی و ارزش های دینی به نسل جوان است

حجت الاسلام میرزایی، معاون هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت راهپیمایی، اظهار کرد: ۱۳ آبان ماه فقط رور دانش آموز نیست و ما وظیفه داریم که معارف انقلابی و ارزشی و دینی را به دانش آموزان منتقل کنیم و اما این به معنای نیست که امروز روز دانش آموز باشد و متعلق به همه مردم ایران است.

معاون هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: استکبار ستیزی یکی از مقاصد آن حضور در راهپیمایی و شعار مرگ بر آمریکاست و گرنه مقاصد متعدد فراوانی دارد و یک مسئول باید مرگ بر آمریکا بگویید و در کنار این شعار باید به مردم خدمت کند.

میرزایی بیان کرد: ما نباید از دشمن توقع داشته باشیم که از ما تعریف و تمجید کند و ما نباید به لبخند دشمن خوشحال باشیم و از عصبانیت او ناراحت شویم و ما بایستی بر اساس معیارهای دینی و ولایت فقیه حرکت کنیم تا بتوانیم به آن اهداف بلند آن برسیم.

وی خاطر نشان کرد: دشمن به خیال خام خود آغاز تحریم ها را همزمان با روز استکبار ستیزی قرار داد که با این کار می خواهند ترس در دل مردم ایجاد کنند ولی کور خواندن و مثل سابق به طور یقین در این نقشه نیز شکست خواهند خورد.

سرزمین و ملت ایران این خیانت‌ها و تحقیرها را هرگز از یاد نخواهد برد

محمد خیری، رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان در حاشیه راهیپمایی ۱۳ آبان ماه در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به همراه اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان بصیر و محترم و بویژه شرکت مردم و مسئولان استانی، گسترده و پرشکوه‌تر از سال های گذشته در راهپیمایی حضور داشتند.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان هرمزگانی آمدند تا بگویند ۱۳ آبان را هرگز فراموش نخواهند کرد و با مشت های گره کرده و شعارهای ضد استکبار پایبندی خود را به ارزش ها و راه و رسم شهدا نشان دادند.

خیری افزود: ۱۳ آبان در تاریخ معاصر ایران یکی از روزهای مهم آشکار کننده دست پنهان استکبار به شمار ‌می رود و حضور شوم استکبار در ایران مملو از خیانت به منافع ملی این سرزمین بوده و ملت ما این خیانت‌ها و تحقیرها را هرگز از یاد نخواهد برد.

وی ادامه داد: همینطور که حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در اهمیت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فرمودند: با اطمینان می گویم که اسلام، ابرقدرتها را به مذلت می کشاند.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان خاطر نشان کرد: در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد همه اقشار مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=488764
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل