فتنه گران 88 اکنون طلبکارانه به نظام می نگرند! / اسلامی بودن حکومت، بدون ولایت بی مفهوم است
+ پ -
فتنه گران ۸۸ اکنون طلبکارانه به نظام می نگرند! / اسلامی بودن حکومت، بدون ولایت بی مفهوم است

امام جمعه شهرستان بستک گفت: در فتنه سال ۸۸ عده ای از خواص کشور به بیراهه رفتند و اکنون نیز عده ای از فتنه گران طلبکارانه به نظام و مسئولین می نگرند در صورتی که طبق آیات قرآن کریم جرم فتنه انگیزی این افراد از قتل هم شدیدتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه به بیان اهمیت بصیرت پرداخت و گفت: بصیرت به معنای علم یقینی است که می تواند در شرایط فتنه راهنمای انسان باشد و راه را از بیراهه نشان دهد، زیرا فتنه گران با غبارآلود کردن فضا، سعی در رسیدن به نیات و افکار شیطانی خود دارند.

وی وظیفه و ماموریت خواص جامعه را در شرایط فتنه سخت دانست و افزود: در ۹ دی ماه سال ۸۸ مردم بصیر با شناخت آگاهانه از دشمن و برای حمایت از ولایت و حکومت اسلامی وارد میدان شدند و یکی از موضوعات مهم در شرایط فتنه، عمل به موقع است که خواص جامعه می توانند در بصیرت افزایی عمومی نقش به سزایی داشته باشند ولی در فتنه سال ۸۸ عده ای از خواص کشور به بیراهه رفتند و اکنون نیز عده ای از فتنه گران طلبکارانه به نظام و مسئولین می نگرند در صورتی که طبق آیات قرآن کریم، جرم فتنه انگیزی این افراد از قتل هم شدیدتر است.

حجت الاسلام و المسلمین قائدی به مهمترین ویژگی های بصیرت اشاره کرد و افزود: بصیرت به قلب و ذات آدمی ارتباط دارد و سبب آرامش قلب می شود و روشنایی و نور خاص است که انسان را عمق اندیش می سازد.

وی دین اسلام را مجموعه ای از مسائل سیاسی عبادی دانست و افزود: شناخت ولایت، داشتن فکر و اندیشه در تحلیل مسائل سیاسی، دوراندیشی در امور، پیروی از عالمان وارسته، رعایت تقوا و عبرت گرفتن از تاریخ  از راه های عملی شناخت بصیرت است.

 امام جمعه شهرستان بستک عنوان کرد: ولایت فقیه زمان، دارای شرایط و اختیارات امام معصوم است و اسلامی بودن حکومت، بدون ولایت بی مفهوم است زیرا حکومت اسلامی باید توسط فردی که دارای شرایط لازم برای حکومت داری است اداره شود.

وی با اشاره به ابلاغ پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچوف رهبر شوروی سابق در سال ۶۷ اظهار کرد: امام با پیشگویی از آینده کمونیسم، راه نجات جامعه جهانی را بازگشت به فطرت پاک و خداجوی انسانی دانست که فرمودند: «من مرگ کمونیسم را در آینده نزدیک می بینم» که تذکر ایشان، نشان از درایت ایشان نسبت به آینده بود.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff