فروش مواد مخدر و قلیان در سطح جامعه باید کنترل شود
+ پ -
فروش مواد مخدر و قلیان در سطح جامعه باید کنترل شود

امام جمعه شهر هشت بندی در سومین مجمع بسیج شهرستان میناب گفت: فروش ، مصرف مواد مخدر و قلیان در سطح جامعه باید کنترل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  میناب جنوب ،حجت الاسلام و المسلمین بارانی  امام جمعه هشت بندی  میناب با بیان اینکه فروش و مصرف تبناکو و قلیان در سطح جامعه باید کنترل شود گفت: مسئولین باید از ظرفیت شهرستان جهت رفع مشکلات مختلف فرهنگی و اجتماعی خصوصا” معضل دخانیات استفاده لازم را به عمل آورند.

 

 

امام جمعه شهر هشت بندی به آسیب ها و پیامدهای استفاده از دخانیات اشاره کرد  و افزود : با استناد به آیات و روایات به دلیل ضرر رساندن مواد دخانی به بدن استفاده  از  هر  گونه  مواد مضر  به  بدن  حرام  است.

 

 

وی یادآور شد: افزایش مرگ و میرها بواسطه کشیدن سیگار و مواد دخانی ۲ برابر مرگ و میر در حوادث رانندگی است که این آمار می تواند زنگ خطری برای مسئولین باشد.

 

 

امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی بیان داشت: جوانی که باید اهل علم ، تهذیب و تحصیل باشد به دام مواد مخدر گرفتار شده و در گوشه پارک ها و پارتی هایی که درسطح جامعه وجود دارد فعال است.

 

 

بارانی با بیان اینکه دشمن از حربه های مختلف برای ضربه زدن به نظام و انقلاب استفاده می کند گفت: یکی از هدف های اصلی دشمن تخریب جوانان ارزشی و ایجاد شکاف بنیان خانواده ها از طریق روی آوردن جوانان به مواد مخدر است.

 

 

وی آگاهی و هوشیاری جوانان و شناخت دشمن را از اهمیت اساسی در سطح جامعه برشمرد و افزود: آگاهی و شناخت مردم نسبت به دشمن بسیاری از معضل ها و مشکلات فرهنگی ، اجتماعی و دینی در سطح جامعه برطرف خواهد شد.

 

 

بارانی انگیزه اصلی مصرف قلیان را خوش گزرانی افراد بیان کرد و اضافه کرد: بیکاری ، عدم فراهم نشدن شرایط به موقع  ازدواج افراد زمینه جذب جوانان به خوش گزرانی دسته جمعی از طریق روی آوردن به مصرف مواد مخدر و قلیان می شود.

 

 

امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی گفت: ایجاد اشتغال پویا و پیگیری در رفع معضلات و موانع اشتغال و همچنین جامه عمل پوشیدن به اقتصاد مقاومتی و نیروهای تراز انقلاب ، در زمینه مدیریت انقلابی و جهادی همراه با تعهد و تخصص می تواند رشد و ترقی جامعه را به همراه داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff