فروش ۵۰۰۰ دستگاه خودرو با وام ۲۵ میلیونی در ساعات نخست طرح/ رانتی در فهرست کالاهای ایرانی نبود
+ پ -

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با رد وجود رانت در فهرست کالاهای ایرانی مشمول تسهیلات کارت‌های اعتباری خرید گفت: امروز و در آغاز طرح عرضه خودرو با وام ۲۵ میلیونی ۵۰۰۰ دستگاه خودرو تا این لحظه به فروش رفت که نود درصد پژو، پراید و تندر ۹۰ بوده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجتبی خسروتاج در نشست خبری طرح خرید کالای ایرانی که در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد، در خصوص شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که مشمول این طرح هستند، اظهار داشت: در سایت وزارت صنعت فضایی خوبی ایجاد کردیم تا همه واحدهای تولیدی متقاضی ثبت‌نام کنند. تاکنون ۳ هزار و ۶۵۶ کد کالا ثبت شده و ۵۲ واحد تولیدی، ۳ هزار و ۲۰۰ نمایندگی ثبت‌نام کرده‌اند و همچنین ۳۶ واحد تولیدی از طریق اینترنتی اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: این سایت پویاست و مرتب کالاها و شرکت‌های مشمول اضافه می‌شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وجود رانت در گزینش شرکت‌های تولیدی گفت: متأسفانه این خبر نامربوط در برخی رسانه ها منتشر شد، اما مسئله این بود که هر واحد تولیدی برای ثبت‌نام باید کد شناسه و شبنم خود را ثبت می‌کرد اما بسیاری از واحدهای تولیدی چنین آمادگی را نداشتند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در مرحله اول با برخی شرکت‌ها وارد مذاکره شدیم و بنگاه‌های تولیدی که آمادگی لازم برای ثبت شناسه خود را داشتند را به فهرست اضافه کردیم.

وی تأکید کرد: واحدهای تولیدی می‌توانند ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

خسروتاج در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه چرا خودروهای چینی هم در قالب این طرح تأمین مالی می‌شوند، گفت: سال گذشته ۲۶ نوع خودرو تولید شد که ۱۸ نوع آن در سایپا و ایران‌خودرو و ۸ نوع دیگر در سایر شرکت‌های خودروسازی تولید شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این ۲۶ مدل، ۹۵۷ هزار دستگاه آن در دو شرکت ایران خودرو و سایپا تولید شد که حدود ۹۴٫۴ درصد خودروهای تولیدی است. بنابراین، شرکتهای خودروسازی کرمان موتور، مدیران خودرو، راین خودرو در مجموع ۵٫۶ درصد تولیدات را دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه چرا این خودروهای چینی هم مشمول شدند به این دلیل بود که می‌خواستیم به نیاز مصرف‌کنندگان توجه کنیم و اگر فردی به دنبال خرید این خودروها هم بود امکان تأمین آن وجود داشته باشد.

ادامه دارد…

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff