فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد از اصول اعتقادی خود صرف نظر کنند
+ پ -
فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد از اصول اعتقادی خود صرف نظر کنند

امام جمعه اهل سنت شهرستان بستک تصریح کرد: درد اساسی جهان اسلام، کینه های کهنه میان مردم مسلمان است لذا فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد باید از اصول اعتقادی خود صرف نظر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شیخ طیب خنجی امام جمعه اهل سنت  شهرستان بستک در گفتگو با جهانگیریه؛با اشاره به نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت توسط حضرت امام خمینی (ره)  در راستای تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان گفت:خداوند در قرآن کریم پیامبر اسلام را رحمت للعالمین و اسوۀ حسنه ای برای همه مسلمانان می داند زیرا ایشان برای همۀ انسانها در تمامی اعصار، همانند چراغ هدایت کننده است که افراد با سرمشق گیری از ایشان می تواند به سعادت واقعی برسند.

 

خنجی افزود: آنچه امروز در بین مسلمانان شیعه و سنی باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد، وحدت کلمه و اصل قرار دادن آن است، پس باید همیشه هوشیار باشیم و در حفظ وحدت اسلامی و مبارزه با دشمنان، همدلی و همکاری خود را حفظ کنیم.

 

وی تاکید کرد: دشمنان دین، اتحاد و وحدت مسلمانان را برای رسیدن به اهداف پلید خود هدف قرار داده اند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمین و با استفاده از حربۀ فرقه گرایی، از اشاعۀ اسلام محمدی جلوگیری نمایند.

 

امام جمعه اهل سنت بستک با بیان اینکه  نیاز مسلمین به اتحاد، از ضروری ترین نیازهاست، تصریح کرد: درد اساسی جهان اسلام، کینه های کهنه میان مردم مسلمان است و دشمن همواره از همین شکاف ها سود می جوید و البته اتحاد اسلامی این نیست که فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد از اصول اعتقادی خود صرف نظر کنند، زیرا این کار  منطقی نیست.

وی ادامه داد:فرقه های اسلامی، در عین اختلافاتی که با هم دارند، به واسطه مشترکات زیادی که در میان آنها هست، می توانند در مقابل دشمنان اسلام، دست برادری بدهند و جبهه واحدی را تشکیل دهند که منظور از اتحاد و وحدت نیز این است.

 

خنجی یادآور شد: دشمنان برای شکست اسلام درصدد برآمدند داعش و النصره و… را درست کنند و این خدعه ها تمامی نخواهد داشت؛ بنابراین ما باید در مقابل توطئه دشمنان هوشیار باشیم و وحدت و همدلی را سرلوحه ی اقدامات خود قرار دهیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff