فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب یک امربه معروف بزرگ است

+ پ -
فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب یک امربه معروف بزرگ است

کارشناس عفاف و حجاب گفت:‌ انجام برنامه های ارشادی ، تبلیغی ، ترویجی و تشویقی برای فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب به عنوان یک امر به معروف بزرگ از وظایف نهادهای فرهنگی ، اجتماعی و دینی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره ساهور درخصوص فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب اظهار کرد:‌ حفظ عفاف و پاکدامنی یکی از مهم ترین راه های رسیدن به قرب الهی و یکی از خطیر ترین عوامل ثبات اجتماعی و روانی جامعه است .

 

وی افزود: حجاب و عفاف ، تنها منحصر در زنان و دختران نیست ؛ بلکه تمامی انسان هایی که مورد خطابات قرآنی هستند اعم از زن و مرد باید عفاف و پاکدامنی خود را حفظ کنند و دیگران را نیز به این معروف بزرگ تشویق نمایند .

این کارشناس عفاف و حجاب اضافه کرد: لذا انجام برنامه های ارشادی ، تبلیغی ، ترویجی و تشویقی برای فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب به عنوان یا امر به معروف بزرگ از وظایف نهادهای فرهنگی ، اجتماعی و دینی کشور است .

ساهور افزود: حجاب بعنوان نمود عفاف و عامل کنترل اخلاقی جامعه و عامل حفظ و تعادل ایمانی و سلامت جسمی و روحی در جامعه کار کرد دارد و منافع زیادی برای تمام آحاد جامعه زن ، مرد ، کودک دارد  و یکی از عواملی که خانه و خانواده را در دنیای امروز تهدید می کند همین بی حجابی است که موجب از هم پاشیدگی خانواده ها میشود و یا اینکه موجب عدم شکل گیری خانواده می گردد.

وی بیان داشت:از طرفی می توان گفت حجاب برای خود فردی که رعایت حجاب را می کند منافع بسیار زیادی دارد عفت و پاکدامنی برای هر انسانی یک ارزش والاست و عجین شدن با آن بدون حجاب امکان پذیر نمی باشد و حجاب تنها پوشش ظاهر نیست ولی متاسفانه بعضی از زنان اینقد خود را کم  و بی ارزش مس پندارند و تصور می کنند که وقتی با ارزشند که با آرایش و پوششهای خود جلب توجه نگاه نامحرمی را بکنند و روح و جسم خود را بازیچه هر نگاه ارزانی در خیابان میکنند .

کارشناس عفاف و حجاب استان گفت:‌ زن انسان است و اصلی ترین ماموریتش در این جهان انسان سازی است و امانت الهی یعنی فرزند به دستش سپرده شده که با سلاح محبت و عشق ورزی می تواند انسان بسازد ، اگر خود در درونش ثبات نداشته باشد ، حیا و عفت را نشناسد و پاس ندارد پس چگونه می تواند انسان سازی کند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff