تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 579738
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع)هرمزگان مطرح کرد؛

فرهنگ غنی هشت سال دفاع مقدس راهگشای جامعه امروز/بیش از ۶۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در هرمزگان اجرا می شود

سردار امیری با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در هرمزگان اجرا می شود گفت: امروز در گام دوم انقلاب قطعا استفاده از فرهنگ غنی و تجربیات دفاع مقدس در نشر ارزش های انقلاب بسیار راه گشا است

فرهنگ غنی هشت سال دفاع مقدس راهگشای جامعه امروز/بیش از ۶۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در هرمزگان اجرا می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرتیپ دوم پاسدار هدایت اله امیری جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در نشست خبری هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امروز دلسوزان نظام اسلامی ومردم آزادیخواه دنیا به این نتیجه رسیده اند که دفاع مقدس ایران یک فرهنگ بود که با استعانت از خداوند متعال، خروجی آن پیروزی و سربلندی برای ملت ایران و یک الگو برای همه مردم آزاده دنیا است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان افزود: قطعا حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس بعنوان یک فرهنگ بسیار غنی و جزء برنامه اصلی برنامه های بسیج است که در طول سال در برنامه های مختلف از سطح سپاه استان تا پایین ترین رده و پایگاه های مقاومت و کانون های اقشاری بسیج برگزار می شود اما در هفته دفاع مقدس بصورت ویژه به نشر و ترویج ارزشهای دفاع مقدس پرداخته می شود.

امیری با بیان اینکه در گام دوم انقلاب قطعا استفاده از فرهنگ غنی و تجربیات دفاع مقدس در نشر ارزش های انقلاب بسیار راه گشا است ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران بدلیل ماهیت تمدنی که دارد از روز اول، همواره مورد هجمه استکبار جهانی بوده و رقیب تمدنی خودشان می دانند و در گام دوم انقلاب اسلامی که ان شاالله خروجی آن تمدن سازی اسلامی و ظهور امام زمان (عج) خواهد بود قطعا می توانیم از تجربه و فرهنگ غنی هشت سال دفاع مقدس استفاده کنیم که این مسیر را با قدرت و سرعت بیشتری ادامه بدهیم.

وی اضافه کرد: دشمنی دشمن ادامه دارد اما فرهنگ دفاع مقدس ثابت کرده که مقاومت و ایستادگی همراه با معنویت به تاسی از قیام امام حسین(ع) می تواند هر دشمنی را به زمین زند و در همه مراحل پیروزی را نصیب ملت ایران کند لذا امسال در هفته دفاع مقدس مجموعه سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان با برنامه ریزی بسیار خوبی که انجام داده تلاش می کند از همه ظرفیت های خودش استفاده کند

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه امسال هفته دفاع مقدس دوتا ویژگی خاص دارد تصریح کرد:قرار گرفتن در ایام اربعین حسینی، فرصت بسیار خوبی است که از فرهنگ حسینی، بعنوان یک معیار در هفته دفاع مقدس استفاده کنیم.

سردار امیری عنوان کرد: بخشی از برنامه ها بصورت غیرحضوری با روش های مختلف مثل مسابقات فرهنگی یا استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و بخشی از برنامه در شهرستان هایی که شرایط کرونایی بهتری دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری برگزار می شود.

وی بیان کرد: ۶۰۰ قرارگاه محلات در سطح استان تشکیل شده که در برنامه های هفته دفاع مقدس گنجاندیم و برنامه ها را در محلات برگزار کنیم و با استفاده از ظرفیت تناسب هر محله و در اقشار بسیج در مجموعه خودشان اجرا می شود.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با اشاره به اینکه امسال هفته دفاع مقدس مثل سال های گذشته از ۳۱ شهریور شروع می شود و تا ۷ مهرماه ادامه دارد گفت: شعار زیبای “ما مقتدریم” شعار اساسی هفته دفاع مقدس است که بسیار هدفمند و دارای پیام های خوبی هم برای ملت ایران و هم مردم آزاده مردم دنیا است و تلاش می شود همه برنامه حول محور شعار شکل بگیرد که می تواند مقاومت ملت ایران را به نمایش بگذارد.

سردار امیری با اشاره به روزشمار برنامه های هفته دفاع مقدس امسال اظهار کرد: چهارشنبه ۳۱ شهریور بعنوان روز پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، پنج شنبه اول مهرماه روز دوم بعنوان روز شهیدان جانبازان آزادگان صلابت و فخر آفرینی و روز سرباز معرفی شده که امسال نگاه ویژه به سرباز صورت می گیرد و از سربازان نمونه تقدیر می شود.

وی افزود: روز سوم بعنوان معنویت، زنان و خانواده و سلامت، روز چهارم بعنوان ولایتمداری جوانان علم و دانش پژوهی، روز پنجم بعنوان روز دفاع همه جانبه پشتیبانی مردمی اصناف، ششمین روز از هفته دفاع مقدس بعنوان وحدت ملی  بصیرت دشمن شناسی و استکبار ستیزی روز هفتم نیروهای مسلح بسیجیان و جهادگران عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان و هفتم مهرماه بعنوان روز فرماندهان عزتمداران و حماسه آفرینان نامگذاری شده است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ادامه داد: بیش از ۶۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می شودکه در جمع بندی ۵۳ عنوان برنامه خواهد بود و کلیه برنامه ها حول چهار محور فرهنگی، هنری، بصیرتی، تجلیل از ایثارگران اقشار رزمندگان خانواده معظم شهدا خواهد بود و امسال تجلیل از مدافعان سلامت هم در برنامه ها قرار دادیم.

سردار امیری گفت:مهمترین برنامه های که در برنامه های هنری ارائه می شود در قالب شب شعر، تولید و پخش کلیپ در فضای مجازی، پخش فیلم در بعضی از مساجد، اجرای سرود و تئاطر خیابانی و تولید پادکست در فضای مجازی و نشر آن در جامعه است.

وی اضافه کرد: در برنامه های بصیرتی علاوه بر توجه به قیام امام حسین(ع) در ایام اربعین حسینی، نقش اقشار مختلف بسیج و زنان معلمان خانواده اصناف در دفاع مقدس مطرح و معرفی می شود و موضوع خانواده و برگزاری کارگاه های سبک زندگی ایرانی اسلامی در دستور قرار است که به نقش حضور جوانان در جبهه اشاره دارد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه در بخش فرهنگی برای قشر نوجوان و جوان برگزاری مسابقات فرهنگی در قالب کتاب خوانی، نقاشی و دلنوشته در نظر گرفتیم ادامه داد: برگزاری مراسم شب خاطره بصورت حضوری و مجازی، برگزاری نمایشگاه های مختلف و یادواره های شهدا در سطح محلات، اجرای یک نمایش رزمی هر شب توسط بسیجیان در شهرستان رودان با رعایت همه شیوه نامه های بهداشتی و ایمنی انجام می شود.

امیری با اشاره به اینکه بخش دیگر از برنامه هفته دفاع مقدس در قالب خدمات رسانی خواهد بود عنوان کرد: با توجه ظرفیت بسیار عظیم بسیج و گروه های جهادی که امروزه بیش از ۷۰۰ گروه جهادی تخصصی در موضوعات عمرانی، فرهنگی، آموزشی و هنری در سطح استان ساماندهی شدند و امروز در موضوع سلامت پای کار هستند کار خدمات رسانی به مردم صورت می گیرد.

وی افزود:بسیج در موضوع مقابله با کرونا با تمام توان پای کار آمده و در کنار مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته و بخشی از امر مهم واکسیناسیون را بسیج انجام می دهد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اضافه کرد:توزیع بسته های معیشتی و رزمایش مواسات و همدلی که بدستور رهبر انقلاب در مجموعه سپاه و بسیج استان تحت مدیریت نماینده مقام معظم رهبری حجت الاسلام عبادی زاده و با دبیری سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تشکیل شد در هفته دفاع مقدس هم توزیع بسته معیشتی و با توجه به ایام بازگشایی مدارس بسته های لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

سردار امیری خاطرنشان کرد: در بعضی از محلات با حضور مسئولان میز خدمت را در هفته دفاع مقدس برگزار خواهیم کرد که بصورت میدانی و با حضور مردم مشکلات محله بررسی می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=579738
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی