فرهنگ شفاهی خطر جدی برای تحریف هنر هرمزگان/دانشنامه فرهنگ و تمدن استان در دست تدوین است
+ پ -
فرهنگ شفاهی خطر جدی برای تحریف هنر هرمزگان/دانشنامه فرهنگ و تمدن استان در دست تدوین است

سرپرست حوزه هنری با بیان اینکه فرهنگ شفاهی هرمزگان خطر جدی برای استان است،اظهار کرد: باید با مکتوب کردن فرهنگ و هنر استان مانع از تحریف آن شد.

انوشیروان پیشدار،سرپرست حوزه هنری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی  هرمز با اشاره به وضعیت حوزه چاپ و نشر در استان گفت:نویسندگان پر تلاش هرمزگان که سال ها در حوزه هنر و فرهنگ استان فعالیت می کنند انتظار دارند که مورد حمایت مسئولین قرار گیرد اما به دلیل هزینه های سنگین  نشرکتاب در استان هرمزگان تا کنون حمایت جدی از این قشر جامعه نشده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات استان در زمینه فرهنگی اندک است و به نحو شایسته نمی توان از نویسندگان حمایت کرد،افزود:علارغم تلاش های دستگاهها هنوز نتوانسته ایم کمبود اعتبارات استانی را در حوزه فرهنگی رفع کنیم.

پیشدار اظهار کرد:در صورتی که مسئولین عالی کشور اعتبارات استان را در حوزه فرهنگ و هنر افزایش دهند، می توان از نویسندگان بیش از گذشته حمایت کرد.

وی با بیان اینکه نویسندگان استان مورد حمایت قرار نگرفته اند از ادامه فعالیت در این حوزه بازمانده اند ،بیان داشت:بیشترین حوزه فعالیت نویسندگان استان در زمینه های فرهنگی،اجتماعی است که با نشر کتابهای شعر ،رمان و داستان پیرامون مسائل اجتماعی استان و معرفی خلیج فارس نمود پیدا کرده است.

سرپرست حوزه هنری استان با اشاره به اینکه دستگاههای فرهنگی استان وظیفه حمایت از مولفین نویسندگان و اهل قلم دارند،تصریح کرد: در حوزه هنری استان کاری با عنوان دانشنامه فرهنگ و تمدن استان در دست تدویت است که از مسئولین و نویسندگانی که در این حوزه فعالیت دارند حمایت می کند.

وی بیان داشت:این دانشنامه در زمینه های فرهنگ ، هنر،آداب، رسوم و سنن استان و به عنوان مرجع پژوهشی استان می باشد.

پیشدار تاکید کرد:در صورتی که فعالیت هنرمندان منطبق با معیارهای حوزه هنری باشد و مورد تایید هیئت علمی قرار گیرد،حوزه هنری تمام هزینه های چاپ کتاب را  تقبل خواهد کرد.
سرپرست حوزه هنری استان خاطر نشان کرد:فرهنگ استان هرمزگان بیشتر شفاهی می باشد که خطر جدی برای استان است لذا باید با مکتوب کردن فرهنگ و هنر استان مانع از تحریف آن شد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff