فرهنگ «ما می‌توانیم» باید در همه بخش‌های اداره کشور نهادینه شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ و روحیه ما می‌توانیم باید در همه بخش‌ها به ویژه بخش‌های مربوط به نظام اداری کشور تسریع یابد و نهادینه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در مراسم یادواره شهدای هوافضای سپاه و گرامیداشت دهمین سالگرد شهادت حاج حسن طهرانی مقدم، گفت: بدون شک امروز مجموعه هوافضا به برکت مجاهدت رزمندگان این مجموعه از روزهای غریب و غربت دوران دفاع مقدس که آرزوی یک خمپاره را می‌کشیدیم، به افتخارآفرین و تضمین کننده امنیت کشور در زمین، هوا و دریا تبدیل شده است.

وی افزود: امروز در جمع کسانی هستیم که نماز و تبلور این شعار بسیار بامسمای «ما می‌توانیم» است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اینکه دستاوردهای بزرگ با خون دل خوردن‌ها و شهدای بزرگ به دست آمد، افزود: شهید حسن طهرانی مقدم یکی از این شهدا بود که بدون شک پایه گذار و پیشقراول این حرکت عظیم بود.

قالیباف گفت: فاصله بین پیشرفت و عزت یک جامعه، یک مجموعه، یک ملت و یک امت تا وابستگی و تحت سلطه قرار گرفتن و ذلیل شدن در یک روحیه و در همین جمله ما می‌توانیم است.

وی افزود: یک جامعه، یک مجموعه و یک خانواده و یک فرد ممکن است باورش این باشد که ما نمی‌توانیم پیشرفت کنیم، یا در برابر ظلم بایستیم و نمی‌توانیم مقاومت و ایستادگی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اما یک فرد و یک جامعه، یک خانواده، یک ملت و یک امت هم باورش این است که ما می‌توانیم پیشرفت کنیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و در مقابل ظلم بایستیم.

قالیباف ادامه داد: نمونه روشن آن را می‌توان به راحتی مشاهده کرد و لازم نیست سراسر تاریخ اسلام را نگاه کنیم که پُر از این حوادث است که فرق این دو روحیه را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در قصص قرآن هم می‌توان نمونه‌هایی از این روحیه خودباوری را مشاهده کرد، گفت: نمونه روشن این روحیه و خودباوری انقلاب اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همین مجموعه هوافضای سپاه را امروز با ظرفیت موشکی آن زمان مقایسه کنید و ببینید استکبار و استبداد با این کشور چه کرده بودند که اجازه هیچ کاری را برای پیشرفت نمی‌دادند. این مجموعه قبل از انقلاب ظلم و سلطه را پذیرفته بودند، چون پذیرفته بودند که نمی‌توانیم.

قالیباف گفت: چه کسی فکر می‌کرد مردم بر رژیم تا دندان مسلح وابسته که حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را داشت بتوانند در مقابل آن به پیروزی برسند.

وی همه این پیروزی‌ها را در باور «ما می‌توانیم»، خودباوری و اتکا به مردم توصیف کرد و افزود: مجموعه هوافضای سپاه یک تابلوی به تمام معنا برای ما می‌توانیم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از همان دوران دفاع مقدس که مردم در میدان بودند، ارتباط با مردم حفظ شد و همین مردم، جوانان، دانشجویان و همین نیروهای متعهد همه با هم در کنار هم قرار گرفتند و این تحول عظیم را رقم زدند که امروز دشمنان اسلام از این قدرت و از این عظمت شب و روز خواب راحت ندارند.

فرهنگ ما می‌توانیم در همه بخش‌های اداره کشور نهادینه شود

قالیباف تاکید کرد: فرهنگ و روحیه ما می‌توانیم باید در همه بخش‌ها به ویژه بخش‌های مربوط به نظام اداری کشور تسریع یابد و نهادینه شود.

وی افزود: تجربه چند دهه اخیر نشان داده است، وقتی روحیه ما می‌توانیم در بخش‌هایی نهادینه شد، همواره موفق بودیم، اما به نظر می‌رسد هرگاه در این روحیه دچار ضعف بودیم با مشکل مواجه شدیم، نباید آن را به حساب مردم و انقلاب گذاشت، بلکه ما مسئولان از خود بنده گرفته تا همه متولیان امور اداره کشور در این مسیر باید گام‌های درست و عملی برداریم و به آن روحیه برگردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه امروز در خصوص حضور مردم و جوانان در اداره کشور دچار مشکل هستیم، چرا که آن‌ها را از این صحنه‌ها دور نگه داشتیم و این بزرگترین اشتباهی است که باید اصلاح شود و به هیچ وجه این اشتباه پذیرفتنی نیست.

قالیباف تاکید کرد: از آن جا که از حوزه‌های گوناگون کشور مطلع هستم با اطمینان می‌گویم اگر روحیه ما می‌توانیم در امور اقتصادی نهادینه شود و مردم را در اداره آن سهیم کنیم مطمئناً در این عرصه نیز موفق خواهیم بود.

تپش قلب فرزندان امت اسلامی برای انقلاب؛ قدرت و اقتدار کشور

وی گفت: عمق اقتدار و قدرت این کشور تپش قلب یکایک مردم این سرزمین و دل‌های فرزندان امت اسلامی برای اسلام و انقلاب است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در کشورمان عمق استراتژیک و قدرت خودمان را در قدرت نظامی و موشک‌هایمان نمی‌دانیم، بلکه عمق اقتدار و قدرت خود را در قلب یکایک مردم این سرزمین و دل‌های فرزندان امت اسلامی می‌دانیم.

قالیباف گفت: تا قلب آن‌ها برای اسلام و انقلابشان می‌تپد و تا زمانی که ما خدمتگزار مردم هستیم، یعنی ما می‌توانیم و قدرت و اقتدار وجود دارد.

انتهای پیام/