فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل امروز تبیین شود
+ پ -
فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل امروز تبیین شود
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب:

فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل امروز تبیین شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب گفت: برای حفظ و انتقال این گفتمان ها در حوزه های مختلف به نسل جوان، همه ما باید احساس مسئولیت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حبیب الله سهرابی  در گفتگو با میناب جنوب پیرامون برنامه های فرهنگی بمناسبت هفته دفاع مقدس در میناب یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: سی و یکم شهریور ماه یادآور حماسه سروقامتانی است که با ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی و قدرت های سلطه گر، سردادند و با بذل جان خویش، ملت بزرگ ایران را سربلند نمودند و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ والای انقلاب را به رخ جهانیان کشیدند.

وی افزود: دفاع مقدس، تبلور وحدت، مقاومت و اراده ملت مومن و انقلابی ایران در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، آرمان ها و ارزش های اسلامی و انقلابی و یادمان رشادت های رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب هفته دفاع مقدس را بهترین فرصت ثبت هویت انقلابی دانست و تصریح کرد: اگر قرار باشد این فرهنگ را بر کشور چیره کنیم و مردم را با دوران جنگ آشنا کنیم باید فضا سازی مناسبی صورت گیرد که هفته دفاع مقدس بهترین فرصت است.

سهرابی بیان داشت: زنده نگه داشتن حماسه دفاع مقدس و پیشگیری از قرار گرفتن این فصل مهم و الهام بخش تاریخی در ورطه غفلت و فراموشی، رسالت خطیری است که تحقق آن بهره مندی نسل های جوان امروز و فردای ایران اسلامی از این گنجینه معنوی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میناب با بیان اینکه امروز گفتمان ها و ارزش های انقلاب، امام و رهبری و نیز دستاوردهای دفاع مقدس در قالب جنگ نرم ازسوی دشمنان مورد هجمه قرار گرفته است، اضافه کرد: برای حفظ و انتقال این گفتمان ها در حوزه های مختلف به نسل جوان، همه ما باید احساس مسئولیت کنیم.

وی با بیان اینکه ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس باید به جوانان و نسل امروز تبیین شود گفت:جمهوری اسلامی تنها کشور منطقه است که مسیرهای تعالی و بالندگی را می‌پیماید و این شکوفا شدن مرهون امنیتی است که ریشه در دفاع مقدس داشته و در سایه خون شهدا  دارد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff