تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 496622
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

فرزندان انقلاب از دشمنان هراسی ندارند/سازش و تسلیم راه عبور از مشکلات کشور نیست

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه فرزندان انقلاب از دشمنان هراسی ندارند، تاکید کردند: عاملان حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان از انتقام شدید در امان نخواهند بود و خون شهدای مظلوم دامان کثیف مستکبران را خواهد گرفت.

فرزندان انقلاب از دشمنان هراسی ندارند/سازش و تسلیم راه عبور از مشکلات کشور نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه فرزندان انقلاب از دشمنان هراسی ندارند، تاکید کردند: عاملان حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان از انتقام شدید در امان نخواهند بود و خون شهدای مظلوم دامان کثیف مستکبران را خواهد گرفت.

 

داعش یک انحراف ژرف است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه الفاظ قرآن کریم همان گونه که برقلب خانم انبیا نازل شده سالم و دست نخورده باقی مانده است، اظهار کرد: براساس سخن امام معصوم(ع) الفاظ قرآن را حفظ کرده اند اما حدود، تفسیر، تاویل و مرزهای اعتقادی قرآن را تغییر داده اند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به چرایی وجود داعش تصریح کرد: داعش همان وهابیت و وهابیت همان داعش است که تابع هوای نفس نیستتد بلکه یک انحراف ژرف است.

نعیم آبادی ادامه داد: عملیات انتحاری داعش به علت تفسیر غلط از قرآن است که شدیدا به آن معتقد می شوند و برای حاکمیت قرآن جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

وی تاکید کرد: علت انحراف داعش، طالبان و وهابیت تفسیر غلط آیاتی از قرآن است که مربوط به کافران بوده اما آنها را به مسلمانان و مومنان تعمیم دادند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر اینکه با تفسیر غلط آیات با مومنان بدتر از مشرکان رفتار کردند، گفت: جوان ناآگاه، آیات خطاب به کفار که مربوط به بت پرستان و عبادات آنهاست چه ربطی به جهان اسلام دارد .

نعیم آبادی با اشاره به شهادت پاسداران این مرزو بوم در سیستان و بلوچستان بیان کرد: از رهبری تشکر می کنیم که دستور اکید دادند با این منحرفان گمراه به شدت برخورد شود.

وی تاکید کرد: از آنجایی که تمامی جنایت ها بر پایه نفهمی از قرآن است لذا باید بدانیم مفسر کیست و ناآگاهانه در جلسات تفسیر شرکت نکنیم.

امام جمعه بندرعباس ضمن تشکر از مردم به دلیل انتخاب نظام جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به رهبرشان اظهار کرد: ملت ایران کمبود های موجود را ناشی از انقلاب و نظام نمی دانند بلکه ازکوتاهی مسئولان است.

نعیم آبادی با اشاره به حضور بینظیر و حماسی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن تصریح کرد: خائنانی که می گفتند ایرانی ها جشن ۲۲بهمن ندارند و دوران نظام تمام شده است بدانند که ما کار خود را انجام می دهیم.

وی با اشاره به ۲۹بهمن ماه روز اقنصاد مقاومتی و کارآفرینی گفت: با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی با پشت میزنشینی شکل نمی گیرد بلکه در دامداری ها، باغداری ها، مراکز تولید علم شکل می گیرد بنابراین هم مردم و هم دولت آن را جدی بگیرند و وارد میدان شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به سی ام بهمن ماه سالروز وفات حضرت ام البنین(س)  اظهار کرد: روز مادران و همسران شهیدان است، قدر مادران را بدانیم چرا که از دامن مادران و شیر پاک معتقد به امام حسین(ع) بسیاری از جوانان با سربندهای یافاطمه(ع) و یا زهرا(ع) جان خود را فدا کردند.

نعیم آبادی با اشاره به ضعف زیرساخت های گردشگری در جزیره هرمز تاکید کرد: از مسئولان جهانگردی سوال می کنم آیا جایی که هیج امکاناتی ندارد عادلانه است که مردم را به آنجا بکشانیم، آیا اهانت به گردشگر و توریست نیست؟ یا درست کنید یا ببندید.

وی با اشاره به وضعیت پوشش نامناسب و قبح شکنی در هرمز و یکی از جزایر بندرلنگه گفت: انقلاب کردیم که جامعه را بسازیم، انقلاب اسلامی یعنی ارزش های اسلامی در آن جامعه حفظ شود آیا لخت و عریان شدن شایسته جامعه است.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه آیا زیرپا گذاشتن مرزهای اسلام و انقلاب به معنای آزادی است که بگویند آزاد است، تاکید کرد: هرمز جزیره عزت، شهادت و شهداست و دادستان باید هرچه سریعتر ورود پیدا کند و محکم در برابر قبح شکنی ها بایستد نه اینکه بگویند شورای تامین باید از فساد جلوگیری کند.

نعیم آبادی با بیان اینکه نه تنها مخالف گردشگری نیستیم بلکه طرفدار گردشگری سالم هستیم، گفت: با توجه به اینکه طرفدار گردشگری نابودکننده ارزش های انقلاب اسلامی نیستیم بنابرابن مسئولان باید جزایر را سامان دهند و نیروهای حزب اللهی و مردم با حضور خود در این مناطق از ورود قبح شکنان جلوگیری کنند.

 

 فرزندان انقلاب از کشته شدن در راه دین هراسی ندارند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت شهادت پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان انقلاب چه قدر ناشیانه بغض خود را همزمان با سیرک ورشو نشان دادند، آنها بدانند که فرزندان انقلاب از کشته شدن در راه دین هیچ باکی ندارند چرا که در مکتب امام حسین(ع) پرورش یافته اند.

میرزایی، با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری و ارتباط مسلم این حادثه با سازمانهای جاسوسی، اظهار کرد: دو روز بعد از خلق حماسه ای کم نظیر مردم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به رخ کشیدن وحدت و انسجام ملی و انفعال و سرخوردگی دشمنان در اقدامی حقیر و جنایت بار عده ای از فرزندان برومند این نظام را توسط مزدوران وابسته به آمریکا و اذناب کثیف آنها در منطقه به شهادت رساندند.

وی، تاکید کرد: بی تردید عاملان شهادت پاسداران انقلاب از دست انتقام شدید الهی در امان نخواهند بود و خون شهدای مظلوم دامان کثیف مستکبران و ایادی خبیث آنها را خواهد گرفت.

امام جمعه پارسیان، با قدردانی از حضور بی نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تصریح کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال تماشایی بود، هم حضور معجزه آسای مردم و هم لگد مال شدن آرزوهای احمق درجه یک، که گفته بود ایران نباید جشن انقلاب اسلامی در چهل سالگی را بگیرد.

میرزایی، یادآور شد: ۲۲ بهمن امسال هم مهم بود و هم متفاوت، زیرا دشمن برای آن تدارک جدی دیده بود و هر چه در چنته داشت به میدان آورده بود و متفاوت بود چون به رغم همه مشکلات و در شرایط سخت همه آمدند.

وی، با توجه به محاسبات غلط دشمن یادآور شد:  برخی در داخل دچار اشتباه محاسباتی شدند و تصور کردند امسال مردم حضور کم رنگی دارند ولی این خود مردم بودند که همه محاسبات آنها را بهم ریختند، مردم انتقادات جدی دارند اما با تمام وجود و از ژرفای دل به انقلاب و نظام خود عشق می ورزند.

امام جمعه پارسیان تاکید کرد: که مردم وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که قدر این مردم را بدانند و انتظار آنها را که کاستن از مشکلات اقتصادی و بیکاری است و انتظار زیادی هم نیست را با تکیه به توانمندی های داخلی دنبال کنند.

میرزایی، با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان کشور، آن را حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: این بیانیه چشم انداز و مانیفست آینده انقلاب است.

وی با اشاره به سه موضوع مهم این بیانیه گفت: عنصر علم و ایمان در چهل میلیون جوان، اداره کشور را برای مسئولان آسان گردانیده است چرا که یک فرصت و ظرفیت عظیم برای کشور است و امید بخشی و شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن، وظیفه دیگری است که برای جوانان معرفی شده است.

امام جمعه پارسیان، ادامه داد: کشوری که انقلاب می کند و می خواهد ساختار جدید و روند جدیدی بر اساس باورها و ایده های خود بنا کند نمی تواند چشم به دستان دشمن بیاندازد چرا که از یک سو فرض اولیه انقلاب این بود که می خواهد چیزی بنا کند که وجود ندارد و از سویی باید آن چه را دارد به دیگران هم صادر کند لذا نمی تواند چشم به دست دشمن بیاندازد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با توجه به پخش اخباری از بی عفتی و کشف حجاب در برخی از جزائر مانند جزیره مارو گفت: این چه گردشگری است که می خواهد از طریق حرام و زیر پا گذاشتن همه ارزش های انسانی برای استان درآمد زایی کند.

میرزایی، با اشاره به ناراحتی متدینین و خانواده معظم شهدا از پخش تصاویر زشت و زننده برخی هنجار شکنان از جزیره مارو اظهار کرد: کسی مخالف تفریح سالم نیست ولی اینکه عده ای سود جو برای کسب درآمد حاضر هستند غیرت و عفت جامعه را زیر سوال ببرند جای تعجب است.

وی گفت: مسئولان محترم گردشگری بیخیال زیر پا رفتن هویت دینی مردم که حاصل خون شهدا و دردمندان انقلاب است نباشند.

خطیب نماز جمعه پارسیان تاکید کرد: مسئولان سیاست اندلسی کردن ایران در جهت اضمحلال حکومت و تمدن اسلامی را جدی بگیرند و بدانند هر جامعه ای که از آن حیا و عفت به عنوان ستون جامعه دینی گرفته شود باید منتظر عذاب الهی باشند.

میرزایی، با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به استان هرمزگان آن را فرصت مناسبی برای رفع برخی موانع برای محرومیت زدایی از استانی که خود رتبه اول فعالیت های اقتصادی دارد را باشد.

 

سپاه پاسداران نماد عزت،پایداری و مظلومیت ملت عزیز ایران است

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به حضور حماسی و دشمن شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجمع بزرگ فاطمیون در هفته گذشته گفت:در این هفته مردم با حضور خود هم عشق و ارادت شان را به اهل بیت عصمت و طهارت و هم وفاداری و تعهد خودبه انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.

بارانی با بیان کلامی از امام راحل مبنی بر برتری تاریخی ملت ایران بر ملت عهد رسول الله ؛تصریح کرد:راهپیمایی دهها میلیونی ملت ایران ؛امسال باشکوه تر از هرسال برگزار شد لذا به خاطر وجود چنین مردم فهیم و بصیر و نجیبی باید شاکر پروردگار متعال بود.

وی  افزود:مردم پای انقلاب ایستاده اند و انقلاب را متعلق به خود میدانند و هر کس بخواهد آسیبی به این انقلاب بزند ؛با پاسخ محکم همین مردم مواجه خواهد شد.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی حضور باشکوه مردم در ۲۲ بهمن را پاسخی به یاوه گویی های سران آمریکا دانستند و با بیان اینکه حضور مردم خنثی کننده نقشه های آنها بود تاکید کرد:دشمنان ما اگر احمق نیستند این قدرت نرم جمهوری اسلامی؛ نمایش بزرگ قدرت و اتحاد ملی و زمان شناسی یک ملت را ببینند و به خطای محاسباتی شان در قبال ملت ایران پی ببرند.

بارانی  در بیان پیام دیگر حضور باشکوه مردم در ۲۲ بهمن افزودند: مردم با حضور خود اعلام کردند که راه عبور از مشکلات سازش و تسلیم نیست و برخلاف میل آمریکایی ها که با فشارهای اقتصادی و امنیتی به دنبال تسلیم ملت ایران بودند اما حضور کم نظیر مردم در ۲۲ بهمن در زیر برف و باران یک سیلی محکمی به آنها بود که بدانند ملت ایران نه اهل تسلیم و سازش بلکه اهل شعار هیهات مناالذله است.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س )و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت:مادران و همسران شهدا مانند حضرت ام البنین با بصیرت و ولایتمداری در کنار شهدا ماندند تا عزت و شرافت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورند و مهمترین تکریم برای آنها ادامه صحیح و محکم راه حق و مستقیمی است که فرزندان و همسران بزرگوار آنها در آن راه فداکاری کردند و به شهادت رسیدند.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب با عنوان گام دوم انقلاب؛ ضمن توصیه جوانان به مطالعه دقیق این متن عالمانه؛حکیمانه و آینده نگر و شکر وجود چنین رهبر دانا ؛عارف و حکیمی؛گفت:این بیانیه مهمترین شاخص های رسیدن به تمدن نوین اسلامی را بیان می کند.

وی ضمن شکر درگاه الهی به دلیل نزول باران رحمت در منطقه به خسارات سیل در برخی مناطق بخش اشاره کرد و گفت:قسمتی از خسارات طبیعی و قسمتی به دلیل سوء مدیریت بود که امیدوارم ستاد مدیریت بحران شهرستان برای رفع آنها اقدامات عملی را انجام دهند

امام جمعه توکهور-هشتبندی با تسلیت شهادت تعدادی از مرزبانان سپاه پاسداران ؛این مجموعه را نماد عزت؛غیرت ؛ پایداری و مظلومیت ملت ایران معرفی کردند و با اشاره به دفاع سپاه از حقوق گردم در مساله کشتی های چینی گفت :بحثی که مدتها فریاد مردم بلند بود و کسی پیگیر نبود مساله کشتی های چینی است که با ورود سپاه پاسداران جلوی این غارت گرفته شد.

حجت الاسلام بارانی افزود :سپاه نماد مظلومیت ملت ایران نیز هست چرا که در حالی که آدم کشان عالم در سیرک سیاسی ورشو مشغول اتهام زنی به ملت ایران بودند ؛جیره خورها و مزدوران آنها تعدادی از پاک ترین ؛عزیزترین و مومن ترین فرزندان این سرزمین را به شهادت رساندند و باز هم لکه ننگی بر چهره سیاه و خونخوار این جنایتکاران نشست ولی به لطف الهی سپاه مقتدر جواب این جنایت را محکم و قاطع خواهد داد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=496622
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,114 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی