فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است/ حضور مردم بصیر در صحنه، عامل پیروزی حماسه 9 دی شد
+ پ -
فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است/ حضور مردم بصیر در صحنه، عامل پیروزی حماسه ۹ دی شد

امام جمعه کیش گفت: فتنه ها همیشه با همان ویژگی و خصوصیات اما در شکل و رنگ جدید و در زمان دیگری ممکن است اتفاق بیافتد. آنچه مهم است عبرت گرفتن از فتنه های گذشته است تا در آینده گرفتار آن ها نشویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با بیان اینکه فتنه ها همیشه با همان خصوصیات و یژگی های همیشگی در کمین هستند گفت: اگر چه از فتنه ۸۸ به سلامت عبور کردیم اما هزینه هایی هم بابت آن پرداخت کردیم.

 

وی با تاکید بر اینکه مردم باید همیشه آگاه، بصیر و نفوذ ناپذیر باشند افزود: در طول تاریخ همواره شاهد چنین فتنه هایی در میان مسلمانان از سوی دشمن بوده ایم اما آنچه مهم است عبرت گرفتن از این فتنه هاست تا در آینده گرفتار چنین فتنه هایی نشویم.

 

خطیب جمعه کیش با یادآوری وقایع فتنه ۸۸ و اینکه مردم همواره در فتنه ها به چند گروه تقسیم می شوند تاکید کرد: برخی به عنوان سیاهی لشکر در وقایع حضور دارند. این افراد تحلیل درستی از وقایع نداشته و به رخدادها آگاه نیستند به همین دلیل دشمن در فضای غبارآلود از آن ها به عنوان پیاده نظام استفاده می کند. این افراد اگر آگاه شوند از خیمه دشمن خارج خواهند شد.

 

وی ادامه داد: گروهی نیز مردد هستند و متوقف و نمی دانند کدام جبهه حق است و کدام باطل. این دغدغه همواره در تاریخ بوده است. در زمان پیامبر(ص) نیز برخی از پیامبر(ص) سوال می کردند که در نبود شما چگونه حق را از باطل تشخیص دهیم و پیامبر اسلام(ص) آنان را به حضور در رکاب امیرالمومنین (ع) توصیه می کردند.

 

امام جمعه کیش دسته سوم از مردم را کسانی دانست که تماشاچی صحنه های فتنه بودند و اظهار کرد: این افراد نقش بسیار مهمی در وقایع فتنه دارند همانگونه که در میادین ورزشی نقش تماشاچی بسیار مهم وحساس است در این میدان هم آن ها نقش مهمی دارند.

 

وی در ادامه بیان کرد: تماشاچی ها بستر را برای فتنه گران فراهم کرده و فضای عمومی جامعه را مدیریت می کنند و در رقابت های بین حق و باطل اگر در جبهه باطل قرار بگیرند بی تردید مواخذه خواهند شد.

 

حجت الاسلام علیدادی هوی پرستان را از دیگر گروه هایی خواند که در فتنه نقش دارند و افزود: این افراد در جبهه باطل قدم بر می دارند و همواره به دنبال رسیدن به نان و نوایی برای خود هستند.

 

وی تصریح کرد: آن ها در متن حادثه قرار دارند و فرماندهی آن را به عهده گرفته و به دنبال دست یابی به اهداف خود هستند. آن ها بر روی ذهن و فکر مردم کار می کنند. مانند وقایع مشروطه و نهضت هایی که به طور متعدد در تاریخ پیش روی ما قرار دارد.

 

خطیب جمعه کیش گروه نقش آفرین دیگر در جریان فتنه را مردم بصیر، آگاه و نفوذ ناپذیری دانست که در هر مقطعی از تاریخ با حضور فعال خود توانسته اند پیروزی را برای جبهه اسلام به ارمغان آورند و تاکید کرد: این گروه هر زمان به لحاظ تعداد در کمیت قرار داشتند جبهه حق در محاصره دشمن قرار گرفته است مانند وقایع کربلا وعاشورا.

 

وی با اشاره به اینکه باید از فتنه ۹ دی ۸۸ عبرت گرفت افزود: باید بدانیم که دشمن بیکار ننشسته است و با سازو کار جدید هر لحظه ممکن است وارد میدان شود.

 

امام جمعه کیش خاطر نشان کرد: باید تمام توده های مردم وخواص به خصوص آنان که اهل تحلیل وسیاست هستند هم از رخدادهای ۹ دی و هم فضای غبارآلودی که پیش از آن به وجود آمده بود درس بگیریم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت شهیدان هویزه و نامگذاری این روز به نام شهدای دانشجو گفت: این شهدا کسانی هستند که از سنگر علم و دانش وارد میدان جهاد و مبارزه شدند و جان ارزشمند خود را فدای اسلام و پایداری انقلاب کردند.

 

حجت الاسلام علیدادی با تسلیت شهادت سرلشکر ستاری در سانحه هوایی، شهادت شیخ نمر به دست آل سعود، را به جامعه مسلمین تسلیت گفت و افزود: سلسله روحانیت و فقاهت در طول تاریخ دوازده قرن خود هر زمان نیاز بوده به میدان آمده و جان خود را تقدیم کرده است.

 

وی همچنین به ابلاغ پیام تاریخی امام راحل(ره) به گورباچف، رئیس جمهور شوروی سابق در یازده دی ۱۳۶۷که در رأس آن آیت الله جوادی آملی قرار داشت اشاره کرد و افزود: وقایع آینده شوروی را پیش بینی کرد اما رئیس جمهور وقت شوروی این پیام را جدی نگرفت و به عواقب ناشی از آن توجه نکرد که اگر جدی گرفته بودند بسیاری از چالش ها برای آن ها اتفاق نمی افتاد.

 

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به صفات اهل شقاوت ابراز کرد: اهل شقاوت کسانی هستند که حوادث آنان را متاثر نمی کند آن ها قسی القلب هستند و با این که حق را می فهمند در مقابل آن می ایستند.

 

وی کسانی را که بر گناه اصرار می ورزند از گروه اهل شقاوت خواند و افزود: از دیگر گروه اهل شقاوت کسانی هستند که بر مال دنیا حریص هستند.

 

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: کسانی که می خواهند از اهل شقاوت به دور باشند باید از این خصوصیات در زندگی فردی واجتماعی فاصله بگیرند.

 

نماز جمعه این هفته کیش با حضور آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام غیوری ومردم مومن جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff