فرمانده جبهه داخلی اسرائیل: در جنگ آینده حزب‌الله روزانه ۲۵۰۰ موشک به‌سمت ما شلیک خواهد کرد

فرمانده جبهه داخلی در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در جنگ آینده با حزب‌الله لبنان روزانه ۲۵۰۰ موشک به‌سمت اراضی اشغالی شلیک می‌شود و اسرائیل آمادگی کافی برای جنگ در جبهه شمالی را ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ژنرال «اوری گوردین» فرمانده جبهه داخلی در ارتش رژیم صهیونیستی طی مصاحبه با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در صورت آغاز جنگ با حزب‌الله لبنان، اسرائیل با چالش بزرگ شلیک ۲۵۰۰ موشک در روز از سمت لبنان به‌سوی اراضی اشغالی مواجه خواهد بود.

به گزارش پایگاه اینترنتی رأی الیوم، وی در این مصاحبه تلویزیونی افزود: من معتقدم که سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌خوبی از توانایی‌های ما آگاه است و شکی نیست که دشمنان ما توانایی‌هایی دارند که متوجه نقاط ضعف ما نیز می‌شوند.

این ژنرال صهیونیست اظهارات خود را درباره توانایی موشکی حزب‌الله بعد از پایان رزمایش گسترده رژیم صهیونیستی ـ که به‌منظور شبیه‌سازی یک جنگ همه‌جانبه از یکشنبه هفته قبل آغاز شد و تا روز جمعه ادامه داشت ـ مطرح و در ادامه ادعا کرد: اگر نگوییم که ایران یک تهدید استراتژیک برای اسرائیل است باید بگوییم که این کشور یکی از تهدیدهای پیشِ‌روی اسرائیل است و آرام نمی‌گیرد. ما همواره در همه زمینه‌ها برای بهبود اوضاع دفاعی و همچنین جلوگیری از توانمندی‌های دشمن کار می‌کنیم.

وی در ادامه با اعتراف به اینکه اسرائیلی‌ها آمادگی کافی برای رویارویی با سناریوی جنگ در جبهه شمالی را ندارند، اظهار داشت: من مطمئن نیستم در صورت آغاز جنگ در جبهه شمالی، افکار عمومی اسرائیل متوجه شود که چه اتفاقی می‌افتد یا چه اتفاقی خواهد افتاد، واقعیت این است که در این صورت روزانه ۲۵۰۰ موشک به‌سمت اسرائیل شلیک می‌شود که برخی از آنها دقیقاً به هدف اصابت خواهند کرد و برخی در مناطق مسکونی در جبهه داخلی اسرائیل فرود می‌آیند و این یک حمله بسیار گسترده خواهد بود.

فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: در زمان حاضر شکاف‌هایی در سطح ایمن‌سازی جبهه داخلی وجود دارد که موجب ایجاد نگرانی برای مؤسسه امنیتی اسرائیل و شاخه‌های وابسته به آن شده است و در سالهای طولانی آینده نیز شاهد خلأهای بیشتری در سطح استحکام‌سازی خواهیم بود و نقش ما کمک به اسرائیلی‌ها در برابر این شکاف‌هاست.

وی تأکید کرد: بزرگترین دردسر ما اکنون حزب‌الله است و درگیریها همچنان ادامه دارد.

روز گذشته نیز روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در مقاله‌ای اعلام کرد: امروز اسرائیل توسط بیش از ۱۰۰ هزار موشک و راکت از جانب لبنان و ده‌ها هزار موشک و راکت از جانب غزه و شمار زیادی موشک در انواع مختلف از طرف کشورهای دیگر «ایران و عراق و یمن» تهدید می‌شود.

این رسانه تأکید کرد: حقیقت این است که سامانه‌های دفاعی اکنون قادر به محافظت از اسرائیلی‌ها نیستند و در جنگ بزرگ آینده اسرائیلی‌ها باید نظم و انضباط بالاتری نسبت به جنگ قبلی داشته باشند، آب و غذا را طبق برنامه منظم تهیه کنند و برای مدت طولانی بتوانند در پناهگاه‌ها بمانند، هرکس این کار را انجام ندهد جان خود را به خطر می‌اندازد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/