فتنه ۸۸ پیچیده ترین توطئه‌ها برای زمین زدن انقلاب اسلامی بود/ غربی ها نمایشنامه نویسان فتنه انتخابات بودند

جمعی از کارشناسان استان هرمزگان در یک میزگرد رسانه ای، فتنه ۸۸ را یکی از پیچیده ترین توطئه های دشمنان بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کردند.

میزگرد رسانه ای شبکه اطلاع رسانی هرمز به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه بصیرتی مردم ایران اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان،جواد بیژنی و محمد زارع مهرانی از کارشناسان برجسته مسائل سیاسی استان هرمزگان برگزار شد.

در این میزگرد به ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی  حماسه ۹ دی و همچنین بصیرت از منظر قرآن و روایات پرداخته شده است که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند.

بصیرت سیاسی مردم مورد تاکید مقام معظم رهبری است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به ابعاد بصیرت از منظر قرآن کریم گفت: بصیرت یعنی آگاهی و به معنای نورانیت قلب است انسان اگر یک نورانیتی پیدا کرد می تواند حقایق را درک و حق را از باطل تفکیک بدهد .

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه بصیرت یعنی هوشیاری و آگاه بودن فرد نسبت به وظایف خودش در هر برهه ای از زمان، افزود: بصیرت یعنی بینش با نام و درک بالا همراه با فراست، آنچه که ما امروز می‌بینیم در بیانات رهبر عزیز و حکیم انقلاب مسئله بصیرت امت را به عنوان یک مسئله مهم مورد توجه و عنایت قرار دادند و آحاد جامعه اسلامی رو به بصیرت افزایی توسعه توصیه فرمودند به لحاظ اهمیت این مسئله از نگاه قرآن است و در مکتب اهل بیت عصمت و طهارت نیز پرچمدارانی که پرچم عزت و افتخار جامعه را به دوش می کشند کسانی هستند که اهل بصیرت هستند.

وی ادامه داد: بصیرت سواد نیست بصیرت یک علم است اما نه هر علمی، علمی که در کلمات نورانی اهل بیت عصمت و طهارت می فرمایند هر کسی که بخواهد وارد می‌کند گاهی می‌بینیم علم در مقابل جهل است و گاه در کلمات نورانی اهل بیت علم در مقابل عقل است.

علم در کنار عقل و جهل آمده است

نمانیده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه علم هم در کنار عقل آمده و هم در مقابل جهل، تصریح کرد: علم در کنار عقل آنچه که ما به عنوان پایه و اساس بصیرت می‌بینیم مسئله جریان شناسی و زمان شناسی است اگر جامعه اسلامی زمان شناس باشد آنچنان که امام صادق علیه السلام می فرمایند “العالم و زمان این لاته تجمع علیه” آن کس که زمان خودش را بشناسد می تواند در مقابل هجمه ها و جامعه خودش غافلگیر نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده عنوان کرد:  اگر می‌خواهیم غافلگیر نباشیم اگر می‌خواهیم مورد قبول جوم حوادث ناگهانی قرار نگیریم، باید اهل بیت بصیرت و آگاهی باشیم این سخنی است که در کلمات نورانی امام صادق علیه السلام به آن عنایت ویژه‌ای شده است لذا پایه بصیرت در مکتب حیات بخش اسلام، زمان شناسی و جریان شناسی است.

وی ابراز کرد: فصل سوم دشمن شناسی این سه ضلع اند که می توانند برای جامعه اسلامی بصیرت را به ارمغان بیاورند، از وجود نازنین رسول گرامی اسلام خاتم انبیا محمد مصطفی الله علیه و آله و سلم عاقل آن کسی است که  نسبت به زمان و جامعه خود آگاه باشد این سخن بسیار ارزشمندی است لذا بصیرت یک نورانیت قلب است.

بصیرت یک نورانیت قلب است

امام جمعه بندرعباس گفت:  بصیرت یک نورانیت قلب است که از طریق تطهیر و پاک‌سازی درون انسان شکل می‌گیرد، بصیرت را از یک منظره اگر بخواهیم طبقه بندی کنیم و اقسام بصیرت را عرض بکنیم ابعاد مختلفی دارد یک بصیرت اعتقادی که انسان نسبت به عقاید خودش و کلمات نورانی قرآن کریم وقتی دقت می کنیم توصیه خدای متعال به همه ما این است که ما انسانها اهل تدبر باشیم تدبر در خلقت تدبر در آفرینش، تدبر در اسماء و صفات الهی است، به لحاظ توحید بالا می‌برد و رشد می‌دهد، اگر اهل تدبر بودیم بصیرت اعتقادی پیدا می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده  با بیان اینکه اگر چنانچه انسان در زمینه های اعتقادی که پایه بصیرت دیگر است، اظهار کرد: هر کدام از اقسام بصیرت یک اساسی دارد که اساس آن بصیرت اعتقادی است، در رابطه با مبدا و معاد باید بصیر باشیم در انسان شناسی و خداشناسی فکر کنیم و تدبر کنیم در مسائل مربوط به معاد کنیم اگر اهل بودیم و تفکر خدای متعال دریچه های نورانی بصیرت را برای ما قرار می‌دهد، در کلمات نورانی قرآن قرآن کریم این تعبیر وجود دارد که می‌فرمایند “و فی انفسکم افلا تبصرون” چرا در وجود خودتان تحمل نمی کنید تفکر نمی کنید چرا در خودتان نمی اندیشید چرا که تفکر در انسان تفکر در خود زمینه های بصیرت را در وجود ما ایجاد می کند .

وی ادامه داد: دومین مسئله‌ای که از اقسام بصیرت باید به آن اشاره کنیم مسئله بصیرت اخلاقی است، پاکسازی درون انسان باعث می‌شود که انسان بتواند بصیر باشد این پاکسازی درون همان پاکسازی اخلاقی و بصیرت اخلاقی است، اگر انسان بصیرت اخلاقی پیدا کرد می‌تواند درون خودش را از گناه پاک سازی کند، اگر ما توانستیم وجودمان را از گناهان پاک سازی و تعبیر کنیم بصیر می شویم، حقایق را می بینیم، با نور الهی حقایق حق و باطل را می توانیم تشخیص بدهیم، حقایق جامعه را می توانیم تشخیص بدهیم و ملاک برای بصیرت اخلاقی پالایش درون و پالایش وجود از رذائل اخلاقی است .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: سومین مسئله از اقسام بصیرت، بصیرت اجتماعی است، در حوزه رعایت حق الناس اگر حق الناس را رعایت کردیم وجود ما بصیر می شود، رعایت حقوق مردم باشد مردم نسبت به همدیگر حق دارند حقوق خود را رعایت کنند حق‌الناس در قرآن کریم و روایات اهل بیت عصمت و طهارت به آن عنایت شده و تاکید شده برای این است که می تواند دریچه های نور را در وجود انسان که همان نور بصیرت است ایجاد کند.

بصیرت سیاسی مورد تاکید مقام معظم رهبری است

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: مهمترین قسمت بصیرت که امروز مورد عنایت و تاکید رهبر عزیز انقلاب است بصیرت سیاسی است، بدین معنا که ما بتوانیم زمان و جامعه خودمان را بشناسیم، دوست را از دشمن تشخیص بدهیم، حق را از باطل تشخیص بدهیم، خودی را از جبهه غیرخودی تشخیص بدهیم و  این بصیرت، بصیرت سیاسی است، که بتوانیم در لحظه ها تصمیم بگیریم، اگر توانستیم در لحظه تصمیم بگیریم اهل بصیرت هستیم، اگر انسان نتواند در زمان خودش تصمیم بگیرد از قافله جا می ماند.

وی با اشاره به اینکه امروز تصمیم گیری دقیق در زمان مناسب مهمترین مسئله‌ای است که جزء وظایف ما در حوزه بصیرت است، عنوان کرد: اگر ما بتوانیم در حوزه بصیرت افزایی فضایی را ایجاد کنیم که حقایق جامعه و زمان خود را بشناسیم از جامعه و از دنیای امروز عقب نمی مانیم یکی دیگر از نکات دیگر اینکه چگونه می‌توانیم اهل بصیرت باشیم گشس و جان می سپاریم به کلمات نورانی اهل بیت و آیات کریمه قرآن کریم به اینکه فضای بصیرت را در جامعه خودمان تقویت کنیم .

عالم برجسته استان هرمزگان گفت: اولین راه برای اینکه بصیرت را در جامعه تقویت کنیم و در وجود خودمان این بصیرت را افزایش بدهیم تفکر است.  خدای متعال انسان هایی که اهل بصیرت نیستند را به عنوان انسان‌های در مقابل انسان های کور قرار می‌دهد. آن کسانی که حقایق را نمی توانند تشخیص دهند، این که خدای متعال اهل بصیرت را در مقابل کوردلان قرار داده و گاه در مقابل جاهلان قرار می‌دهد این هم معنا دارد، ما یک راه بیشتر نداریم یا بصیر باشیم یا کوردل. یا بتوانیم حقایق را درک کنیم و زمان خودمان را به جامعه را بشناسیم که به حق را از باطل تشخیص بدهیم می توانیم به جز کوردلان باشیم آن کسانی که حقایق جامعه را درک نمی‌کنند چون کسانی که خودی از غیر خودی را تشخیص نمی‌دهند آن کسانی که جبهه حق را از جبهه باطل تشخیص نمی‌دهند به تعبیر قرآن، کوردلانند.

فتنه ۸۸ پیچیده ترین توطئه‌ها برای زمین زدن انقلاب اسلامی بود
جواد بیژنی یکی از کارشناسان مسائل سیاسی استان هرمزگان اظهار کرد:با بررسی دقیق تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به این نتیجه می رسیم که فتنه سال ۸۸ پیچیده ترین توطئه دشمنان برای زمین زدن انقلاب اسلامی بود.

بیژنی افزود: دشمنان این مرز و بوم با تجربه کردن راه های مختلفی ائم از نظامی، آشوب داخلی، تحریم اقتصادی، ناتوی فرهنگی و همه گونه آزمایش بر انقلاب اسلامی و پایداری آن به این نتیجه رسیدند که از تجربه انقلاب های رنگین و توامان با پشتوانه های تحریمی بتوانند پازل فشار بر جمهوری اسلامی ایران را تکمیل کنند.

وی ادامه داد: شواهد زیادی مبنی بر دخالت و طراحی عوامل بیگانه این مزدوران خارجی وجود دارد که می توان به سندی که تا چندی پیش در سایت موسسه بروکینگ بود، با این مضمون که طرحی را آماده کرده بودند با نام کدام راه به سمت ایران که ۹ پیشنهاد نیز در آن مطرح و منتشر شد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مو به مو عمل کردن فتنه گران در پازل جیم شارب که یکی از تئورسین های انقلاب رنگین است مشهود بود، مصاحبه های میرحسین یک روز پیش از انتخابات با مجله تایمز، همه این ها حقایق و فکت هایی است که برنامه ریزی شده بودن فتنه را اثبات می کند.

به گفته بیژنی برخلاف برخی ساده اندیشی ها که فتنه را به یک دعوای سیاسی جناحی تقلیل می دهند، باید بگوییم اینگونه نیست، شعارهای فتنه گران بعد از انتخابات، در آشوب های اعتراضی چند درصد آن به سمت کاندیداهای پیروز آن روز بود؟ همه مساله فتنه گران اصل انقلاب اسلامی بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه شاید در یک هفته اول پیش از صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی عده ای شبهه داشتند و واقعا فکر می کردند تقلب شده و رای آنها را تغییر داده اند، خاطرنشان کرد: ولی  تعداد این افراد به سرعت ریزش پیدا کرد و فقط کسانی در میدان فتنه گری حضور داشتند که برنامه ریزی شده بود.

بیژنی ابراز کرد: تجربه انقلاب های رنگین را قبلا آمریکایی ها در اوکراین ،قرقیزستان و گرجستان امتحان کرده بودند و برای آنها کم هزینه ترین راه بود.

انتخابات برای کشور ما یک تغییر ریل است

وی گفت: دشمنان این نظام انتخاب را تعیین کردند زیرا انتخابات برای کشور ما یک تغییر ریل است و آنها این امر مهم را برای اجرای این پروژه ننگین  برگزیدند.

کارشناس مسائل سیاسی هرمزگانی اظهار کرد: بر اساس پروتکل های جنش انقلاب های رنگین و مدل های جین شارپی، بازیگران صحنه ها باید در کف خیابان حضور پیدا می کردند و مردم را در کف خیابان نگه می کردند و به تحرکات خشونت آمیز دست می زدند و همه این کارها را طبق همان مدل انجام دادند و کم نگذاشتند و اتفاقات تلخی در آن مقطع افتاد.

بیژنی عنوان کرد: اختشاشگران از هر مناسبتی که تجمع ملی مذهبی بود به سود خودشان استفاده می کردند، از روز قدس، ۱۳ آبان، روز دانشجو و حتی نمازجمعه نگذشتند و برای آشوب و بهم ریختگی روح و روان مردم استفاده کردند.

وی افزود: این بیانگر اجرای انقلاب رنگین در کشور بود و مساله خیلی فراتر از این بود و به صراحت امریکایی ها از فتنه گران حمایت کردند و در قامت رئیس جمهور امریکا از فتنه گران نام برده شد و چه سندی از این بالاتر که دخالت آنها را نشان داد.

سران فتنه پادوهای افراد بیرونی بودند

کارشناس مسائل سیاسی هرمزگانی با بیان اینکه قطعا این فتنه از بیرون از کشور مدیریت می شد، تاکید کرد: این سران فتنه ای که ما می شناسیم پادوهای آن نقشه بودند.

بیژنی گفت: این فتنه گران بعد از اینکه از خرداد تا دی ماه سوء استفاده می کردند زمانی که به تعبیری آمیانه به پست امام حسین(ع) خوردند بساط آنها برچیده شد.

بیژنی عنوان کرد: هیچ ایرانی معترضی جرات جسارت به مقام امام حسین(ع)و شعائر حسینی را به جز مقطعی که رضاخان مرتکب شد،ندارد اما زمانی که آنها به مساجد حمله کردند، مساجد و قرآن را آتش زدند آن وقت عمق مزدوری شان را اثبات کردند.

وی با اشاره به اینکه مردمی که دیگر صبرشان به انتها رسیده بود و شاید برخی ها که فکر می کردند که اینها   واقعا سوء تفاهم و اعتراضی نسبت به انتخبات دارند، دیگر تمام شد و پرده از چهره آنها برداشته و با برافتادن این پرده مردم خودجوش به صحنه آمدند و نشان دادند که دیگر با فتنه گران نیستند.

این کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان ضمن محکوم کردن اقدامات اختشاشگران، گفت: اما ۹ دی هم آنها را نا امید کرد و هم دشمنان بیرونی ما را نیز نا امید ساخت.

بیژنی با تاکید بر اینکه مردم نشان دادند که انقلاب اسلامی مال خودشان است هم در پیدایش آن و هم در حفظ آن مسئول هستند، خاطرنشان کرد:  روز ۹ دی را باید به عنوان روز بصیرت و  فهم عمومی گرامی بداریم.

غربی ها و دشمنان نظام جمهوری اسلامی نمایشنامه نویسان فتنه ۸۸بودند

محمد زارع مهرانی، کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به قرار گرفتن دهه ولایت همزمان با ایام فاطمیه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) اولین شهید راه ولایت است.

کارشناس مسائل سیاسی با یاد آوری قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم در حمایت از امامت و ولایت عنوان کرد: در ۹ دی ماه ۱۳۸۸ مردم ولایتمدار ایران اسلامی در سراسر کشور حمایت خود را از ولایت فقیه اعلام کردند.

زارع مهرانی با اشاره به حوادث دیگر دی ماه اظهار کرد: در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ سرباز ولایت، حاج قاسم سلیمانی به دست مستکبرترین افراد به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به نمایشنامه نویسان فتنه ۱۳۸۸ مطرح کرد: غربی ها و دشمنان نظام جمهوری اسلامی نمایشنامه نویسان فتنه بودند و معاندان و مخالفان انقلاب اسلامی که از استمرار گفتمان امام(ره) در جامعه اسلامی بیم داشتن پشتیبان کننده فتنه بودند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: جریان اپوزسیون که نفوذ در گروه های اصلاح طلب داشته و به دنبال منحرف ساختن انقلاب اسلامی از جهت اصلی خود بودند کارگردانی فتنه را دنبال می کرد.

زارع مهرانی با اشاره به اینکه جریان منتقد غیر منصف صحنه گردان فتنه ۱۳۸۸ بودند، گفت: جریان رادیکال هنجارشکن موسوم به اصلاح طلب انقلاب گرا گروه مجری فتنه بودند‌.

وی افزود: فتنه گرایان برای رسیدن به اهداف غیر قانونی خود ادعای تقلب در انتخابات و عدم سلامت انتخابات را مطرح کردند تا به قول خودشان فشار از پایین و چانه زنی از بالا که برای اهداف خودشان طراحی کرده بودند در حالی که پشت صحنه همه این ها استکبار هایی بودند که ۱۰ سال برنامه ریزی کرده بودند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به ضرورت گرامی داشت ۹ دی برای نسل جوان تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع فتنه های بزرگتر در آینده باید فتنه های گذشته و زمینه های پیدایش انها، عوامل و عناصر پدید آورنده و اهداف و انگیزه فتنه گران را بازگو کرد.

زارع مهرانی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از تحریف حوادث مهم تارخی باید این حوادث را به درستی شناخت و آن را بازخوانی کرد.

انتهای پیام/