فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت/ با هرشخص و جریان برخلاف مسیر انقلاب و رهبری برخورد می شود/ ۹دی، روز بصیرت و همراهی میلیونی مردم با رهبری است
+ پ -
فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت/ با هرشخص و جریان برخلاف مسیر انقلاب و رهبری برخورد می شود/ ۹دی، روز بصیرت و همراهی میلیونی مردم با رهبری است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه نهم دی ماه برنامه از پیش تعیین شده برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود، اظهار کردند: با هوشیاری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی شد و فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به حوادث فتنه ۸۸ گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ عده ای خواسته یا ناخواسته ابزاردست دشمن شدند و به صحنه آمدند اما آنهایی که ناخواسته هم وارد این بازی شدند می توانستند وقتی متوجه شدند خود را از آن فضای آلوده خارج کنند اما این کار را نکردند .

وی افزود: در مقابل فتنه سال ۸۸ موج خروشان و عاشورایی مردم به تبعیت از رهبری راه افتاد و نقطه اوج آن در ۹ دی ماه بود که مردم به دنبال ندای رهبر فرزانه انقلاب به صحنه آمدند .

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه حضور چشم گیر و باشکوه مردم در ۹ دی ، روز میثاق امت با ولایت را رقم زد، گفت:  هر جایی، هر کسی یا کسانی بخواهند به مقدسات، ارزش های، به خون شهدا و راه و رسم امام (ره) و ولایت فقیه تعرضی و کوچیکترین اهانتی بکنند مردم ایران بی صبرانه با جوش و خروش حضور می یابند .

وی با اشاره به اینکه دشمن دست بردار چنین برنامه هایی نیست، تاکید کرد: دشمن مدت ها برای برنامه ریزی لحظه شماری می کند تا اینکه بتواند یک فرصتی فراهم کند تا به ایران اسلامی ضربه بزند .

امام جمعه شهرستان قشم به نقش نعمت ولی فقیه اشاره کرد و گفت: یک سخنرانی ولایت فقیه باعث شد که همه مردم به صحنه بیایند و جلوی یک فتنه بزرگ را بگیرند، فتنه ۸۸  نقش رهبری و مردم در مقابله با دشمنان را به نمایش گذاشت .

 

کم رنگ کننده حماسه ٩دی خائن به نظام است

حجت الاسلام میرزایی‎، امام جمعه شهرستان پارسیان با یادآوری‎حماسه بزرگ نهم دی ۸۸ گفت:‎ بعد از توطئه جنگ تحمیلی، کودتای مخملی سال ۸۸ را می شود گفت یکی از مهمترین توطئه‌های استکبار علیه انقلاب اسلامی بوده است.
‎وی با اشاره به خیانت فتنه گران اظهار کرد:‎ اصلی ترین هنر سران فتنه سال ۸۸ این بود که عناصر ضد انقلاب و زاویه دار با نظام اسلامی را که جرأت عرض اندام نداشتند ، به کف خیابان ها آمدند و کینه خود را آشکار کردند.
‎ خطیب نمازجمعه شهرستان با نقل حوادث فتنه یادآوری کرد: ‎فتنه گران رسما شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل راخط زدند و تصویر امام را آتش زدند تا جایی که دیگر بحث تقلب انتخابات نبود و این آرمان امام(ره) و نظام بود که زیر پای آنها قرار گرفته بود.
‎امام جمعه پارسیان حضور مردم در نهم دی را بعد از اهانت فتنه گران به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام و عزاداران و خلق حماسه ای جاودان دانست و تصریح کرد: ‎مردم در نهم دی به گوش دو دسته سیلی زدند یک دسته تفاله ها وو عمله های فتنه که در کف خیابان بودند و یک دسته خواص بی بصیرت و تشنگان قدرت که جز هوای نفس و خوش خدمتی به دشمنان اسلام و ضرر به مردم چیزی را نمی شناختند.

‎حجت الاسلام میرزایی یادآور شد:‎ مهمترین مشخصه حماسه ماندگار و جاودانه نهم دی سال ۸۸ ، سه عنصر اساسی ایمان ، اتحاد و بصیرت است که باعث گردید با حضوری ۴۰ میلیونی در کل کشور ، بقای نظام و انقلاب اسلامی و سرزندگی و هوشمندی مردم و رهبری انقلاب اسلامی را بار دیگر با عزت و اقتدار به رخ جهانیان بکشد.
‎وی با انتقاد از کسانی که در صدد کم رنگ نشان دادن حماسه نهم دی ماه هستند، گفت:‎مردمی که حماسه نهم دی را خلق کردند از‎خائنین به نظام و ولایت کوتاه نمی آیند. وکسانی که به صراحت اعلام می کنند که در راهپیمایی نهم دیی ماه شرکت نمی کنیم مردم بابصیرت باردیگر اندیشه های غلط آنها را می دانند.

 

بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی شد

حجت الاسلام علیدادی، امام جمعه کیش  با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی گفت: فتنه ۹ دی یکی از بزرگترین فتنه ها علیه انقلاب اسلامی بود و نقشه پیاده نظام دشمن که فکر می کرد توانسته است به داخل نظام نفوذ کرده و انقلاب را به چالش بکشد با بصیرت وو آگاهی مردم نقش برآب شد.

وی با بیان اینکه مردم در ۹ دی حماسه آفریدند، افزود: مردم نقشه دشمن را که از طراحی آن شادمان بود و به همین دلیل پیشاپیش آن را اعلام کرده بود نقش برآب کردند و بصیرت و میثاق مردم با آرمان های انقلاب و ولایت موجب شد که این فتنه به سرعت خاموش شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه در هر انتخاباتی برنده و بازنده وجود دارد، اظهار کرد: ممکن است کاندیداهای یک گروه در انتخابات رای بیاورند و کاندیداهای گروه دیگر رای نیاورند و به لحاظ سیاسی جناح بندی های مختلفی وجود داشته باشد و کرسی ها در مجلس یا ریاست جمهوری در هر دوره تغییر کند و چه کسانی که رای آورده اند و آن ها که رای نیاوردند اند باید مطیع قوانین کشور باشند و این طبیعی است که همه افراد و جناح ها دارای یک خط فکری و اندیشه سیاسی نیستند.

وی با بیان اینکه در هر انتخاباتی ممکن است مواردی مشاهده شود که از سوی ناظران دلسوز با آن ها برخورد می شود، افزود: شاید در برخی حوزه ها نیز رای ها باطل شود اما همه این موارد باید از مجرای قانونی پیگیری شود چراکه اگر از عرف خارج شویم مشکلاتی به وجود می آید.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به برگزاری انتخابات در زمان حیات رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) گفت: در زمان امام (ره) هم برخی به انتخابات اعتراض داشتند اما امام شجاعانه در برابر آنان ایستاد و فرمود حرف آخر را ناظران انتخابات می زنند.

وی با بیان اینکه افراد در سال ۸۸ از مجرای قانونی تایید شده و وارد عرصه انتخابات شدند و به آن اعتراض نداشتنند، افزود: از همان مجرایی که کاندیداها مورد تایید قرار گرفتند و وارد انتخابات شدند بر انتخابات نظارت شده و اگر افراد در انتخابات و قبل از آن حرف های متناقض بزنند طبیعی است که راه نفوذ دشمن باز شده، فتنه اتفاق افتاده و جامعه دچار غبار خواهد شد.

امام جمعه کیش با تقدیر از مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی در مواجه با فتنه ۸۸ تاکید کرد: مردم در این مقطع حساس تاریخی با بصیرت و بینش خود کشور را از یک پیچ خطرناک عبوردادند.

وی با اشاره به تهدیدات دائمی دشمن اظهار کرد: انقلاب اصیل و ارزشمند اسلامی ما هر روز مورد تهدید نقشه های پلید دشمنان قرار دارد و ما باید با تمام وجود از دستاوردهای انقلاب دفاع کنیم.

 

 

 

نهم دی ماه روز جشن تکلیف نسل سوم انقلاب است

حجت الاسلام مختاری مختاری، امام جمعه حاجی آباد با اشاره به فرارسیدن نهم دی ماه گفت: این روز، روز بصیرت است و مردم ما فراموش نکردند اتفاقات سال ۸۸ رو یک اتفاق بزرگ و شیرین انتخاباتی شکل گرفت با حضور ۴۰ میلیون نفر که رای قاطع دادندکه این حضور می توانست یک پشتوانه محکم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، ملت و مسئولین ما باشد و عده ای این شیرینی را به کام ملت ما تلخ کردند و تهمت بزرگ تقلب در انتخابات و تهمت به نظام مقدس اسلامی بود.

وی ادامه داد: عده ای افراد را به خیابان کشیدند و امنیت کشور را به خطر انداختند ببینید امروز عراق، ترکیه ،سوریه امنیت ندارند ولی کشور ما در امنیت کامل بسر می برد، مردم را فریب دادند و گناه بزرگتر اینکه دیدند آمریکایی ها دارند پای کوبی می کنند افراد اینها و دلارهای اینها سراریز به ایران شده است و اشک حضرت آقا را می دیدند با همه اینها ولی لج بازی می کردند به مقدسات توهین شد و عکس امام را به آتش کشیدند فکر امام و راه امام را به آتش کشیدند.

مختاری یادآور شد: آرمان های نظام ما دفاع از مظلوم مقابله با کفر بود ولی عده ای در مقابل اصل ولایت فقیه شعار می دادند هیچ کدام از آنها از اعمال نادرستشان توبه نکردند و برنگشتند اما ملت در نهم دی ماه کار را تمام کرد و مقام معظم رهبری روشنگری کردند کوتاه نیامدند در مقابل همه آنها ایستادند و ملت هم پای موعظه رهبر ایستادند و ۹ دی ماه جوانان و مردم ما یک پارچه در خیابان آمدند و برعلیه فتنه گران شعار سردادند .

مختاری، نهم دی ماه روز تکلیف نسل سومی های انقلاب ما است و منتظر حضور گسترده مردم را در این روز خواهیم بود.

 

 

نهم دی ماه برنامه از پیش تعیین شده برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر، امام جمعه میناب با اشاره به نهم دی ماه «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» اظهار داشت: روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند.

معتمدی فر با اشاره به شاخصه های نهم دی ماه و با بیان این مطلب که نباید شعار های ۹ دی بر دیگر جوانب امروزی غلبه کند،گفت: سادگی است که اگر بگوئیم که هرج و مرج بوجود نیامد ،۹ دی یک برنامه از پیش تعیین شده و برنامه ریزی برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود.

امام جمعه میناب تصریح کرد: افرادی که سینه سپر کردند و در شهرستان ها با یک برنامه ریزی هدفمند فتنه ۹ دی را به راه انداختند و چهره هایی که به انقلاب ظلم کردند مراقب باشید در صحنه با تغییر رنگ گم نشوند و خود را انقلابی تر از انقلابی ها جا نزنند.

وی تاکید کرد: اگر ملت فهیم ایران اسلامی به بنی صدر و شماها با رنگ سیاه رای دادند به امام و مقام معظم رهبری و انقلاب با خون قلبشان رای خواهند داد.

 

۹دی، روز بصیرت و همراهی میلیونی مردم با رهبری است

حجت‌الاسلام عباس کثیر، امام جمعه بندرچارک با اشاره به  روز۹دی، این روز را روز بزرگ بصیرت وهمراهی میلیونی مردم شریف وفهیم ایران همراه بارهبری بزرگوار ایران دانست وگفت: دشمنان داخلی وخارجی پیوسته درحال برنامه‌ریزی وطرح براندازی این انقلاب هستند که باتوکل به خداوند وبصیرت مردم شریف ایران این انقلاب پا برجاخواهد ماند.

وی یادآور شد:  روز۹دی نشان دادکه فتنه هنوز وجود دارد اما مردم بصیروفهیم ایران وخداوند تبارک وتعالی پشتیبان وحامی این انقلاب وحکومت اسلامی علوی هست.

کثیر تصریح کرد: آمریکا دست ازدشمنی با ایران برنخواهد داشت وخواص وعوام باید آماده دفاع همه جانبه باشیم، سفارش همیشگی رهبر عزیز به خواص وعوام ملت این است که باید بصیرت داشته باشیم ودشمن رابشناسیم.

ی‌دهد.

ولایت‌فقیه عمود خیمه انقلاب است

آیت‌الله سید محمدجواد رکنی حسینی، امام‌جمعه بندرلنگه با اشاره به فرارسیدن ۹ دی گفت: ۹ دی‌ماه سال ۸۸ به‌عنوان روز بصیرت و میثاق امت و ولایت نام‌گذاری شده، این روزی بود که مردم انقلابی و ولایت مدار ایران اسلامی با تمام توان به صحنه آمدند و با حضور خود و شعار آگاهانه مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان که عصر عاشورا سال ۸۸ به وجود مقدس امام حسین (ع) و نهادهای آن حضرت بی‌احترامی کردند.

وی افزود: این کوته بینان با اندیشه فاسد خود در فکر ضربه زدن به این انقلاب بودند غافل از اینکه حزب‌الله همیشه درصحنه بیدار و در کمین آن‌هاست و چنان بر این فتنه گران تاختند که آنها را از  صحنه خارج کردند.

امام‌جمعه بندرلنگه انقلاب اسلامی را انقلاب عاشورایی دانست و اضافه کرد: ولایت‌فقیه عمود خیمه انقلاب است و امروز در سایه مقام معظم رهبری تبلور پیداکرده است و کماکان سکان‌دار انقلاب اسلامی است که ثمره خون‌ده‌ها هزار شهید گلگون‌کفن است.

آیت‌الله رکنی ادامه داد: امروز تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه که نگه‌دارنده نظام و انقلاب است درواقع تضعیف ولایت معصومین (ع) است و اطاعت از ولی امر در همه زمینه‌ها وظیفه همگانی و اطاعت از فرمان خدا و رسول و ائمه اطهار ست.

وی عشق به ولایت عشق به خداست و عشق به خدا راه سعادت در دنیا و آخرت خطاب کرد و بیان کرد: مردم سراسر کشور ان شا الله در ۹ دی بابیت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی و ارمان های امام راحل همچنان درصحنه حاضر و آماده اجرای فرامین رهبر هستند.

 

با هرشخص و جریان برخلاف مسیر انقلاب و رهبری برخورد می شود

 

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه توکهور و هشتبندی بااشاره به نهم دی ماه این روز را برطبق آیه قرآن یوم الله نامیدند و با بیان اینکه نهم دی؛روز بصیرت و میثاق ملت با ولایت است بیان داشت: روز نهم دی ،روز بصیرت؛دشمن شناسی و به موقع عمل کردن است و این حرکتت مردم نشان داد که هر کجا نیاز برای حفظ کیان انقلاب و دفاع از ولایت باشد ؛ملت رشید ایران در صحنه حاضر و در برابر تمام توطئه گران می ایستدو فتنه گران هنوز از تودهنی ۹ دی سرگیجه دارند.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی باتاکید بر اینکه ملت همیشه بر سر اصول خود ایستاده اند و فتنه گران به برخی ازمسائل دلخوش نباشند، تصریح کرد: اگر مردم احساس کنند هر شخص یاجریانی برخلاف مسیر انقلاب و ولایت حرکت می کند؛؛ به فضل الهی قطعا اورابر زمین خواهند زد.
وی  بابیان این مطلب که متاسفانه برخی نخواستند این خیانت را ببینند وهنوز هم زیر بارخطای خود نمی روند، اظهار داشت: ایران وانقلاب و ولایت را رها کردید ولی آیا خجالت نمیکشید؛شرم نمیکنید؛که فتنه گران ۸۸ هتاکی رادر روز عاشورا بهه جایی رساندند که به ساحت قدسی سیدالشهدا هم جسارت کردند؛حال شرف و غیرت شما کجا رفته است.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی اذعان داشت: عده ای به دلیل چند تطمیع دنیایی یا گرفتن چند امتیاز همه این خیانت هارا فراموش میکنند و به دنبال حمایت از خط فتنه و حامیان آنها هستند ای اف و ننگ برشماباد.!
حجت السلام بارانی گفت: در روز نهم دی ملت دیدند که هویت ملی؛انقلابی؛و اسلامی شان توسط این گرگ ها زیرسوال میرود لذا به صحنه آمدند و ایستادند ودشمن راازحرکت وغلط اضافی که انجام داده بودپشیمان کردند.

 

بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت بود

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری، امام جمعه شهرستان سیریک اذعان داشت: روز بصیریت و میثاق امت با ولایت علی رغم اینکه باعث خسارت و بروز اتفاقاتی ناگوار و دلخراش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رخ داد ولی اگر این اتفاق بوجود نمی آمد باعث ایستایی نظام می شود و قابلیت تشخیص دوست و دشمن میسر نمی شد.

امام جمعه شهرستان سیریک عنوان کرد: ۹ دی ماه که روز بصیرت امت با ولایت نام گرفت یک مشیت الهی برای استحکام نظام انقلاب اسلامی بود و خدا نخواست که دشمنان موفق شوند ایمان و اراده مردم به پا خواست و دل رهبر و دوستان را شاد و دشمنان را کور و نا امید ساخت .

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری یادآور شد: روز بصیرت درس عجیبی برای همه  عوام و خواص داشت کسی نمی دانست آنها چه موضع و  چه خواسته ای داشتند همه آن اتفاقات هر چه که بود درس بزرگی برای نظام و انقلاب داشت تا مشخص شود خیلی ها در لباس این نظام و انقلاب خائن و خیانتکار هستند و  خدا دامنشان را گرفت و رسوا و نابودشان کرد.

وی افزود: بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت بود و آن را باید تقدیس و یوم الله بدانیم، دشمن شناسی یک نعمتی بزرگی است که اگر انسان نتواند به موقع و به درستی تشخیص دهد انسان را به ورطه و نابودی می کشاند.

 

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس با اشاره به فرارسیدن حماسه ۹دی ماه اظهارکرد: برگزاری با شکوه این روز که نماد بصیرت و هوشیاری ملت ایران و تبعیت آنان از رهبر معظم انقلاب اسلامی است و مردم در راهپیمایی ۹ دی که در ساعت ۹ صبح و در میدان انقلاب (روبروی) هتل هرمز برگزار می‌شود شرکت کنندتا بار دیگر انسجام انقلابی خود را به همه جهانیان نشان دهند.

 

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff