فتنه دشمنان با بصیرت دینی و سیاسی ملت در انتخابات خنثی می شود
+ پ -
فتنه دشمنان با بصیرت دینی و سیاسی ملت در انتخابات خنثی می شود

معیار حق و باطل افراد و اشخاص نیستند. اشتباه بزرگی که عده ای گرفتار آن می شوند و به جای شناخت حق وباطل اعتماد به اشخاص می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام حمید رضا عقیلی معاونت تهذیب حوزه علمیه ولی عصر رودان با توجه به نزدیک شدن عرصه انتخابات دومجلس، در یادداشتی نوشت: باز هم به عرصه امتحانی دیگر نزدیک می شویم، امتحانی که چهار سال یک بار، برای همه افراد کشور وکسانی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیدند به وجود می آید،آینده کشور به انتخاب من وشما بستگی دارد،اگر معیارهای درستی برای انتخاب صحیح داشته باشیم، نگرانی های زیادی بر طرف می شود،که بعضی از این نگرانی ها مربوط به داخل کشور است، وبعضی به آن طرف مرزها، که دشمنان و استکبار خیز برداشته اند تا به اهداف شومشان برسند، برای همین مدتهاست که برنامه فتنه ی جدیدی را ریخته اند،اگر با بصیرت دینی و سیاسی به شناخت این عرصه بپردازیم، همه این نگرانی ها بر طرف می شود.

 

پس با نگاه به آیات قران و روایات معصومین (علیهم السلام ) نقشه ی راه را به دست گرفته و دشمنان اسلام و مملکت اسلامیمان را کور و منکوب خواهیم کرد.

 

در این عرصه شناخت و عمل به اصولی می تواند به انتخاب و اعتماد ما به دیگران کمک کند .

اصل اول : شخص گرایی ممنوع

معیار حق و باطل افراد و اشخاص نیستند. اشتباه بزرگی که عده ای گرفتار آن می شوند و به جای شناخت حق وباطل اعتماد به اشخاص می کنند. و در این رابطه، دلائل خود را دارند، مثلا می گویند فلان شخص انقلابی است و سوابق در خشانی در مبارزات دارد، یا اینکه فلان شخص سابقه حضور در جبهه اش در خشان است،یا اینکه فلان شخص منسوب به فلان خانواده ی اصیل، یا اینکه سید و از فرزندان حضرت زهرا(س) است و… ولی هیچ کدام از این مطالب معیار اعتماد به دیگران نیست.

 

مولای متقیان علی (ع) نقشه ی راه را جهت شناخت حق از باطل و اعتماد بحق بیان فرموده اند آنجا که در دوران زندگانی حضرت امیرالمومنین (ع)، برخی از اصحاب خاص مثل «حارث همدانی» یا «اصبغ بن نباته» که جزء شرطه الخمیس(نیروی ضربتی و مقرّبان) حضرت بودند و همیشه شمشیر روی دوش، آماده فرمان بودند و رویشان حساب می‌شد، پس از جنگ جمل آمدند خدمت حضرت که ما در این جنگ جمل مانده‌ایم. آن طرف زن پیامبر و این طرف داماد پیامبر؟

 

آن طرف صحابی بزرگ طلحه، این طرف صحابی بزرگ عماریاسر؟ آن طرف زبیر این طرف محمدبن ابی‌بکر؟ چه کار باید کرد؟

 

عبارت این است «انا رجل مرموث» یعنی من مردی هستم که راه را گم کرده‌ام. حضرت فرمود «انت رجل مرموث؟» تو راه را گم کردی؟ “حق را بشناس، آن وقت اهل حق را بشناس”

 

معیاراجتهاد و یا تخصص یا نسب افراد نیست حضرت امیر (ع) می فرماید اشکال شما این است که انسانها را معیار حق وباطل قرار داده ای در حالی که اشتباه می کنید،جمله ای در وصیت نامه ی حضرت امام خمینی (قدس سره ) است که می فرمایند میزان حال فعلی افراد است. اگر حال فعلی فرد مطابق با حق بود مورد اعتماد است والا حتی اگر سابقه درخشانی داشته باشد دلیل بر حقانیت او نیست. در پایان بیان این نکته لازم است که چه بسیار افرادی بودند که خوب شروع کردند هدف مقدسی داشتند تلاش مستمری داشتند اما خوب به پایان نرساندند.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff