غفلت از سرمایه های ملی در راستای نفوذ فرهنگی
+ پ -
غفلت از سرمایه های ملی در راستای نفوذ فرهنگی

شهرستان میناب با وجود داشتن شهدای زیاد در جنگ تحمیلی در پی نبود تابلوعکس های شهدا و نصب تابلو های ضد ارزشی فضای شهر را از یاد جبهه و جنگ ،ایثار و شهادت دور کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب ،این روزها  دشمنان و بدخواهان نظام با نفوذ فرهنگی در پی حذف الگوها و ارزش‌های فرهنگی برای نشان دادن ناکارآمدی دین تلاشهای زیادی از طریق تبلیغات سوء و به انحصار کشاندن افکار جمعی طبق اهداف شوم خودشان تلاش زیادی میکنند.

از آنجایی که شهرستان میناب مرکز تظاهرات بر علیه رژیم ستم شاهی ،مهد روحانیون مبارز و اهدای اولین شهید استان هرمزگان به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است این روزها جای خالی نام و نشان مبارزان و شهدای این شهرستان در فضای شهر به شدت احساس می شود.

نه تنها فضای شهر میناب  از تابلو عکس های شهدا خالیست بلکه حتی نام کوچه های برخی از محله ها و حتی در روستاها به اسم های غیر ارزشی نام گذاری شده است.

شهدایی که جان  خود را هدیه امنیت و آسایش ما قرار دادند  این روزها در پس نفوذ فرهنگی فرهنگ ایثار و شهادت نیز که باید در جامعه نهادینه شود مورد غفلت واقع شده است.

عدم وجود تابلوهای شهدا و نصب تابلوهای تبلیغاتی شناسایی شهدای شهر میناب را  برای نسل جوان کار را با مشکل مواجه کرده است و به جای نصب عکس شهدا در بلوارها ، کوچه ها و مکان های زیارتی تا چشم کار میکند تبلیغات ضد فذهنگی است.

بجای نصب عکس شهدا در کوچه پس کوچه های شهر و حتی روستاهای این شهرستان صدها تبلیغ های ضد فرهنگی در برابر فرهنگ جهاد و شهادت به چشم می خورد.

جز تعداد محدودی از عکس شهدا در ورودی شهر  و ابتدای نوار ساحلی به طرف بازارچه سنتی پنجشنبه بازار، مرکز شهر و دیگر مکان هایی که واقعا” با نگاه کردن افراد به عکس شهدا از وقوع خیلی از انحرافات جلو گیری می کند مستثنی شده اند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff