تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 78332
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۲ - ۰:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

فتنه ۸۸ نقش موثری در مشکلات امروز کشور دارد

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر، ۹ دی را پیروزی بصیرت مردم بر بصیرت خواص خواند و گفت: جا ماندن خواص بی‌بصیرت از قافله مردم، سبب از دست رفتن بسیاری فرصت‌ها شد، فتنه ۸۸ در بسیاری از مشکلات امروز کشور از جمله تحریم‌ها مؤثر است.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز، […]

فتنه ۸۸ نقش موثری در مشکلات امروز کشور دارد

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر، ۹ دی را پیروزی بصیرت مردم بر بصیرت خواص خواند و گفت: جا ماندن خواص بی‌بصیرت از قافله مردم، سبب از دست رفتن بسیاری فرصت‌ها شد، فتنه ۸۸ در بسیاری از مشکلات امروز کشور از جمله تحریم‌ها مؤثر است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز، ابوالقاسم جراره درباره فتنه ۸۸ اظهار کرد: دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه به دنبال این بوده که از هر راه ممکن به کشور ما آسیب برساند و به انقلاب ما ضربه بزند.

 

وی جنگ تحمیلی، ترور شخصیتی، ترور اشخاص، ناتوی فرهنگی و جنگ اقتصادی را از جمله اقدامات دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب برشمرد و افزود: فتنه ۸۸ یکی از برنامه‌هایی بود که دشمن سال‌ها پیگیری می‌کرد.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر کسی ساختارهای انتخاباتی کشور ما را بشناسد می‌تواند بفهمد که در این ساختار انتخاباتی، تقلب گسترده غیرممکن است.

 

وی با بیان اینکه هدف دشمنان و فتنه‌گران چیز دیگری بود، گفت: انقلاب ما پرچمدار عزت و آزادگی در دنیاست و دشمن به این دلیل با آن مخالفت دارد.

 

جراره با اشاره به اینکه موسوی با این سابقه که نخست‌وزیر زمان حضرت امام بوده و با حضرت آقا کار کرده کاندیدا شد اظهار داشت: خیلی‌ها اعتقاد داشتند موسوی یک هنداونه سر بسته است که نسبت به آن زمان سوابق نسبتاً خوبی داشته است. هرچند خود من هنوز هم اعتقاد دارم موسوی در همان زمان‌ها هم مشکلاتی داشته است.

 

وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب سعی کردند در این فتنه از کسانی استفاده کنند که ذهنشان به آن‌ها نزدیک‌تر باشد، گفت: سران فتنه ابزار دست دشمن شدند تا آن‌ها بتوانند اهدافشان را پیاده کنند.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس، ادامه داد: موسوی شب انتخابات که هنوز آرا در حال شمارش بود خودش را پیروز عرصه انتخابات معرفی کرد و این باعث شد آن‌هایی که به موسوی رأی داده بودند احساس کنند رأی‌هایشان از بین رفته است و موضوع تقلب، شروع فتنه و ایجاد انحراف در مسیری شد که با توجه به شرکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات، می‌توانست برای نظام و انقلاب اسلامی فرصتی در عرصه جهانی فراهم کند و در چانه‌زنی‌های سیاسی برگ برنده‌ای برای کشور ما باشد.

 

جراره زیاده‌خواهی‌ها و نگاه‌های غلط را از ریشه‌های شکل‌گیری فتنه ۸۸ برشمرد و افزود: فتنه با انحرافی که آقای موسوی ایجاد کرد آغاز شد و اعتقاد من بر این است که بعد از آن سردمداری، پرچمداری و هدایت آن را استکبار به دست گرفت.

 

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به این سؤال که نظر شما به عنوان کسی که در جایگاه قانونگذاری و نگهبانی از قانون قرار دارید درباره مجرم بودن سران فتنه چیست، اظهار داشت: قطعاً کسانی که علیه امنیت یک کشور برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنند مجرم‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه سران فتنه جدای از اینکه متهم‌اند به براندازی، باعث شدند که تعدادی از جوانان مکتبی ما جان خودشان را در حمایت از انقلاب و فرهنگ عاشورایی از دست بدهند، باعث بی‌حرمتی به مقدسات ما شدند، زمینه‌ساز اقدام نظامی و مسلحانه علیه حیثیت نظام و علیه امنیت نظام شدند و در جهت ضربه زدن به انقلاب حرکت کردند گفت: همه این‌ها چه در قانون ما و چه در شرع ما جرم است.

 

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به جرم‌هایی همچون توهین به حضرت امام، توهین به حضرت آقا، توهین به مقدسات دینی در روز عاشورا و کشتن انسان‌ها برای پیش بردن پروژه موسوم به کشته‌سازی افزود: بعضی از این جرم‌ها نیاز به اثبات قضایی ندارد و نمونه‌ها و عینیات آن را همه مردم دیده‌اند.

 

وی با تأکید بر اینکه رأفت اسلامی سبب شده که این‌ها تا امروز محاکمه نشوند گفت: قطعاً این جرم‌ها به لحاظ قضایی قابل پیگیری و صدور حکم است و جرائمی که آن‌ها مرتکب شده‌اند قطعاً مجازات‌های بسیار سنگینی دارد.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر، افزود: ما هم قطعاً می‌خواهیم که آن‌ها محاکمه شوند.

 

جراره در ادامه با بیان اینکه فتنه، نقطه ثقل و محور وحدت همه کسانی شد که با انقلاب ما مشکل داشتند، گفت: مشارکتی‌ها، منافقین، ملی- مذهبی‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، بهایی‌ها، سرویس‌های جاسوسی خارجی، همه با هم یکی شدند و در یک قالب و در یک مسیر ادامه راه دادند.

 

وی با اشاره به اینکه فتنه همانند جنگ تحمیلی از جنبه‌ای باعث آبدیده شدن هرچه بیشتر انقلاب شد، اظهار داشت: هر کدام از این بلاها کشور ما را قوی‌تر، منسجم‌تر و بادوام‌تر می‌کند.

 

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: اتکال به خداوند متعال با هدایت و رهبری داهیانه رهبر بزرگ، پاک، سالم و مدیر و همچنین حمایت مردم به عنوان پشتوانه اصلی نظام، باعث قدرت بیشتر نظام و انقلاب ما شد.

 

وی رهبری ولی فقیه را محور اصلی و اساسی در هدایت کشور و مشخص کردن استراتژی کشور از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون خواند.

 

جراره ایجاد وحدت و انسجام را یکی از نقش‌های رهبر معظم انقلاب در خاموش کردن فتنه ۸۸ دانست و افزود: رهبر فرزانه انقلاب به این سمت حرکت کردند که همه افراد را دور هم جمع کنند و اگر نگرانی‌هایی ایجاد شده آن‌ها را برطرف کنند. از همه گروه‌ها دعوت کردند و نکاتشان را شنیدند.

 

وی با اشاره به اینکه سران فتنه ملعبه دست دشمن شده بودند گفت: آن‌ها به دنبال این نبودند که واقعیت‌ها را بپذیرند.

 

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر تبعیت از قانون اظهار داشت: حضرت آقا قانون را ملاک و اصل قرار دادند.

 

جراره درباره نقش روشنگرانه رهبر معظم انقلاب در خاموش کردن آتش فتنه، به نقش رسانه‌های استکبار در فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: آن‌ها می‌آمدند اخبار درست و نادرست را با هم مخلوط می‌کردند و اهداف و برنامه‌های خود را دنبال می‌کردند. در این میان، حضرت آقا با فرمایشاتشان باعث روشن شدن موضوع می‌شدند.

 

وی تأکید کرد: درایت و بینش عمیق حضرت آقا بود که اجازه نداد برای این کشور مشکلی ایجاد شود. اگر درایت، مدیریت و پرچم‌داری حضرت آقا نبود قطعاً ما به این آسانی پیروز نمی‌شدیم.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس، درباره نقش مردم به عنوان یکی از ارکان جامعه اسلامی در ریشه‌کن کردن فتنه گفت: مردم ما بسیار بصیر و آگاهند. بعضی از مردم به موسوی رأی داده بودند اما به موسوی‌ای که دنبال فتنه باشد رأی نداده بودند؛ به موسوی‌ای رأی داده بودند که سابقه نخست‌وزیری زمان حضرت امام را داشت.

 

وی درباره نقش رهبر در افزایش بصیرت مردم گفت: عده بسیار معدودی که در آن ۱۳ میلیونی که به موسوی رأی دادند، گم‌اند، در فتنه دخالت داشتند و بدنه مردم، حتی آن‌هایی که به موسوی رأی داده بودند با انعکاس واقعیت‌ها از سوی حضرت آقا، راه خود را از فتنه جدا کردند.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه متأسفانه برخی آقایان در فتنه مردود شدند و از مردم عقب ماندند، افزود: مردم با حمایت بجا، به‌موقع و دقیق خودشان باعث شدند برنامه‌هایی که دشمن داشت به نتیجه نرسد.

 

جراره حماسه ۹ دی را پیروزی بصیرت مردم بر بصیرت خواص دانست و تأکید کرد: ۹ دی یک فرصت اساسی بود برای اینکه بصیرت مردم معرفی و مشخص شود.

 

وی افزود: این نشان می‌دهد که ارتباط عمیق بین مردم و رهبری همیشه وجود داشته و ان‌شاء‌الله وجود خواهد داشت. این ارتباط عمیق مردم با رهبری یک عامل مهم بود که دشمنان ما اجازه نیابند انقلاب اسلامی را خدای نکرده از مسیر اصلی خودش خارج کنند.

 

جراره در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سؤال که چه شد برخی خواص در فتنه ۸۸ از قافله ملت بصیر ایران جا ماندند، گفت: ما تا وقتی مسیرمان مشخص باشد و چراغ راه داشته باشیم قطعاً راه را گم نمی‌کنیم. وقتی ولایت فقیه ملاک ما باشد، در هر مسیری که ولایت می‌رود حرکت می‌کنیم و اگر از این چراغ فاصله نگیریم به بیراهه نمی‌رویم.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس، افزود: مردم به این دلیل پیروز شدند که در همان مسیری حرکت کردند که حضرت آقا در آن حضور داشت.

 

جراره با بیان اینکه خواص بی‌بصیرت، این مسیر را تشخیص ندادند گفت: وقتی دوستی ارجحیت پیدا می‌کند، وقتی روابط ارجحیت پیدا می‌کند، وقتی ملاک تشخیص به جای شاخصه‌ها می‌شود افراد، مسیر اشتباه انتخاب می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه نه تنها امروز، بلکه بسیاری از بزرگان که در زمان پیامبر بودند، بعدها به دلیل دور شدن از ولایت، از مسیر خارج شدند و به انحراف رفتند اظهار کرد: کسانی که خودشان را استوانه نظام می‌دانستند، کسانی بودند که انتظار می‌رفت در آن برهه نقش حامی انقلاب را ایفا کنند اما بعضی از آن‌ها نقش حامی فتنه را بازی کردند.

 

جراره دنیاطلبی را یکی از عوامل سقوط خواص بی‌بصیرت دانست و افزود: بعضی‌ها به خاطر دنیاطلبی مسیر را گم کردند و دنیاطلبی اجازه نداد که این‌ها از مذهب، از انقلاب و از نظام دفاع کنند.

 

این نماینده مجلس، تشخیص دیرهنگام را از دیگر عوامل عقب ماندن برخی خواص از قافله ملت دانست و گفت: بعضی‌ها پشیمان شدند، دیر فهمیدند اما این مثل نوشداروی بعد از مرگ سهراب بود.

 

جراره با اشاره به لجاجت برخی خواص و اینکه لجاجت در دین هم مذموم است اظهار داشت: بعضی‌ها مسیر را گم کردند و هنوز هم حاضر به برگشت نیستند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه جا ماندن خواص بی‌بصیرت از قافله مردم، سبب از دست رفتن بسیاری فرصت‌ها شد که می‌توانست بعد از انتخابات ۸۸ نصیب کشور شود، فتنه ۸۸ را در بسیاری از مشکلاتی که امروز کشور با آن دست به گریبان است از جمله تحریم‌های شدید، مؤثر دانست.

 

 

ایسنا

 

 

 

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=78332
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,444 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل