غنی‌تر شدن فرهنگ مستلزم توجه به توسعه روستاها است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت: جامعه روستایی پاسداران واقعی فرهنگ هستند و توجه به روستاها و توسعه آنان می‌تواند حوزه فرهنگی را غنی تر نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالرحمن لشکری زاده در حاشیه در جلسه هم اندیشی با بخشدار و دهیاران بخش مرکزی شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اگر به مسائل فرهنگی توجه شود جامعه رو به توسعه و پیشرفت در همه زمینه ها خواهد رفت ولی اگر برعکس آن اتفاق بیفتند جامعه رو به زوال و نابودی می رود.

وی افزود: جامعه روستایی پاسداران واقعی فرهنگ هستند و توجه به روستاها و توسعه آنان می‌تواند حوزه فرهنگی را غنی تر نماید.

لشکری زاده در ادامه به موضوع مهم کتاب و کتابخوانی پرداخت و بیان کرد : جامعه ای که ارزش کتاب و کتابخوانی را مهم ‌پندارد مطمئنا در مسیر شکوفایی قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک یکی از دغدغه های مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی را موضوع کتاب و مطالعه دانست و گفت: طرحی تحت عنوان جام باشگاه های کتابخوانی و همچنین روستای دوستدار کتاب هر ساله اجرا می شود که با توجه به ظرفیت های فرهنگی در شهرستان جاسک با همراهی همه جانبه دیگر دستگاه ها به راحتی می توان آن را اجرایی کرد

بخشدار مرکزی جاسک نیز در گفگتو با خبرنگار ما گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت های دهیاران، موضوع فرهنگی است.

وی با تاکید به دهیاران یادآور شد: با جدیت تمام موضوعات فرهنگی در روستاها پیگیری شود.

جهانگیر آرمات افزود: موضوع کتاب و کتابخوانی مسئله بسیار مهم و تاثیر گذرای است و باید در اولویت قرار گیرد .

وی بیان کرد: همه دهیاران موظف به معرفی رابط فرهنگی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند تا بصورت ویژه موضوع پیگیری و اجرایی شود.

انتهای پیام/