فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی در بین دانش آموزان تبیین شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مصطفی غلامپور فرماندار رودان در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان اظهار کرد: نهادها و سازمانهای باید در راستای کاهش این معضلات فلسفه وجود خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند و امروزه آسیب های اجتماعی اولویت اول در تمامی امور است که باید برای مقابله با آنها از تمامی ظرفیت های موجود بویژه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی استفاده شود.

وی افزود: حضور افراد متخصص و مجرب در کنار برپایی مراسمات فرهنگی و مذهبی در نقاط مختلف شهرستان موجب کاهش این آسیب ها خواهد شد.
غلامپور با اشاره به نفوذ این آسیب ها در بین نسل جوانان بویژه دانش آموزان تصریح کرد: باید برای برون رفت از این مسایل مشارکت های اجتماعی افزایش یابد.

غلامپور پرداختن به وضعیت اقتصاد و معیشت خانواده را دیگر راه مقابله در ورود معضلات اجتماعی به کانون خانواده ها و رسیدن به بین دانش آموزان دانست و ادامه داد: کارگروه ویژه آسیب های اجتماعی باید در نقاط مختلف شهرستان تشکیل شود و این کارگروه باید با اقدامات پیشگیرانه در این حوزه وارد عمل شود.

فرماندار رودان ارتقاء سطح دینی و اعتقادی را دیگر نیاز مناطق مواجه  با آسیب اجتماعی دانست و گفت: قطعا اگر این امر در خانواده رشد پیدا کند در پی آن نیز فرزند خانواده به عنوان  یک دانش آموز موفق رشد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی باید در بین دانش آموزان تبیین شود و در این جهت آموزش و پرورش با برنامه ریزی دقیق و صریح اقدامات لازم را انجام دهد.

غلامپور زدودن فقر فرهنگی، مذهبی، اعتقادی را ضرورت دیگر در این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: با استفاده از کارشناسان فرهنگی متخصص می توان گام های موثری را در این راه برداشت.

انتهای پیام/