فرهنگ جرم شناسی باید در جامعه فراگیر شود
+ پ -
فرهنگ جرم شناسی باید در جامعه فراگیر شود

رئیس دادگستری پارسیان بهترین راهکار برای کاهش و پیشگیری جرایم در شهرستان را آگاهی بخشیدن به جامعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، رئیس دادگستری پارسیان در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم گفت: جامعه باید جرم را بشناسد تا نسبت به پرهیز از آن اقدام کند.

 

 

وی اضافه کرد: دو چیز را باید بدانیم اول جرم شناسی و دوم حقوق جزا، اولی به مقولات شناخت مبانی جرم کمک می‌کند و دومی به موضوعاتی که پس از وقوع جرم بر انسان مترتب می‌شود.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: هر دو موضوعی که عرض شد مربوط به این است که جرم و عواقب ارتکاب آن را بدانیم و از انجام آن پرهیز کنیم.

 

 

کمالی ضمن تأکید بر این موضوع که هدف از این نشست‌ها جمع‌بندی موضوعات برای انتقاد نتیجه آن به جامعه برای دوری از ارتکاب جرم هست گفت: جامعه با پیشرفت تکنولوژی و امکانات الکترونیکی با مبانی جدیدی از اعمال مجرمانه روبرو شده است و گاها در فضای مجازی اعملی مجرمانه انجام می‌شود در حالی که این موضوع جدیدی است و تا پیش از این موضوع جرایم رایانه‌ای یا فضای مجازی وجود نداشت.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان در ادامه تصریح کرد: ما باید جامعه را نسبت به جرم‌هایی که ممکن است در فضای مجازی صورت بگیرد و عواقب آن را به جامعه گوشزد کنیم و در این مسیر هم رسانه‌های و هم دستگاه‌های فرهنگی با ابزار فرهنگی و هنری که در اختیار دارند باید نسبت به موضوع جرایمی که در حوزه فضای مجازی صورت می‌گیرد تولیدات ویژه داشته باشند.

 

 

کمالی وضعیت جرم در پارسیان را منفی دانست و اظهار داشت: ما در پارسیان روند رو به رشد جرایم شاهد هستیم اما جرایمی از قبیل مواد مخدر و روانگردان‌ها با درصد بسیار اندکی افزایش نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff