فاجعه افت قیمت محصولات زراعی در میناب محل امنی برای جولان دلالان

+ پ -
فاجعه افت قیمت محصولات زراعی در میناب محل امنی برای جولان دلالان
وقتی بارانداز محصولات کشاورزی روغن کاری نشود؛

فاجعه افت قیمت محصولات زراعی در میناب محل امنی برای جولان دلالان

نبود بازار فروش ، کشاورزان مینابی را برای فروش محصولات زراعی با افت قیمت مواجه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب ، تغییر قیمت و کاهش خرید محصول هندوانه موجب نگرانی کشاورزان در شهرستان میناب شده است و این مسئله باعث شده تا هندوانه های خود را در زمین کشاورزی رها کنند.

با وجود بحران شدید آب طی چند سال گذشته در شهرستان میناب باز هم کشاورزان مینابی طی امسال نیز توانستند ۴ هزار هکتار از زمنی های کشاورزی این شهرستان را درمنطقه چاه اسماعیل، زیارت مولا، چاه شیرین، تیرور، گوربند، تلنگ، هشتبندی، راونگ و زردتوجی  را زیر کشت ببرند .

نبود بازار فروش در میناب سبب شده تا هندوانه کاران این شهرستان محصول خود را زیر قیمت بازار به استانهای همجوار بفروشند و این در حالی است که بخش اعظم هندوانه ها روی زمین کشاورزی رها کرده اند.

ایوب حیدری، کشاورز فعال منطقه هشتبندی ضمن گلایه مندی از عدم حمایت مسئولین از کشاورزان منطقه جنوب شرق گفت: افت قیمت هندوانه با فروش هر کیلو ۲۰۰ تومان باعث بحران محصول کشاورزی در تکهور و هشتبدی شده است.

این کشاورز منطقه توکهور و هشتبندی افزود: با افزایش محصول هندوانه و عدم صادرات این محصول دلالان از این فاجعه برای منافع شخصی استفاده می کنند و هر روز نرخی بر محصولات کشاورزی می گذراند.

علی سهرابی یکی دیگر از کشاورزان فعال در کشت محصول خیارسبز و گوجه فرهنگی در منطقه توکهور و هشتنبدی با میناب جنوب گفت: فروش خیارسبز هر کیسه پلاستیک به ورزن ۳۵ کیلو به ارزش ۳ هزار تومان یک بحران جدی بر جان محصولات زراعی در این منطقه شده است.

سهرابی بیان داشت: قیمت خریداری بذر، کود،  سمپاشی و آبیاری برای کشت این محصول بیشتر از قیمت فروش خیارسبز در این منطقه شده بطوری که اغلب کشاورزان از برداشت محصول منصرف و در زمین های کشاورزی خود رها کرده اند.

وی با اشاره به هدر رفت محصول ۲۰ هکتاریش در منطقه هشتنبدی بر سر افت قیمت خیارسبز از مسئولین خواست تا با فراهم سازی بازار فروش محصولات کشاورزی و احداث کارخانجات در این منطقه از میزان هدر رفت قیمت محصولات جلوگیری کنند.

جواد میرکی یکی دیگر از کشاورزان منطقه هشتبندی که در کشت بادمجان تبحر خاصی دارد با گلایه از بازار فروش محصولات در این منطقه گفت: به دلیل نبود کارخانجات فراوری محصولات کشاورزی در میناب مجبور هستیم با قیمت زیر بازار فروش با پادرمیانی دلالان محصول خود را به فروش برسانیم.

وی گفت: فروش محصول زیر قیمت بازار، پائین تر از خرید سبد و کرایه حمل و نقل بعنوان یک فاجعه زارعی در شهرستان میناب در حال گسترش است.

بنابر این گزارش مسئولین باید نسبت به فراهم سازی بازار فروش محصولات برداشتی و خارج از فصل در این شهرستان اقدام کنند تا شاهد افت قیمت محصول گوجه فرهنگی زیر کشت در شهرستان میناب نباشیم.

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff