فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح آب ضروری است
+ پ -
فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح آب ضروری است

فرماندار حاجی آباد در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا بر ضرورت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم حاجی آباد، حمید جهانگیری، فرماندار حاجی آباد گفت: دهیاران و شورای اسلامی روستاها باید مردم را از بحران کم‌آبی آگاه کنند.

وی با بیان اینکه در اکثر نقاط استان با چالش‌های کمبود آب مواجه هستیم افزود: دهیاران و شورای اسلامی روستاها باید مردم را از بحران کم‌آبی آگاه کنند و فرهنگ‌سازی در میان خانواده‌ها می‌تواند به مسائل و مشکلات مصرف بهینه و اصلاح الگوی مصرف کمک کند و نیازمند همکاری همه مردم و مسئولان محلی در این زمینه هستیم.

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر استفاده از آبیاری نوین و پرهیز از آبیاری سنتی در بخش کشاورزی اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی در سال‌های اخیر و کمبود بی‌آبی در مناطق مختلف استان باید مسئولان به بخش‌های کشاورزی در مناطق روستائی ورود پیدا کنند و خسارت‌های ناشی از آبیاری سنتی و هدررفت و کمبود منابع آب، برداشت بی‌رویه از این منابع خدادادی را برای مردم بیان کنند.

جهانگیری همچنین در خصوص رفع موانع و مشکلات روستاها ازجمله؛ راه، برق، تلفن و… مواردی را بیان کرد و از مسئولان دستگاه‌ها، به‌ویژه دهیاران و شوراهای اسلامی درخواست کرد: با توجه به اینکه در اسلام خدمت به مردم ثواب و برکات زیادی به همراه دارد از فرصت‌های به‌وجود آمده نهایت استفاده را ببرند.

 

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff