غرق شدن یک قایق دیگر پناهجویان در دریای مدیترانه با ۳۰۰ مسافر
+ پ -
غرق شدن یک قایق دیگر پناهجویان در دریای مدیترانه با ۳۰۰ مسافر

در ادامه سریال تاسف‌برانگیز غرق پناهجویان در آبهای نزدیک اروپا، رسانه‌‌ها گزارش دادند یک کشتی حامل ۳۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه غرق شده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه غرق شدن قایق‌های حامل پناهجویان در آبهای نزدیکی اروپا،  یک قایق دیگر پناهجویان در دریای مدیترانه با ۳۰۰ مسافر غرق شد.

شبکه العربیه در خبری فوری گزارش داد که یک کشتی حامل ۳۰۰ پناهنده در دریای مدیترانه غرق شد. این شبکه به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که این کشتی در نزدیکی آبهای ایتالیا غرق شده و تاکنون ۲۰ نفر از مسافران آن کشته شده‌اند.

نیمه شب روز یکشنبه گذشته بود که یک قایق حامل ۷۰۰ پناهجو در آب‌های مدیترانه غرق شد و سبب مرگ همه ۷۰۰ مسافر این کشتی شد.

«فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به مرگ ۷۰۰ نفر در جریان غرق کشتی پناهجویان اعلام کرد: این یک فاجعه است و قاچاقچیان و کسانی که در انتقال این پناهجویان دست دارند تروریست هستند.»

وی همچنین در ادامه اظهارات خود خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای کشور و امور خارجه اروپا و افزایش شمار قایق‌های نظارت‌کننده بر عملیات «تریتون» شد.

عملیات مشترک اتحادیه اروپا موسوم به تریتون (Triton) درصدد است از طریق آن موضوع مهاجرت در مدیترانه مرکزی را مدیریت کند. این عملیات در نوامبر ۲۰۱۴ جایگزین عملیات نجات نیروی دریایی ایتالیا شد.

از سوی دیگر امروز دوشنبه در حادثه‌ای مشابه، یک قایق مسافربری حامل پناهجویان در نزدیکی جزیره «رودس» یونان غرق شد و تا کنون سه تن کشته شدند. یک مقام گارد ساحلی یونان گفت تا کنون ۸۰ تن از مسافران این قایق نجات یافتند و ۲۳ نفر از آنان به بیمارستان منتقل شدند. البته عملیات جست‌وجو نجات هم‌چنان ادامه دارد(جزئیات بیشتر)

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff