فرمانده نظامی طالبان کشته شد/ حذف درون گروهی توسط طالبان یا پاکستان؟
+ پ -
فرمانده نظامی طالبان کشته شد/ حذف درون گروهی توسط طالبان یا پاکستان؟

منبع آگاه افغانستانی از کشته‌ شدن ملا منصور دادالله فرمانده نظامی طالبان خبر داد و گفت: جسد وى در خانۀ ملا عبدالله حقمل از شبه‌نظامیان طالبان که به داعش‌ پیوسته است، کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک منبع آگاه افغانستانی از کشته شدن ملا منصور دادالله خبر داد و گفت: جسد وى در خانۀ ملا «عبدالله حقمل» یکی از شبه‌نظامیان طالبان که به داعش‌ پیوسته است، کشف شد.

بر اساس این گزارش جسد وى براى چند روز پنهان شده بود و طالبان آن را از داخل این خانه پیدا کرده است.

این منبع افزود: گلوله‌هاى زیادی به سر دادالله اصابت کرده اما چهره‌اش صدمه‌ای ندیده است.

همچنین این منبع خاطرنشان کرد: به دلیل برخی ملاحظات طالبان در مورد کشته شدن وى جزئیات بیشتری را بیان نکرده است. هیچکدام از اعضای گروه طالبان کشته شدن وى را منسوب به خود نمی‌دانند و چنین وانمود می‌کنند که گویا وى از سوى جنگجویان و افراد مسلح ازبک کشته شده تا قصوری متوجه طالبان نباشد.

این منبع در ادامه افزود: تصمیم کشتن ملا منصور دادالله از مدت‌ها قبل گرفته شده بود. ضمن اینکه کشتن وى یکى از اهداف پاکستان بوده است.

این در حالى است که مسوولین امنیتى ولایت زابل ماه گذشته (٢٢ آبان) مدعى شده بودند که ملا منصور داد الله در درگیری‌های درون گروهی بین طالبان به قتل رسیده است. اما در آن زمان گروه جدا شده از طالبان، خبر کشته شدن ملا منصور دادالله را رد کرده بود.

پژواک با انتشار این خبر نوشت: ملا منصور دادالله، برادر ملا دادالله یکى از فرماندهان اسبق طالبان بود که بعد از درگذشت ملا عمر با گروه طالبان و رهبرى ملا اختر منصور مخالفت کرده بود.

در نتیجه، ۲ ماه قبل شمارى از فرماندهان طالبان به رهبرى ملا رسول یک گروه جدید را تاسیس کرده و ملا منصور دادالله را به عنوان معاون این گروه انتخاب کرد.

در آغاز سال جارى، شمارى از جنگجویان ازبک در فرمانداری‌های افغانستان و ارغنداب زابل مستقر شدند که بعدها ملا منصور دادالله نیز به این منطقه رفته و مخالفت خود را با ملا اختر منصور اعلام کرده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff