تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 490001
تاریخ انتشار:جمعه ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان عنوان کردند؛

غرب زدگی انسان را نابود می سازد/تفکر بسیجی بلای جان استکبار شده است

ائمه جمعه هرمزگان با بیان اینکه تفکر بسیج مولفه هایی مانند خدا محوری، ولایت مداری، شناخت همه جانبه دشمن و مدیریت جهادی است، اظهارکردند :تفکر بسیجی بلای جان استکبار شده و امروز شرایط و تحولات داخلی و منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که روز به روز بر مولفه های تفکر و عملکرد بسیجی تکیه کنند.

غرب زدگی انسان را نابود می سازد/تفکر بسیجی بلای جان استکبار شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان با بیان اینکه تفکر بسیج مولفه هایی مانند خدا محوری، ولایت مداری، شناخت همه جانبه دشمن و مدیریت جهادی است، اظهارکردند :تفکر بسیجی بلای جان استکبار شده و امروز شرایط و تحولات داخلی و منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که روز به روز بر مولفه های تفکر و عملکرد بسیجی تکیه کنند.

غرب زدگی انسان را نابود می سازد

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته با اشاره به جایگاه والای علمی امام صادق(ع)، اظهار کرد: امام صادق(ع) بیش از چهار هزار شاگرد در زمینه های پزشکی، فقهی، تفسیری و…. داشته است.
خطیب جمعه بندرعباس تصریح کرد: در سال ۱۹۶۸ میلادی ۲۰ تن از بزرگان علمی غرب یک کار تحقیقاتی در جایگاه علمی امام جعفرصادق(ع) انجام و دو کتاب در این زمینه به چاپ رسانده اند.
نعیم آبادی با اشاره به اینکه غرب زدگی انسان را نابود می سازد، گفت: باید پیشوایان خود در کشور مانند زکریای رازی، ملاصدرا و … را بشناسیم و چشم امیدمان به غرب نباشد زیرا همان طور که در گذشته توانایی داشته ایم امروز نیز داریم.
وی با تاکید بر اینکه امام صادق(ع) محور وحدت بوده اند، عنوان کرد: بسیاری از بزرگان اهل سنت از شاگردان امام صادق(ع) بوده اند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه همه مسلمانان با یکدیگر بردار هستند، خاطر نشان کرد: هر زبانی که از اختلاف دم بزند، آن زبان شیطان است.

فاصله گرفتن برخی سیاستمداران از مبانی انقلاب ضرورت تکیه بر تفکر بسیجی را دو چندان می کند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم و سلاله پاکش امام صادق(ع)گفت: پیامبر اکرم(ص)در تاریکی انسانیت طلوع و تا ابد می درخشد.

امام جمعه پارسیان ادامه داد: در زمانه ای هستیم که بشر نیازمند الگویی متعالی از اخلاق و انسانیت است، لذا سیره و منش اخلاقی پیامبر رحمت به عنوان بهترین الگوی اخلاقی، انسانی و الهی به همگان معرفی شود و وحدت جامعه اسلامی مهمترین عامل برای ارائه این الگو به جهانیان خواهد بود.

میرزایی با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: بعد از دستور حضرت امام راحل مبنی بر تشکیل بسیج کمتر کسی می توانست به عمق و وسعت تاثیر آن در مخیله خود تصویر کند.

وی افزود: تصور این که روزی روحیه مقاومت و ایستادگی بسیجی از مرزهای سرزمینی ایران به زادگاه اویس قرن در یمن صادر شود و شرایط را برای مقاومت آن مردم مظلوم در برابر دردمنشی شجره ملعونه آل سعود و تهاجم وحشیانه رژیم عربستان فراهم نماید، دور از ذهن بود.

تفکر بسیجی بلای جان استکبار شده است

خطیب جمعه چارسیان گفت: تفکر بسیج مولفه هایی مانند خدا محوری، ولایت مداری، شناخت همه جانبه دشمن و مدیریت جهادی است که بلای جان استکبار شده و امروز شرایط و تحولات داخلی و منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که روز به روز بر مولفه های تفکر و عملکرد بسیجی تکیه کنند.

وی، با انتقاد از فاصله گرفتن برخی از سیاستمداران از مبانی و اصول انقلابی و حرکت خزنده انقلاب زدایی از انقلاب اسلامی و سیر حرکت ارتجاعی، ضرورت تکیه بر تفکر بسیجی را دو چندان می کند.

امام جمعه پارسیان با اشاره به روز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، تاکید کرد: نماد تفکر بسیج در تثبیت قدرت حزب الله که ترس بر جان صهیونیستها انداخته و در نیروهای حشد الشعبی عراق و نیروی دفاع ملی سوریه و در مقاومت فلسطین و انصارالله یمن، دیده می شود.

میرزایی به سفر رئیس جمهور عراق به ایران و دستاورد مهم این سفر اشاره و تصریح کرد: سیاست منزوی کردن ایران توسط آمریکا با این سفر شکست خورد، حفظ اتحاد ملی عراق، توجه به مرجعیت، شناخت دوست و دشمن، ایستادگی در مقابل دشمن و حفظ ظرفیت حشد الشعبی، از جمله توصیه های مقام معظم رهبری به برهم صالح بود.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران و سخنان سخیف و نگاه طلبکارانه او از ایران برای آزادی زندانیان با تابعیت ایرانی، انگلیس گفت: سیاست مماشات دستگاه دیپلماسی با طرف اروپایی این نتیجه را می دهد که به جای این که جمهوری اسلامی طلبکار طرف اروپایی باشد، آنها از ما مطالبه غیر معقول می کنند و فشارهای خود را بر کشور ادامه می دهند.

خطیب جمعه پارسیان نگاه طلبکارانه وزیر خارجه انگلیس را حجت بر مسئولان دانست که راه حل برون رفت از مشکلات در خارج از کشور نیست و تکیه بر توانمندی های درون و تابع کلام ولایت و رهبری راه حل مشکلات است.

سیاست استعماری زمینه ساز تفرقه و وحدت رمز حفظ و تعالی اسلام است

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با تاکید بر رعایت تقوی الهی در همه شئون زندگی اظهار کرد: تقوی به فرموده امیر المومنین(ع) عوض و جایگزینی ندارد.

وی با تبریک ولادت با سعادت خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع،هفته وحدت و هفته بسیج تقارن این دوهفته را مبارک دانست و افزود: وحدت باعث حفظ و تعالی اسلام می شود.

امام جمعه کیش با اشاره به فرموده علامه شرف الدین سیاست استعماری را موجب جدایی مسلمانان از یکدیگر و زمینه ساز تفرقه خواند و افزود: وظیفه سیاست و سیاست مداران دینی و اسلامی است که اتحاد میان مسلمانان را ایجاد و از آن نگهداری کنند.

وی با تبریک ۵ آذر به بسیجیان سلحشور ایران اسلامی به ویژه بسیجیان جزیره کیش افزود: بسیج مستضعان به ابتکار و فرمان رهبر کبیر انقلاب (ره) تشکیل شد و در انجام وظیفه ذاتی خود همواره موفق بوده است.

خطیب جمعه کیش با اشاره به زمینه های توفیق بسیج در ارائه خدمت به ملت ایران و مستضعفان جهان افزود: تفکر بسیجی، مردمی بودن، اخلاص در عمل، بصیرت، ولایت پذیری، ارمان خواهی، مسئولیت پذیری و دغدغه مندی از جمله ویژگی ها و عواملی است که موجب شد بسیج در وظایف ذاتی خود در عرصه های مختلف همواره موفق و پیروز باشد.

بسیج فرهنگ آمادگی در دفاع از دین و ارزشهاست

 حجت الاسلام صادقی، امام جمعه موقت شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه وحدت با شعار شکل نمی‌گیرد، تصریح کرد: وحدت یعنی جان اسلام باید مشت محکمی بر دهان آمریکا باشد و امیدواریم وحدت روز به روز در کشور ما افزایش یابد.

امام جمعه موقت حاجی آباد بسیج را یک فرهنگ برشمرد و گفت: بسیج فرهنگ آمادگی در دفاع از دین و ارزش‌هاست و سپاه پاسداران تدارک‌کننده این فرهنگ است.

صادقی با اشاره به ایام هفته وحدت و تقارن آن با هفته بسیج بیان کرد: تمامی شهدای دوران دفاع مقدس انسان‌های وارسته‌ای بودند که برای حفظ اسلام ایثار جان داشته و در آخر سعادتمند شدند.

وی افزود: خداوند متعال انبیای الهی را برای هدایت بشریت فرستاد که دستاورد همه انبیای الهی وجود پاک و نازنین پیامبر خاتم (ص) است که به مقام عبودیت رسیدند و هیچ انسانی به این جایگاه دست نیافته بود.

امام جمعه موقت حاجی آباد  ادامه داد: برای انسان‌هایی که ایمان به حضور مبارک رسول خاتم داشته باشند، وجود حضرت می‌تواند به‌ عنوان الگوی تمام بشریت و مظهر تمام اسمای الهی باشد.

صادقی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی عامل پیروزی است، گفت: فرهنگ بسیجی در عراق جواب داد و موسل را از شر جنایتکاران داعشی ازاد کرد همچنین در لبنان حزب‌الله و مقاومت رژیم صهیونیستی را به روز سیاه نشاند و در یمن و فلسطین نیز همینگونه بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=490001
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل