فروش تنها دارایی یک هنرمند برای نمایش فرهنگ سنتی در ارمنستان
+ پ -
فروش تنها دارایی یک هنرمند برای نمایش فرهنگ سنتی در ارمنستان

استان هرمزگان که سراسر از فرهنگ غنی و سرشار از هنرمندان دلسوز و پا به کار است این روزها از کم لطفی و بی توجهی مسئولان حوزه فرهنگ رنج می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یوسف رنجبر ، کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به اینکه مسولان حوزه فرهنگ دراستان هرمزگان به وعده های خود عمل نمی کنند ، اظهار داشت : مدیرکل ارشاد هرمزگان دو روز پیش در جمع خبرنگاران وعده رفع مشکل مالی گروه ” مرکب ” را داد که متاسفانه این وعده در حد یک حرف باقی ماند و هیچ کمکی به ما نشده است.

 

 

وی افزود : تا به امروز به امید وعده های مدیر ارشاد بودیم اما به آن پی بردیم که این حوزه هیچ اهمیتی برای ما قائل نمی شود.

 

 

این هنرمند با بیان اینکه گاو و گوساله ام برای حمایت مالی از گروه صبح امروز به زیر قیمت واقعی به فروش رساندم تا به وظیفه ملی خودم عمل کنم ، یاد آور شد : گروه مرکب بدون حمایت مسئولین وهمه بازیگران از هزینه خود و فروش دارایشان با هر مشقتی که شده فردا عازم جشنواره ارمنستان می شوند .

 

 

رنجبر با اشاره به راهیابی نمایشنامه مرکب به جشنواره هایفست ارمنستان تصریح کرد : راهیابی نمایشنامه مرکب به هایفست ارمنستان فرصتی است تا هنرمندانمان تمدن اصیل هرمزگان به جهانیان عرضه کنند که پیشرفت و ترقی فرهنگ ایرانی را به همراه دارد.

 

 

وی با بیان اینکه ارشاد هرمزگان در سال گذشته هم نیز به وعده های خود عمل نکرده است ، گفت : نمایش خیابانی با عنوان معرکه ناتمام جهت حضور در جشنواره منطقه ای فسا مهر که در استان فارس بر گزار شد را تولید کردیم که این اثر با هزینه شخصی تهیه و تدوین گردید که قرار شد بعد از برگشتن از جشنواره هزینه های ما رو عودت بدهند اما علارغم اینکه کسب تمامی جوایز برتر آن جشنواره به این کار اختصاص پیدا کرد و افتخاری برای اداره کل ارشاد استان و شهرستان شد اما هزینه ما هرگز تا امروز بر نگردیده است.

 

 

 

این هنرمند هرمزگانی تصریح کرد : همکاری نکردن مسولین مربوطه و قول دادن مکرر مدیرکل ارشاد یک ماه فرصت ما بیهوده به خاطر قول های عمل نشده ایشان از دست رفت .

 

 

 

 

وی ادامه داد : یک ماه هر روز با توجه به بعد مسافت مابین میناب و بندر جهت حل مشکل مالی نمایش و سفرگروه اجرایی نمایش به ارمنستان به دفتر مدیر ارشاد مراجعه می کردم که متاسفانه هیچ نتیجه ایی در بر نداشت ، ای کاش قول امروز و فردا رو نمی داد تا بنده تکلیفم روشن میشد نه اینکه در عمل انجام شده قرار بگیرم و بلیط تهیه کنم ، هماهنگی های لازم رو انجام بدهم و حالا بخشی از مشکل مالی من که توسط ایشان قول داده شده بود درحاله ای از ابهام باقی بماند .

 

 

IMG-20151001-WA0035

 

 

 

 

رنجبر با بیان اینکه کمک های برخی خیرین و مسولین برای اعزام گروه کافی نبوده است ، اظهارکرد : اکثرمسولین این استان از نماینده محترم شهرستان تا معاون استانداری ، مشاور استاندار ، روبط عمومی استانداری ، از پذیرفته شدن کارگروه نمایشی مرکب در این جشنواره بین الملی با خبربودند اما متاسفانه کاری برای حضور ما در این جشنواره انجام نگرفت .

 

 

 

این جوان اهل هنر افزود: جشنواره نهم مهر ماه شروع شده است و کشورهای مختلفی اثار خود را به اجرا در می آورند وما این فرصت نادر را از دست میدهیم چرا که بیش از ۲۵ کشورغربی و آسیایی و آمریکایی و آفریقایی از سراسر جهان در آن حضور داشته وفرصت مناسبی است جهت تبادل فرهنگی و مهندسی معکوس فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی استکبار اما ما هنوز در ایران به سرمیبریم.

 

 

وی ریشه تئاتر میناب را برگرفته ازهنر تعزیه برشمرد و عنوان کرد :هنرمندان شهرستان میناب کارهای خود را در سالن های مخروبه دنبال می کردند و با وجود تخصیص اعتبار برای ساخت سالن فرهنگی در میناب متاسفانه بودجه آن جای دیگر هزینه شد و محرومیت هنری همچنان پا برجا است .

 

 

 

 

 

IMG-20151001-WA0011

 

 

هنرمند تئاتر هرمزگانی خاطر نشان کرد: میناب با فرهنگ غنی خود با مشکلات زیرساختی در زمینه مدیریت ضربه خورده که این امر به فرهنگ این شهرستان نیز آسیب زده است چنانچه اگر این رویه ادامه داشته باشد شاهد عواقب سنگین اجتماعی خواهیم بود .

 

 

وی در پایان این گفتگو از حمایت ، محبت وعنایت ویژه مدیر شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس که در زمینه های مختلف با این گروه همکاری داشته است قدردانی کرد .

 

 

 

گفتنی است ” مدیرکل ارشاد هرمزگان دو روز پیش در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص رفع مشکل مالی یوسف رنجبر، کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگانی خبر داد و افزود : با پیگیری هایی که انجام شده تا یک روز آینده مشکل این هنرمند را حل خواهیم کرد اما از آن وعده مدیر کل هرمزگان دو روز می گذرد و خبری از حمایت مدیرکل ارشاد هرمزگان نیست.

 

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff