فرهنگ‌سازی برای افزایش مشارکت خیرین مسکن‌ساز انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: فرهنگ‌سازی برای افزایش مشارکت خیرین مسکن‌ساز انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر امروز در در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان که به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام، اظهار کرد: ادغام جهاد سازندگی دل نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که خوشبختانه بنیاد مسکن خلاء پیش آمده ناشی از این ادغام را در حوزه روستایی پر کرد.
وی، با ذکر این نکته که دغدغه‌های مسکن اغلب به حوزه شهر معطوف است، عنوان کرد: توسعه مسکن روستایی به رشد و توسعه روستاها کمک شایانی می‌کند و نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر دارد.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ابراز کرد: اگر رویکردی که حاکمیت در حوزه مسکن روستایی دارد به حوزه مسکن شهری نیز تسری پیدا کند، اقدامات بسیار بزرگی رقم خواهد خورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، بافت‌های فرسوده را یکی از دغده‌های جدی مردم دانست و تصریح کرد: می‌توان با الگو گرفتن از مشهد و یا ارائه راه‌کارهای ابتکاری اقدامات بزرگی در این حوزه انجام داد و امیدوارم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری خوبی در این زمینه با شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی داشته باشد.
وی، با بیان این نکته که، نقش و مشارکت خیرین در حوزه مسکن به نقطه مورد انتظار نرسیده است، خاطرنشان کرد: اگر سهم خیرین در حوزه مدارس، مساجد و … را با مسکن محرومان مقایسه کنیم، شاهد تفاوت خواهیم بود که باید فرهنگ خیر و خیرخواهی در حوزه ساخت مسکن محرومان را در جامعه جا بیندازیم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و تبلیغاتی در حوزه جذب خیرین، بیان کرد: اگر بتوان کمک‌های خرد مردم را از راه‌های مختلف جمع‌آوری کردt می‌توان اتفاقات بزرگی را رقم زد.

انتهای پیام/