غرب زدگی محصول خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است/ صادرات فرهنگی غرب باعث مسخ فرهنگی ملت ها می شود
+ پ -
غرب زدگی محصول خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است/ صادرات فرهنگی غرب باعث مسخ فرهنگی ملت ها می شود

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان اینکه غرب زدگی محصول غرب باوری و خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است، خاطر نشان کرد:صادرات فرهنگی غربی سرانجام به مسخ فرهنگی ملت ها و جامعه اسلامی می انجامد و این مسخ فرهنگی سبک زندگی ما را تغییر خواهد داد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،دکتر محمد نور رحمانی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در گفت وگو  با سوره یاس  با تأکید بر  التزام به آداب و سخت گیری در انتخاب سبک زندگی تاثیر گفت:وجود انسان دارای سه لایه عقلی یا ساحت آگاهی و اندیشه ، لایه قلبی یا ساحت انگیزه و گرایش و لایه طبیعت یا ساحت رفتار است که در وجود انسان کاملا با یکدیگر مرتبط و برهم دیگر اثر گذارند .

رحمانی با بیان اینکه تاثیرگذاری و تاثیر پذیری درون و برون بریکدیگر از شگفتی های روح انسان است ،افزود: برای تغییر در ظاهر و دگرگون سازی رفتار بیرونی باید به تغییر باطنی پرداخت چرا که حالات ظاهر ، انعکاس ویژگی های درونی است همچنین می توان از راه ایجاد تغیییرات برونی به تحولات درونی دست یافت .

این استاد و هیات علمی با اشاره به اینکه رفتار یک مومن و منافق یکسان نیست، اظهار کرد: کار یک انسان عقیده مند و بی عقیده ، متفاوت است لذا برای تغییر در ظاهر و دگرگون سازی رفتار بیرونی ، باید به تغییر باطنی پرداخت .

وی با بیان اینکه نماز جماعت تمرینی برای وحدت قلبی وپیوند باطنی امت نمازگزار است، تصریح کرد:هر چه حجاب و پوشش ظاهری باشد در تقویت و پرورش روحیه باطنی و درونی عفت تاثیر بیشتری دارد،حجاب و پوشش ظاهری بیشتر و بهتر در مواجهه با نامحرم می شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: پوشش  ظاهری و عفت باطنی ، رابطه علامت و صاحب علامت است به این معنا که مقدار حجاب ظاهری ، نشانه ای از عفت باطنی است .

وی ادامه داد: الگوگیری از غرب ، بدون داشتن بنیان های استوار درونی ، انسان ها و جامعه های اسلامی را غربی می سازد ، این نیز نوعی از تاثیر برون در درون است .

رحمانی با بیان اینکه غرب زدگی محصول غرب باوری و خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است، خاطر نشان کرد:صادرات فرهنگی غربی سرانجام به مسخ فرهنگی ملت ها و جامعه اسلامی می انجامد و این مسخ فرهنگی سبک زندگی ما را تغییر خواهد داد .

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff