فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است/نامه ۳۰ نفر از فتنه گران فراری به ترامپ بزرگترین خیانت به ملت ایران
+ پ -
فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است/نامه ۳۰ نفر از فتنه گران فراری به ترامپ بزرگترین خیانت به ملت ایران

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است، اظهار کردند: فتنه ها همیشه با همان خصوصیات و یژگی های همیشگی در کمین هستند و در طول تاریخ همواره شاهد چنین فتنه هایی در میان مسلمانان از سوی دشمن بوده ایم اما آنچه مهم است عبرت گرفتن از این فتنه هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه فتنه هر روز با چهره ای جدید در کمین است، اظهار کردند: فتنه ها همیشه با همان خصوصیات و یژگی های همیشگی در کمین هستند و در طول تاریخ همواره شاهد چنین فتنه هایی در میان مسلمانان از سوی دشمن بوده ایم اما آنچه مهم است عبرت گرفتن از این فتنه هاست تا در آینده گرفتار چنین فتنه هایی نشویم و گرچه از فتنه ۸۸ به سلامت عبور کردیم اما هزینه هایی هم بابت آن پرداخت کردیم.

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با بیان اینکه فتنه ها همیشه با همان خصوصیات و یژگی های همیشگی در کمین هستند گفت: اگر چه از فتنه ۸۸ به سلامت عبور کردیم اما هزینه هایی هم بابت آن پرداخت کردیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید همیشه آگاه، بصیر و نفوذ ناپذیر باشند افزود: در طول تاریخ همواره شاهد چنین فتنه هایی در میان مسلمانان از سوی دشمن بوده ایم اما آنچه مهم است عبرت گرفتن از این فتنه هاست تا در آینده گرفتار چنین فتنه هایی نشویم.

خطیب جمعه کیش با یادآوری وقایع فتنه ۸۸ و اینکه مردم همواره در فتنه ها به چند گروه تقسیم می شوند تاکید کرد: برخی به عنوان سیاهی لشکر در وقایع حضور دارند. این افراد تحلیل درستی از وقایع نداشته و به رخدادها آگاه نیستند به همین دلیل دشمن در فضای غبارآلود از آن ها به عنوان پیاده نظام استفاده می کند. این افراد اگر آگاه شوند از خیمه دشمن خارج خواهند شد.

وی ادامه داد: گروهی نیز مردد هستند و متوقف و نمی دانند کدام جبهه حق است و کدام باطل. این دغدغه همواره در تاریخ بوده است. در زمان پیامبر(ص) نیز برخی از پیامبر(ص) سوال می کردند که در نبود شما چگونه حق را از باطل تشخیص دهیم و پیامبر اسلام(ص) آنان را به حضور در رکاب امیرالمومنین (ع) توصیه می کردند.

امام جمعه کیش دسته سوم از مردم را کسانی دانست که تماشاچی صحنه های فتنه بودند و اظهار کرد: این افراد نقش بسیار مهمی در وقایع فتنه دارند همانگونه که در میادین ورزشی نقش تماشاچی بسیار مهم وحساس است در این میدان هم آن ها نقش مهمی دارند.

وی در ادامه بیان کرد: تماشاچی ها بستر را برای فتنه گران فراهم کرده و فضای عمومی جامعه را مدیریت می کنند و در رقابت های بین حق و باطل اگر در جبهه باطل قرار بگیرند بی تردید مواخذه خواهند شد.

حجت الاسلام علیدادی هوی پرستان را از دیگر گروه هایی خواند که در فتنه نقش دارند و افزود: این افراد در جبهه باطل قدم بر می دارند و همواره به دنبال رسیدن به نان و نوایی برای خود هستند.

وی تصریح کرد: آن ها در متن حادثه قرار دارند و فرماندهی آن را به عهده گرفته و به دنبال دست یابی به اهداف خود هستند. آن ها بر روی ذهن و فکر مردم کار می کنند. مانند وقایع مشروطه و نهضت هایی که به طور متعدد در تاریخ پیش روی ما قرار دارد.

خطیب جمعه کیش گروه نقش آفرین دیگر در جریان فتنه را مردم بصیر، آگاه و نفوذ ناپذیری دانست که در هر مقطعی از تاریخ با حضور فعال خود توانسته اند پیروزی را برای جبهه اسلام به ارمغان آورند و تاکید کرد: این گروه هر زمان به لحاظ تعداد در کمیت قرار داشتند جبهه حق در محاصره دشمن قرار گرفته است مانند وقایع کربلا وعاشورا.

وی با اشاره به اینکه باید از فتنه ۹ دی ۸۸ عبرت گرفت افزود: باید بدانیم که دشمن بیکار ننشسته است و با سازو کار جدید هر لحظه ممکن است وارد میدان شود.

امام جمعه کیش خاطر نشان کرد: باید تمام توده های مردم وخواص به خصوص آنان که اهل تحلیل وسیاست هستند هم از رخدادهای ۹ دی و هم فضای غبارآلودی که پیش از آن به وجود آمده بود درس بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت شهیدان هویزه و نامگذاری این روز به نام شهدای دانشجو گفت: این شهدا کسانی هستند که از سنگر علم و دانش وارد میدان جهاد و مبارزه شدند و جان ارزشمند خود را فدای اسلام و پایداری انقلاب کردند.

حجت الاسلام علیدادی با تسلیت شهادت سرلشکر ستاری در سانحه هوایی، شهادت شیخ نمر به دست آل سعود، را به جامعه مسلمین تسلیت گفت و افزود: سلسله روحانیت و فقاهت در طول تاریخ دوازده قرن خود هر زمان نیاز بوده به میدان آمده و جان خود را تقدیم کرده است.

وی همچنین به ابلاغ پیام تاریخی امام راحل(ره) به گورباچف، رئیس جمهور شوروی سابق در یازده دی ۱۳۶۷که در رأس آن آیت الله جوادی آملی قرار داشت اشاره کرد و افزود: وقایع آینده شوروی را پیش بینی کرد اما رئیس جمهور وقت شوروی این پیام را جدی نگرفت و به عواقب ناشی از آن توجه نکرد که اگر جدی گرفته بودند بسیاری از چالش ها برای آن ها اتفاق نمی افتاد.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به صفات اهل شقاوت ابراز کرد: اهل شقاوت کسانی هستند که حوادث آنان را متاثر نمی کند آن ها قسی القلب هستند و با این که حق را می فهمند در مقابل آن می ایستند.

وی کسانی را که بر گناه اصرار می ورزند از گروه اهل شقاوت خواند و افزود: از دیگر گروه اهل شقاوت کسانی هستند که بر مال دنیا حریص هستند.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: کسانی که می خواهند از اهل شقاوت به دور باشند باید از این خصوصیات در زندگی فردی واجتماعی فاصله بگیرند.

آتش بس در سوریه نشان از قدرت ونفوذ ایران در منطقه است

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با دعوت مردم به تقوای الهی و با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی علیه السلام گفت:برترین شخص از بُعد ایمانی کسانی هستند که در اموراتشان هوای نفس نقشی ندارد و فقط خدا را در نظر بگیرد.
حجت الاسلام میرزایی با قدردانی از حضور آحاد مردم در راهپیمایی ٩ دی درشهرستان و با اشاره به پیام نهم دی ٨٨ گفت:مردم برای حفظ انقلاب و حریم ولایت منتظر خواص نمی مانند و آنهاهمیشه یک قدم از خواص جلوتر هستند.

امام جمعه پارسیان افزود:نظام اسلامی حصر سران فتنه گر را کمترین مجازات برای آنها دانست و باید در پیشگاه مردم توبه کنند.
حجت السلام میرزایی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت:همه ما موظف هستیم حرکت انقلاب اسلامی را ادامه دهیم و به نسل های بعد منتقل کنیم.

وی تصریح کرد:تجربه تاریخ ملت ایران به ویژه پس از پیروزی انقلاب، گواه این حقیقت است که هرگاه مردم، با بصیرت و آگاهی از فتنه‌ها و توطئه های دشمنان در صحنه ها حضور یافتند ، طبق اراده خدای متعال سر بلند و پیروز بوده اند و علی رغم میل دشمنان، جاودانگی انقلاب را نیز تضمین کرده اند.

خطیب نمازجمعه شهرستان پارسیان ادامه داد:خروج بر علیه امام و فقیه عادل مصداق بغی و از اعظم گناهان بود که فتنه گران خود را به آن آلوده کردند.
حجت الاسلام میرزایی فتنه جدید را دو قطبی کردن جامعه ، دل سرد کردن مردم و جدا سازی مردم از انقلاب دانست که مردم با بصیرت و هوشیاری سیاسی بار دیگر بر دهان فتنه گران خواهند زد.

امام جمعه شهرستان با یادآوری ١٣ دی سالروز پیام تاریخی حضرت امام(ع)به گورباچف تأکید کرد:غرب مادی گرا چاره ای جز تسلیم در برابر اسلام ناب محمدی(ص) ندارد لذا هم پیام امام(ره)و هم نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی نقش مهمی در بیداری اسلامی و خیزش علیه نظام سلطه داشت.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به روز ۱۶ دی ماه به عنوان شهدای هویزه گفت:شهدای هویزه بهترین الگو مقاومت برای دانشجویان است چرا که شهید علم الهدی و یارانش تا آخرین نفر و آخرین نفس مقاومت کردند.
وی حرکت انقلابی در دانشگاه را لازم و ضروری دانست وعنوان داشت:دانشگاهی که در او نبض انقلابی وجود نداشته باشد تضمین آینده در او نیست.

امام جمعه پارسیان با اشاره به ایجاد آتش بس در سوریه گفت:آتش بس درسوریه نشان از قدرت و نفوذ ایران ، روسیه و شکست سیاست های آمریکا و عربستان و قطر دارد.

وی با انتقاداز استفاده غیر ساعت اداری برخی مسئولین از خودروهای اداری خاطرنشان کرد:این نوع استفاده از اموال بیت المال خلاف وجدان کاری و اجتماعی است و دستگاههای مربوطه بر این نوع استفاده ها نظارت داشته باشند.

برای حفاظت ونگهبانی ازانقلاب بایدگفته امام راحل را آویزه گوش قراردهیم

حجت‌الاسلام عباس کثیر ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره  به مسئله مهم ازدواج وتشکیل خانواده واهمیت این کانون پراز مهر و محبت دراسلام وجامعه، اظهار داشت: انسان موجودی اجتماعی و سرشار از عواطف و محبت به هم نوع است و انسان همواره نیازمند به هم سخن و همراه درعرصه‌های مختلف زندگی است واین نیازدرخلقت انسان ازطرف پروردگار قرارداده شده است وخلقت تمام موجودات براین قاعده زوجیت می‌باشد.

وی افزود: خداوند درباره زوجین می‌فرماید، ما ازهرچیزی زوج خلق کردیم و قراردادیم و درجای دیگرمی‌فرماید ازجنس خودتان ازواجی خلق کردیم و ازحیوانات نیز از جنس خودشان ازواجی قرارداده‌ایم تا ازاین راه تکثیر و زاد و ولد کنید.

امام جمعه شهر بندر چارک با اشاره به آسان گرفتن ازدواج‌ها در این دوران پرداخت و اضافه کرد: خانواده‌ها باید برای تسهیل ازدواج دختران و پسران سخت‌گیری بیش ازحد را کنار بگذارند.

کثیر در ادامه بیان داشت: این نعمت مهربانی و محبتی که خداوند بین دو زوج وهمسرقرارداده است را باید تقویت کرد و نگذاریم که شعله این مهرو محبت و مودت کم سو و یاخدای ناکرده خاموش شود.

وی گفت: عامل اصلی که باعث بقای این مهر و محبت و مهربانی می‌شود تفاهم و ازخودگذشتگی است، گاهی مرد باید از خودگذشتگی نشان دهد و گاهی زن باید فداکاری و ازخودگذشتگی بکند تا بتوانند کانون خانواده را گرم و سرشار از محبت و مهربانی بکنند.

امام جمعه بندر چارک خاطرنشان کرد: برای حفاظت و نگهبانی ازانقلاب بایدگفته امام راحل را آویزه گوش قراردهیم که فرموده‌اند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد و نگذارید مملکت به دست نااهلان بیفتد.

کثیر باردیگربه مسئله ۹دی اشاره کرد وگفت: مردم آگاه وهمیشه درصحنه بارها دشمن کشور را مأیوس کرده‌اند و درآینده اینگونه خواهد بود، دشمن هم دست از دشمنی و عداوت و دسیسه و فتنه انگیزی دست بر نخواهد داشت.

ترکیه اولین حامی تروریست‌ها در سوریه است

 آیت‌الله سید محمدجواد رکنی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به صفات یک مومن از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: اسلام سفارش کرده که یک مومن دروغ نمی‌گوید تهمت نمی‌زند و اینکه همیشه با هم برادر باشید به هم رحم کنید، به زیارت هم بروید و بعد از نماز نیز دست یکدیگر بفشارید، در کنارهم به غیبت وگناه نپردازید و در انقلاب اسلامی نیز همین دوستی و محبت ها بود که ما را پیروز کرد.

وی با تقدیر و تشکر از حضور مردم و مسؤولان شهرستان بندرلنگه به جهت شرکت در مراسم یوم‌الله نه دی در این شهر، افزود: در ۹دی مردم ایران اسلامی باردیگر به میدان آمدند و باحضور قدرتمند خود نشان دادند هیچ گروهی حتی وابسته به کشورهای استکباری توان مقابله با کشور ما را ندارد.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه، ریشه توطئه‌ها و دشمنی‌های گوناگون با جمهوری اسلامی را تبلور مخالفت با نظام سلطه در ایرانِ برخوردار از «منابع فراوان طبیعی و انسانی و اقتصادی، حرف و منطق و منبر سیاسی، و ابزار و نیروی لایق نظامی» دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در مقابل این دشمنی‌ها باید بر قدرت خود بیفزاید و علت تأکید مکرر بر افزایش قدرت داخلی و استحکام ساخت داخل نیز همین مسئله است.

رکنی تصریح کرد: حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به لزوم مجهز شدن به انواع قدرت از جمله قدرت فکری، اقتصادی، اجتماعی و بسیج مردمی افزود:، به خیابان آمدنِ میلیونها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، نشانه قدرت نظام اسلامی در بسیج مردمی است که این موضوع در دنیا بی‌نظیر است.

وی با اشاره به مسائل سوریه، اضافه کرد: چرا در نحوه آتش بس ایران اسلامی حضور نداشت؟ چرا این بار شرایط آتش بس با روسیه وترکیه بود؟ کشوری مثل ترکیه که خود حامی تروریست‌ها است و گروه‌های تکفیری از همین مرزترکیه به کشور سوریه رفتند و آتش بیار معرکه هستند چگونه می‌توانند میانجی‌گری کنند.

یکی از آموزه های مهم قرآن خدمت به مردم است

مولوی عباس دوستعلی زاده امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک  اظهار کرد: یکی از مهم ترین آرزو و درخواست های ائمه اطهار علیهم السلام از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری به مردم بوده است و آنان این خواسته ارزشمند خویش را در قالب دعاها و سخنان گهربار خویش به مردم  ابراز کردند و ما امروز نیز بعنوان پیروان مکتب الهی وظیفه داریم این رسالت را حفظ و به آیندگان خود انتقال دهیم.

وی افزود: خدمت به مردم اگر  دارای دو شرط خلوص و صداقت باشد در نزد خداوند از ارزش بالایی برخوردار است و خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به مردم میتواند موجب غفران و بخشش پاره ای از گناهان و جبران کننده کاستی‌های انسان و موجب وصول و راهنمایی انسان به بهشت الهی گردد.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک ابراز کرد: اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم در اسلام و جامعه امری  ضروری و واجب است.

مولوی دوستعلی زاده بیان کرد: دشمنان سعی دارند با القاء اینکه نظام و حاکمیت مسئله حجاب را برای اهداف خود ترویج می‌دهند جامعه را به سوی بی بندو باری بکشانند و با  بی‌اعتنایی به دین و مذهب در میان مردم  رعایت حجاب و عفاف را  کمرنگ و زمینه های گسترش فساد  را در جامعه اسلامی رواج دهند.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک تصریح کرد: امروز دشمنان سعی دارند با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی عفاف و حجاب را در جامعه کمرنگ کنند  مسئله ای که اولین راه برای انحراف جوانان از دین و فرهنگ اسلام است.

وی بیان کرد: حجاب و عفاف یک موضوع ملی است و همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید در راستای چارچوب وظایف و ماموریت‌های خود  در کنار خانواده ها در این زمینه عمل کنند.

مولوی دوستعلی زاده  با بیان اینکه خداوند در قرآن به پیامبر فرموده است ای پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند که این مناسب‌تر است تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند و خدا آمرزنده مهربان است، افزود: اگر زنان محجّبه باشند امتیازات ظاهری محو گشته و اذهان متوجّه علم و ادب و هنر و اخلاق ایشان می شود و دیگر تمام توان زن صرف ظاهر و زیبایی نمی گردد بلکه وقت و توانش به چیزهایی صرف می شود که بسیار ارزشمند تر است به تعابیری می تواند گفت که میوه با پوست عمر طولانی تر دارد ولی وقتی پوست آن گرفته شد، بیش از دقایقی دوام نخواهد داشت و این نوعی از رعایت حجاب و عفاف است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک اضافه کرد: بدون شک جامعه ای از سلامت کامل برخوردار است که خانواده به عنوان جزء کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد اگر خواهان سلامت و تقویت بنیان جامعه هستیم باید همه نیروهای خود را در جهت استحکام و تقویت پیوندهای خانوادگی بسیج کنیم.

دوستعلی زاده اذعان داشت: مسئله ی حجاب که یک دستور دینی است و از مسائل مهم جامعه ماست و با بسیاری از مسائلی پیوندخورده  و دارای ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شده است و از آن جهت که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد به همه افراد جامعه مربوط می شود حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است که این دو عامل باعث سلامت جامعه است.

اشرافی گری مسئولین اثر مخرب بر حمایت مردم از نظام  دارد

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد، در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته ضمن قدردانی از مردم ولایت مدار حاجی آباد در راهپیمایی ۹ دی اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی در فتنه ۸۸ تلاش کردند که حمایت مردمی از نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند ولی با بصیرت مردم تیر آنها به سنگ نشست و به اهدافشان نرسیدند.

مختاری افزود: برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی دو چیز لازم است آن هم تکیه بر الطاف خداوند متعال و دومی مردمی که طرفدار این نظام مقدس هستند سرمایه بزرگ نظام اسلامی ایمان به خداوند و باور امداد الهی و حمایت مومنین از نظام است.

حجت الاسلام مختاری بیان داشت: دشمنان نظام اسلامی در راس انها شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار از همان ابتدا به دنبال از بین بردن دو رکن اساسی قدرت  نظام ما را که ایمان و حملیت مردم است را بگیرند.

وی ادامه داد: کشورهای استکباری میلیونها دلار هزینه می کنند برای ما فیلم و سریال می سازند که اعتقادات جوانان ما را تهدید بکنند و فضای مجازی گروه ها تلگرام و غیر….. را راه اندازی کردند و هر لحضه یک شبهه و چون می دانند این مردم تا زمانی که ایمان به خدا داشته باشند این نظام و کشور اسیب پذیر نیست.

مختاری تصریح کرد:دشمن به دنبال آسیب زدن به مردم هستند مردم ما این نظام را فرزند خودشان می دانند و این انقلاب و نظام متعلق به خود مردم است و همین مردم خون و جان دادند زجر و سختی کشیدند دشمنان دنبال این هستند که ارتباط بین مردم و نظام را از بین ببرند.

امام جمعه حاجی آباد بیان داشت: دشمن هر روز یک برنامه ای برای ما چیده است در فتنه ۸۸ به دنبال از بین بردن حمایت مردم ایران از نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که با بصیرت مردم و  یاری خداوند آنها شکست خوردند و امروز همه ما باید احساس مسئولیت کنیم خواص نخبگان جامعه به طور ویژه مسئولین نظام باید این دو رکن اساسی قدرت نظام که ایمان و حمایت مردم است باید حفظ بشود.

حجت الاسلام مختاری خطاب به مسئولین افزود: اشرافی گری مسئولین اثر مخرب بر حمایت مردم از نظام را دارد مبادا مسئولین دنبال اشرافی گری باشند این پست و سمت حاصل خون شهدا و مقاومت چندصد ساله علما و روحانیون است مسئولین حق اشرافی گری ندارند باید همیشه از مردم حمایت کنید و بارها امام راحل فرمودند همین مردم پابرهنه ولی نعمت ما هستند.

مختاری یادآور شد: فساد به اعتماد مردم و نظام ضربه می زند لذا اگر جایی فسادی صورت گرفت باید محکم با آن برخورد کرد نه شعار بدید و مقام معظم رهبری در بحث حقوق های نجومی گله کردند گفتند کار به نتیجه نرسید این به اعتماد مردم ضربه می زند، مسئله فساد اقتصادی نباید سیاسی بشود چه افرادی که در دولت فعلی هستند ویا در دولت قبلی فرقی نمی کند باید با آن محکم برخورد شود آنها پشت کردند به بیت المال و دست به بیت المال زدند تا به بیت الحال خودشان برسند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند به شرط مبارزه متحد تا ۲۵سال دیگر اسرائیل وجود ندارد افزود: این وعده ای است که نائب امام زمان به ما داده است امیدواریم که همه گروه های مبارز با اسرائیل دست در دست هم بدهند مسلمانان در کنار همدیگر این مبارزه را تا نابودی این رژیم خبیث ادامه بدند.

مختاری افزود: امروز اسرائیل و آمریکا ضعیف ترین کشور در منطقه هستند تمام قدرت اسرائیل ،امریکا،دلارهای نفتی عربستان در سوریه جمع شد ولی باز هم شکست خوردند و ایران پیروز شد امریکا و اسرائیل زلیل ترین کشورها در منطقه هستند.

اعتراض به مجاهدت های جوانان انقلابی بر هیچ احدی جایز نیست

حجت الاسلام والمسلمین حسن زارعی خطیب جمعه موقت شهرستان میناب گفت: تشکیل نهضت سوادآموزی یکی از مهمترین اقداماتی بود که توسط امام راحل(ره) در کشور بنیان نهاده شد.

امام جمعه موقت میناب ضمن تقدیر از معلمان و متولیانی که در عملیاتی سازی این بنیان مهم در جامعه نقش آفرینی کردند، افزود: معلمان ما در جهت مبارزه با بی سوادی در سنگرهای علم و تهذیب  با وجود نبود امکانات دولتی و با تمام سختی و مشقت های پیش رو این رسالت عظیم را در جامعه تحقق بخشیدند و توانستند اقشار مختلف جامعه را باسواد کنند.

حجت الاسلام زارعی اظهار داشت: برای استفاده درست از نفت خام در کشور باید صنعت پتروشیمی تقویت شود تا از خام فوشی نفت به کشورهای جلوگیری شود.

زارعی بصیرت انقلابی را یکی از مسائل مهم و ضروری در به ثمر رسیدن بسیاری از پیشرفت ها و تحقق امنیت در کشور برشمرد و گفت: جوانان امروز ما با بصیرت و شعور انقلابی حافظ دستاوردهای انقلاب و پشتیبان محض ولایت فقیه می باشند.

خطیب جمعه موقت میناب افزود: دریافت حقوق های میلیاردی برای خواصی که بویی از بصیرت نبرده اند و امینتی که حاصل مجاهدت جوانان انقلابی ما را نادیده می گیرند قابل هضم نیست.

وی در جواب سوال افرادی که می گویند چرا جوانان ما به سوریه می روند گفت: افرادی که این سوالها مطرح می کنند فاقد شعور انقلابی و متواری هستند و در هیچ یک از صحنه های انقلاب حضور ندارند.

زارعی تاکید کرد: اعتراض به مجاهدت های جوانانی که با بصیرت و شعور انقلابی پاسبان ارزشهای انقلاب اسلامی در گوشه و کنار این کشور برای برقراری امنیت ما تلاش می کنند بر هیچ احدی جایز نیست.

خطیب موقت جمعه میناب افزود: اگر این روحیه شهادت‌طلبی ،بصیرت و شعور انقلابی در جامعه حفظ شود هیچ کشوری نمی‌تواند به این مرز و بوم تعرض کند.

عده ای در دانشگاه ها با حرفهای بی پایه قرآن را انکار می کنند/ منحرف ایرانی: قرآن ریشه ی آسمانی ندارد

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بندرعباس گفت: قرآن کریم موضع گیری های صریحی در رابطه با انکار کنندگان خود دارد که یکی از این چهره های انکار کننده ولید بن مغیره بود که قرآن در سوره مدثر در رابطه با این شخصیت صحبت کرده ست.

خطیب نماز جمعه شهرستان بندرعباس ادامه داد: ولید بن مغیره از چهره های شاخص قریش بود ولی به دلیل اینکه به پیامبر تهمت ساحری و جادوگری زد از مغمومترین شخصیت ها قرار گرفت و با خفت و خواری از دنیا رفت.

وی با بیان اینکه خداوند در آیات متعدد جواب انکار گنندگان قرآن را داده است اذعان داشت: این یاوه گویان ژست نگیرند و با حرفهای بی پایه به انکار قرآن نپردازند.

نعیم آبادی افزود :امروز می بینیم عده ای در دانشگاه ها حرفهایی را می زنند که ولید بن مغیره قبلا زده بود و بعضی هم ندانسته برای آن کف و دست می زنند ولی مسلما خیلی از آنها ندانسته این کار را انجام دادند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس ادامه داد: این منحرف ایرانی نیز مثل ولید ابن مغیره گفت؛ قرآن ریشه های آسمانی ندارد.

وی  در بخش دیگر از خطبه های نماز جمعه اذعان  داشت:ما باید بتوانیم خودمان را قانع کنیم که در مقابل رهبر ، رهبر نباشیم  الان فقط  امام خامنه ای رهبر است و اگر کمتر ضعفی در این جایگاه قرار گیرد ببینید دشمن با ما چکار می کند.

نعیم آبادی با بیان اینکه در حدیثی از امام صادق آمده که خداوند دو چیز را از ویژگی امت ما قرار داده اول نگویید جز آنچه را که به آن علم ندارید و دوم چیزی را که نمی دانید بدون دلیل رد نکنید بیان داشت: اگر این دو تبدیل به فرهنگ شود مشکلات ما حل می شود.

خطیب نماز جمعه بندرعباس در پایان گفت: اگر ما بد عمل کنیم باعث آسیب زدن به قرآن و اسلام است و هر حرفی را نباید به زبان بیان کرد چون هم در پیشگاه تاریخ محکومیم و هم در پیشگاه خداوند.

سران فتنه در ۸۸ به دنبال نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) اظهار کرد:امیرالمومنین در تعبیری زیبا می فرمایند؛ تقوا با همه ویژه گی هایی که دارد، قلبی را انتخاب می کند که وابسته به دنیا نباشد.
وی در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم در سالروز بزرگداشت حماسه ۹ دی افزود: دیروز مردم فهیم و با بصیرت ایران اسلامی با حضور چشمگیر خود در بزرگداشت یوم الله نهم دیماه با دیگر با رهبری تجدید میثاق کردند که الحمدالله در شهرستان رودان هم در شب هشتم دیماه و در روز نهم دیماه برنامه های خوب و با شکوهی برگزار گردید.
امام جمعه رودان حضور مردم در روز حماسه ۹ دی ۸۸ را پاسخی کوبنده به دشمنان داخلی و خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد:فتنه گران شعار میدادند که ما دنباله روی خط امام خمینی (ره) هستیم اما در عمل با زیرپا گذاشتن قانون نشان دادن که نه تنها در خط امام نیستند بلکه ضد آرمانهای امام راحل عمل می کنند،زیرا امام قانون گرایی را مهمتر از همه چیز می دانست.
حجت الاسلام تاج زاد عنوان کرد :به لطف خداوند متعال در فتنه ۸۸ پرده ها کنار رفت و در چند مسئله چهره حقیقی فتنه گران برای مردم مشخص شد ،شعار هایی که در روز قدس دادند و آمریکا و اسرائیل را خوشحال کردند و همچنین جنایتی که در روز عاشورا داشتند کاسه صبر ملت فهیم و ولایتمدار و شهید پرور ایران اسلامی را لبریز کردند. فتنه گران سر سپرده به دشمنان انقلاب بودند و از مسیر انقلاب جدا شده و دشمنان ایران را امیدوار کردند.
وی در ادامه نامه ۳۰ نفر از عوامل فراری فتنه به ترامپ خیانت بزرگ به ملت ایران دانست و یادآور شد:در سال ۸۸ اینها بودند که شعار میداند و ادای تقلب در انتخابات را داشتند و مردم بدانید که فتنه را این خائنین برپا کردند وفتنه تمام نشده این اولین و آخرین فتنه نبود بلکه فتنه رنگ عوض می کند .
تاج زادبه ۱۳ دیماه و سالروز ارسال پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف رهبر شوروی اشاره و اضافه کرد:امام با آن نگاه حکیمانه ای که داشت فرو پاشی بلوک غرب را پیش بینی کرد و به رهبر شوروی گفت که دست به دامن غرب نشود و به دامن اسلام روی بیاورد که رهبر شوروی توجهی به تذکر امام نکرد و به این سرنوشت دچار شد.

امام جمعه رودان در پایان ،شهادت تیمسار ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش در ۱۵ دیماه ۱۳۷۳ را گرامیداشت و خدمات این شهید در دوران خدمت خود چه در جنگ تحمیلی و چه بعد از جنگ را بسیار ارزشمند دانست و همچنین گرامیداشت سالروز شهادت جمعی از دانشجویان و پاسداران در هویزه در شانزدهم دیماه در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند،

هر کسی از خط ولایت زاویه پیدا کند باید توسط ملت تودهنی بخورد

حجت الاسلام بارانی در خطبه های این هفته نماز جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به حماسه ۹ دی،ضمن تشکر از حضور چشمگیر مردم انقلابی در این تجمع گفت: اهمیت ۹ دی و درک خلق این حماسه کمتر از ۲۲ بهمن نیست، حماسه ۹ دی پاسخی محکم از ناحیه ملت ایران به یک حرکت کاملا برنامه ریزی شده بود که برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه در این برنامه ریزی حضور داشتند.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با بیان اینکه فضا بعد از وقوع فتنه غبارآلود شد و سران فتنه با شعارهای به ظاهر حق اما محتوای باطل به میدان آمدند و فریاد دفاع از امام، قانون و ملت سردادند ولی در عمل ،دفاع از امام و قانون و ملت در برنامه های آنها نبود.

رییس شورای فرهنگ عمومی توکهور و هشتبندی ضمن اشاره به دوگانگی های گفتاری و رفتاری سران فتنه و با بیان اینکه امام همیشه توصیه به قانون مداری  و مراجعه به مراجع قانونی و حمایت از ولی فقیه داشتند بیان کرد: چرا با لجاجت راه دیگری رفتید و مقابل قانون و رهبری ایستادید و علیه تمامی آرمان های امام شعار سر دادید.
وی با یادآوری فرمایش امام مبنی بر اینکه آنروز که آمریکا از شما تعریف کرد باید به اعمال خود شک کنید در خطاب به عوامل فتنه افزود: وقتی حمایت آمریکایی ها و غربی ها علنی شد و با ذکر نام سران فتنه اعلام کردند که امید ما در ایران جنبش سبز است؛چرا اعلام برائت نکردید.
حجت الاسلام بارانی تصریح کرد: مردم صبور ما نجابت به خرج دادند تا به هتک حرمت روز عاشورا رسید و اینجا دیگر سخن از انقلاب و امام و آرمان ها به تنهایی نبود بلکه ضدیت فتنه گران با یک بنیان عقیدتی مردم و جسارت و اهانت به عاشورا و حسین ابن علی؛مظهر همه خوبی ها بود،در اینجا باید فضای فتنه شکسته می شد لذا بصیرت مردم در ۹ دی ظهور پیدا کرد و یوم الله دیگری در تاریخ این کشور رقم خورد..
بارانی خطاب به دشمنان ملت ایران گفت: اگر تصور می کنید می توانید بین ملت و ولایت و نظام اسلامی فاصله بیندازید کور خوانده اید،پیام ۹ دی این است که این نظام و انقلاب متعلق به مردم و نگهبان آن خود مردم هستند و مثل ۹ دی در هر توطئه و فتنه ای که تدارک ببینید از ملت ولایی ما سیلی محکمی خواهید خورد.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی راه سعادت ملت به نتیجه رساندن انقلاب و قدردانی از خون شهدا و پیروی از ولایت فقیه برشمرد و تاکید کرد: هر کسی از خط اصیل ولایت زاویه پیدا کند باید توسط ملت تودهنی بخورد.

وی یادآور شد: :فتنه ۸۸ نه اولین و نه آخرین منتها رنگ فتنه و چهره ها و گاهی طریقه صحبت ها عوض می شود ما باید با بصیرت، شناخت و پیروی از ولایت فقیه، فتنه را شناسایی و محکم در برابر فتنه گران بایستیم دوگانگی اصلی در نظام ما دوگانگی انقلابی و غیر انقلابی است و معیار انقلابی بودن تبعیت از رهبری در عمل است.

بارانی دربخش دیگری از خطبه ها به امضای تفاهم نامه ساخت یک مرکز بستردرمان توسط بنیاد علوی اشاره کرد و با ابراز امیدواری در تسریع شروع مراحل اجرایی این پروژه گفت: از همه کسانی که نقشی در این مساله داشتند بخصوص ریاست محترم شبکه بهداشت شهرستان میناب که مدیری دلسوز و متعهد هستند از واقفین زمین و از روسای شورای شهر و بخش منطقه کمال تشکر و قدردانی را دارم.
حجت الاسلام بارانی به سالروز پیام امام به گورباچف هم اشاره کرد و با اظهار تاسف از عدم درک پیام امام در آن روز گفت: این پیام پیام دین و حقیقت اسلام بود و منحصر به شوروی هم نیست بلکه هر نظامی که سر عناد با خدا و معنویت داشته باشد سقوط آن قطعی است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff