غرب درصدد اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است/ هفته وحدت سرآغاز کارهای مشترک است
+ پ -
غرب درصدد اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است/ هفته وحدت سرآغاز کارهای مشترک است

رئیس دانشگاه پیام نور استان عنوان کرد: هدف غرب ایجاد تنش در رسالت اصلی، نشانه گرفتن اتحاد مسلمانان و سوق دادن جوامع مسلمان به سمتی است که برای غرب بویژه صهیونیست و آمریکا ایجاد خطر نکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ صمد حمزه ای، رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با بیان اینکه هفته وحدت سرآغازی برای انجام کارهای مشترک است، گفت: اهمیت و ارزش هفته وحدت برای همگان آشکار است و برای  اینکه بزرگان اهل تسنن و تشیع بتوانند هم افزایی فکری خود را در مشترکات به منصه ظهور برسانند کمکهای شایانی کرده است.

رئیس دانشگاه پیام نوراستان با اشاره به اینکه گروههای تکفیری در سوریه اظهار کرد: دشمنان اسلام درصدد ایجاد اختلاف و تفرقه بین اهل تسنن و تشیع هستند و برخی از کشورها را به سمت شیعه ستیزی سوق می دهند لذا با بیداری اسلامی باید وحدت بین مذاهب حفظ شود و در کنار هم بدون ایجاد مشکلی زندگی کنند.

حمزه ای تصریح کرد:  در عراق، یمن و سوریه نه تنها مردم بلکه مسئولین و سیاستمداران اجازه مصادره کشورشان را نداده و لطمه ای به اتحاد اسلامی وارد شود.

وی افزود: هدف غرب ایجاد تنش در رسالت اصلی، نشانه گرفتن اتحاد مسلمانان و سوق دادن جوامع مسلمان به سمتی است که برای غرب بویژه صهیونیست و آمریکا ایجاد خطر نکند.

رئیس دانشگاه پیام نوراستان با اشاره به ملی گرایی، بیان کرد: در کشورهایی که مذاهب در کنار هم زندگی می کنند باید فرصتها، امکانات در تمامی زمینه ها فراهم و مشارکت یکسانی در امئر کشوری داشته باشند و در فضای دوستانه اختلافاتی که عمیق نسیت را برطرف ساخت.

حمزه ای با بیان اینکه هدف اسلام نزدیکی و اتحاد میان مذاهب است، گفت: در جامعه دانشگاهی و حوزه استان  اهل تسنن و تشیع در کنار هم و بدون ایجاد مشکلی به تحصیل مشغول هستند و در برنامه های فرهنگی حضوری فعال و منسجم دارند که نشانه ی از اتحاد میان این دو مذهب است حتی با درخواستهای دانشجویان اهل تسنن مبنی بر برگزاری کرسی های آزداندیشی روبرو می شویم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که اساتید دانشگاه فرماندهان جنگ نرم هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به سیاستی که جامعه دانشگاهی در پیش گرفته است در حال حاضر بخشی از اعضای هیات علمی و پستهای مدیریتی در دانشگاهها برعهده برادران اهل سنت می باشد و در انحام امور مشارکت بیشتری دارند که این سیاست در حهت ازبین بردن اختلافات و ایجا وحدت بیشتر کمک شایانی کرده است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff