فرهنگ حسنه وقف متناسب با نیاز های روز جامعه گسترش یابد

کامرانی با بیان اینکه در زمینه سازماندهی موقوفات در هرمزگان اقدامات خوبی صورت گرفته است، بر لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی متولی فرهنگ در انجام امور فرهنگی تاکید کرد و گفت: فرهنگ حسنه وقف متناسب با نیاز های روز جامعه گسترش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ احسان کامرانی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در دیدار مدیر کل و معاونین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با تبریک فرا رسیدن سال نو و ماه مبارک رمضان با اشاره به جایگاه اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه نقش بسزایی در تحقق نیت واقفان با مدیریت موقوفات دارد.

وی افزود: مردم هرمزگان در زمینه وقف کارنامه درخشانی دارند و بخش مهمی از موقوفات خود را در راستای ترویج امور دینی به ویژه عزاداری سید و سالار  شهیدان وقف کرده اند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز های روز جامعه فرهنگ سازی برای گسترش فرهنگ حسنه وقف در زمینه های آموزشی به ویژه ساخت مدارس، بهداشتی و درمانی ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و امور اجتماعی کمک به افراد بی بضاعت جامعه در کنار فرهنگ وقف برای ترویج دین بیش از پیش ضروری است.

کامرانی افزود: در زمینه سازماندهی موقوفات در هرمزگان کارهای خوبی صورت پذیرفته و این مهم در کنار اقدامات تحولی خوبی که در اوقاف وامور خیریه استان در حال انجام است ضروری است تداوم یابد.

وی گفت: اقدامات اداره کل اوقاف وامور خیریه استان در زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی و خدماتی که منجر به ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال و تولید می شود استمرار یابد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: با ظرفیت های که اداره کل اوقاف وامور خیریه دارد با برنامه ریزی می توان کارهای بزرگی انجام داد.

کامرانی با اشاره به اهمیت کارهای فرهنگی در جامعه، خاطرنشان کرد: هماهنگی و هم افزایی دستگاه های اجرایی دخیل در امور فرهنگی و جلوگیری از موازی کاری برای انجام کارهای فرهنگی با برنامه ، ضروری است و اداره کل اوقاف وامور خیریه در این زمینه بیش از پیش ورود کند.

وی در همین خصوص، افزود: اجرای برنامه های فرهنگی در جزیره هرمز برای جذب جوانان جزیره به برنامه های فرهنگی و غنی بخشی اوقات فراغت آنها ضروری است.

انتهای پیام/