فرهنگ غرب به دنبال به هم ریختن تعادل جامعه و خانواده است / همسران ما امانت هایی از سوی خداوند در دستان ما هستند
+ پ -
فرهنگ غرب به دنبال به هم ریختن تعادل جامعه و خانواده است / همسران ما امانت هایی از سوی خداوند در دستان ما هستند

یک کارشناس مذهبی ضمن تاکید بر اهمیت ارزش کار تربیتی زن درخانواده ، تصریح کرد: کار زن فقط کار تربیتی است که در عصر ما وزنه تربیتی در عالم چرخیده و جابه جا شده و تعادل به هم ریخته است و این فقط به خاطر این است که فرهنگ غرب وارد زندگی ما شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان سوریاس ، حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا خیر اندیش در نشست مشاوره ای همسران آسمانی ، گفت: همسران ما امانت هایی از سوی خداوند در دستان ما هستند همان طور که فرزندان ما امانت های خداوند در دستان ما هستند ، مرد باید بداند که مشکلات بیرون از خانه را قبل از ورود به خانه پشت درب بگذارد و بعد وارد خانه شود .

 

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) ، ادامه داد: رسول خدا صلی ‏الله‏ علیه‏ و‏آله فرمود: آگاه باشید بهترین شما کسانی هستند که با زنان خود خوب‏تر باشد و من، از هر کس با زنان خود خوب‏ترم و در این زمینه امام صادق علیه‏ السلام فرموده است: از اخلاق پیامبران، دوست داشتن زنان است.

 

این سخنران مذهبی با اشاره به این مطلب که متاسفانه ارزش کار تربیتی در خانه کمرنگ شده است ، بیان داشتند : کار زن فقط کار تربیتی است که در عصر ما وزنه تربیتی در عالم چرخیده و جابه جا شده است و تعادل جامعه به هم ریخته است و این فقط به خاطر این است که غرب وارد زندگی بعضی از ما شده است .

 

حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا خیر اندیش ضمن تاکید بر این‌که ارزش زن در اسلام دارای احترام و منزلت فراوان است ، تصریح کرد: ارزش زن به این نیست که هر شغلی را انجام دهد یا هر درسی را بخواند این اتلاف عمر است و اگر ما در زندگی حضرت علی (علیه السلام ) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها ) نگاه کنیم می بینیم آن زمانی که پیامبر (صلی الله علیه و آله ) کارها را بین ایشان و حضرت علی (علیه السلام ) تقسیم کردند و کارهای بیرون از منزل را برعهده حضرت علی (علیه السلام ) و کارهای خانه را بر عهده حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) قرار دادند .

 

وی در پایان با تأکید فراوان بر اهمیت اخلاق و خلق نیکو و مردمداری، خاطرنشان کرد: اخلاق نیکو علاوه بر اینکه منشاء ذاتی دارد بخش عظیمی از آن نیز اکتسابی است و باید برای بهره مند شدن از اخلاق حسنه ممارست و تمرین کرد چرا که اخلاق نیکو، منشاء خیرات و برکات فراوان است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff