غرب به دنبال زیرسوال بردن تمامیت نظام خانواده می باشد / سنت های اصیل دست خوش فرهنگ بیگانه است
+ پ -
غرب به دنبال زیرسوال بردن تمامیت نظام خانواده می باشد / سنت های اصیل دست خوش فرهنگ بیگانه است

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد:دوری از هویت ملی و دینی و پذیرش هویت های دنیاگرانه و وارداتی زندگی خانواده های ما را تهدید می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مریم تیماس ، کارشناس مذهبی حوزه علمیه خواهران الزهرا(ع) شهرستان بندرعباس گفت: خانواده ، مناسب ترین نظام برای تامین نیازهای مادی و روانی بشر بوده و بهترین بستر را برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضاء ، پرورش سن جدید و بر آوردن ساختن نیازهای عاطفی افراد را فراهم می کند .

وی افزود : با این حال در عصر حاضر ارمغان غرب برای خانواده های ما چیزی جز تزلزل نداشته و  نظام خانواده دچار مشکلات و چالش های اساسی شده و حتی گاه اساس و تمامیت آن نیز زیر سوال رفته و تحولات اجتماعی ، صنعتی و علمی ، مشکلات متعددی برای خانواده ها در اکثر جوامع ، خصوصا کشور عزیز خودمان فراهم آورده است .

این کارشناس مذهبی تصریح کرد:  اختلافات خانوادگی ، طلاق و … نشان دهنده مشکلات اساسی در خانواده های ماست و متاسفانه سنت ها ، اخلاقیات و روش هایی که به تقویت خانواده منجر می شود ، بعضا متزلزل شده است و متاثر از فرهنگ بیگانه هست  .

تیماس افزود: دوری از هویت ملی و دینی و پذیرش هویت های دنیا گرانه و غربی و همچنین دوری از اخلاقیات اساسی،  بسیاری از خانواده های و مردم ما را تهدید می کند و همه ی این مشکلات نشان می دهد که خانواده ها نیازمند توجیه های تربیتی و روان شناختی بسیاری  برای مقابله با پیچیدگی های زندگی کنونی هستند .

وی به اهمیت خانواده از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت : در آیات قرآن اهمیت زیادی به خانواده و پیوند خانوادگی ، و احترام و اکرام پدر و مادر و نیز توجه به تربیت فرزندان وارد شده است و این اهمیت به خاطر آن است که جامعه ی بزرگ انسانی از واحدهای کوچکتری به نام خانواده تشکیل می شود و بدیهی است هر قدر این واحدهای کوچک از انسجام و استحکام بیشتری برخوردار باشد اساس جامعه نیز بهتر خواهد بود .

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: یکی از علل نابسامانی های جوامع صنعتی عصر ما متلاشی شدن نظام خانوادگی است که نه احترامی از سوی فرزندان وجود دارد ، نه محبتی از سوی پدران و مادران و نه پیوند مهر و عاطفه ای از سوی همسران و غرب  و فرهنگ های بیگانه به دنبال این هستند که نظام خانواده را متلاشی کنند .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff