فابیوس: لزومی ندارد اسد از قدرت کنار برود
+ پ -
فابیوس: لزومی ندارد اسد از قدرت کنار برود

وزیر خارجه فرانسه امروز در اظهاراتی مداخله جویانه اعلام کرد لازم نیست رئیس جمهور سوریه پیش از هرگونه دوره انتقالی سیاسی از قدرت کنار برود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه امروز در مصاحبه ای گفت: لزومی به کناره گیری اسد از قدرت پیش از دوره انتقالی نیست.

به گزارش فرانس ۲۴، وزیر خارجه فرانسه امروز در اظهاراتی مداخله جویانه اعلام کرد لازم نیست رئیس جمهور سوریه پیش از هرگونه دوره انتقالی سیاسی از قدرت کنار برود.

«لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه امروز در مصاحبه ای گفت: سوریه متحد به مفهوم انتقال سیاسی در این کشور است.

وی ادامه داد: این امر به این مفهوم نیست که «بشار اسد» باید قبل از این دوره انتقال سیاسی کنار رود، بلکه باید تضمین‌هایی برای آینده وجود داشته باشد.

این در حالیست که از از زمان آغاز بحران در سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، محور غربی-عربی به پیشگامی آمریکا و فرانسه تلاش های گوناگونی را برای برکناری اسد از قدرت به انجام رسانده که در این میان می توان به ایجاد و گسترش گروه های تروریستی برای مقابله نیابتی با دولت قانونی دمشق اشاره نمود. اما زمانیکه رخداد های تروریستی پاریس در جمعه خونین ۱۳ نوامبر در این کشور به وقوع پیوست، غرب به ناگاه مواضع خود را تغییر داده و تبلیغات لفظی خود را به سوی مبارزه با تروریسم متمرکز نمود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff