فرانسه: پایبندی ایران به برجام را به دقت رصد می‌کنیم/ انگلیس: برنامه هسته‌ای ایران به عقب رانده شد
+ پ -
فرانسه: پایبندی ایران به برجام را به دقت رصد می‌کنیم/ انگلیس: برنامه هسته‌ای ایران به عقب رانده شد

وزیران خارجه فرانسه و انگلیس، بامداد یکشنبه بعد از اعلام رسمی روز اجرای «برجام» در بیانیه‌هایی ضمن استقبال از آن بر ضرورت نظارت بر اجرای این توافق تأکید کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «لوران فابیوس»، وزیر خارجه فرانسه می‌گوید این کشور به دقت، پایبندی ایران به اجرای توافق جامع هسته‌ای، موسوم به «برجام» را تحت نظر خواهد داشت.

 آقای «فابیوس» با استقبال از فرا رسیدن روز اجرای «برجام»، آن را گامی مهم در راستای تلاش‌های بین‌المللی برای کنترل اشاعه هسته‌ای عنوان کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت: «فرانسه با قاطعیت سازنده، نقش به سزایی در به پایان رسیدن این توافق داشته است. پاریس، به دقت هشیار خواهد بود که این توافق، کاملا رعایت شده و اجرا شود.»

اظهارات وزیر خارجه فرانسه، ساعتی بعد از مطرح شد که «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران و «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز اجرای سند «برجام» را اعلام کردند. قبل‌تر از آن، «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام را تأیید کرده بود.

«فرانک اشتاین‌مایر»، وزیر خارجه آلمان هم با ابراز خوشحالی از اجرای توافق هسته‌ای ایران، گفت اجرای «برجام» لحظه‌ای تاریخی برای دیپلماسی است.

«فیلیپ هاموند»، وزیر خارجه انگلیس، نیز از روز اجرای برچام استقبال کرد و گفت که این توافق، خاورمیانه و جهان را به مکانی امن‌تر تبدیل می‌کند. او اضافه کرد: «برنامه هسته‌ای ایران، به طرز محسوسی به عقب برگردانده شده است.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff