فاصله گرفتن از سیاست های مقاومتی علت رکود اقتصاد است
+ پ -
فاصله گرفتن از سیاست های مقاومتی علت رکود اقتصاد است

کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت: نتایج شیرینی که می توانستیم از اجرای اقتصاد مقامتی بگیریم و نشد در اثر فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی بوده است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص نقش و اهمیت اقتصاد اسلامی دراقتصاد کشور ، گفت: نتایج شیرینی که می توانستیم از اجرای اقتصاد مقاومتی بگیریم و نشد در اثر فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی بوده است زیرا متصدیان اقتصاد ما دانش آموختگان اقتصاد لیبرالی بوده اند وهمان را خوانده اند و پیاده کرده اند .

 

 

وی افزود: طبعا نمی توان از چنین اقتصادی انتظار داشت که به دنبال اقتصاد مقاومتی باشد ما هر چه رنج می کشیم از جدا شدن از تعالیم دینی است مسئولین اقتصادی باید همین مبانی نظری وحقوقی اقتصاد اسلامی که داریم را عملی کنند اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم  .

 

 

حسینی تصریح کرد: باور به کارآمدی  اقتصاد اسلامی و پیاده کردن اقتصاد اسلامی در جامعه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و اگر اقتصاد اسلامی پیاده شود ، آن وقت می توانیم بگوییم اثرات اشتغال یا بیکاری و تورم چگونه است   .

 

 

این کارشناس ارشد حقوق خصوصی با بیان اینکه ما برای اقتصاد اسلامی سه مشخصه مبنایی داریم ، اظهار کرد: اول اینکه اقتصاد اسلامی مبتنی بر جهان بینی توحیدی است و دوم اینکه اقتصاد از نظر اسلام ، بخشی از قلمرو و اختیار وحرکت انسانها در جامعه وتاریخ است ، یعنی اقتصاد در خدمت انسان است نه انسان در خدمت اقتصاد و سوم اینکه اقتصاد اسلامی در عین واقع گرایی ، برخوردار از ارزش معنوی وضوابط اخلاقی است و این مورد بسیار مهم است .

 

 

کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت: یکی از اهداف مهم نظام اقتصاد اسلامی ، برپایی عدل وقسط وبه تعبیر دیگر عدالت اجتماعی است بخش وسیعی از مسائل اقتصاد اسلام را بحث عدالت اجتماعی وتامین عدالت اجتماعی می گیرد .

 

 

وی گفت: عدالت یک اصل است و اقتصاد اسلامی به امور اقتصادی نگاه اخلاقی دارد و ریشه بسیاری از مشکلات عدم توجه با اجرای اقتصاد اسلامی است  .

 

 

وی در پایان تاکید کرد:نظام جمهوری اسلامی ایران همواره با فرصت هایی برای تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی مواجه بوده است متاسفانه مسائلی باعث شده تا از هر یک از این فرصت ها به نحو کامل استفاده نشود و در حال حاضر با توجه به شرایط فراهم شده و همدلی ایجاد شده باید از این ظرفیت به نحوه درست و صحیح استفاده شود  .

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff