عید غدیر برای تبیین امامت و ولایت در جامعه است
+ پ -
عید غدیر برای تبیین امامت و ولایت در جامعه است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: غدیر فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت امامت و ولایت در جامعه است و باید از این فرصت برای تبیین نقش و جایگاه امامت باشد تا باعث استحکام پیوند میان شیعه و سنی تبدیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد:  غدیر اصل ولایت است و ولایت  اساس دین مبین اسلام است و مسئله غدیر یک بحث تاریخی نیست بلکه فرهنگ نامه ولایت و امامت است  و پیام غدیر خم استمرار حکومت الهی و استقرار پیام نبوت در جامعه اسلامی است که باید این موضوع و مسائل به درستی تبیین و نهادینه شود.

وی  ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی و همه رزمندگان ، ایثارگران ، جانبازان، و خانواده معظم شهداء افزود:  هفته دفاع مقدس نمادی از عزت و سربلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در دنیا است  هفته ای است که سرشار از ایثار و وحدت برای محافظت از دین و شرف و ناموس و مقدسات جامعه اسلامی بود و این فرهنگ باید نسل به نسل  به فرزندان این مرز و بوم منتقل شود.

حجت الاسلام صفایی حائری ابراز کرد:هفته دفاع مقدس یعنی تثبیت اقتدارجمهوری اسلامی ایران، تضمین استقلال کشور، ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و جهادی، تولد راهبرد نوین دفاعی انسان محور مبتنی بر عنصر ایمان و عشق به خدای متعال و همدلی و همراهی اقشار مختلف یک جامعه برای ایستادن و متکی شدن بر عزم و اراده خویش و پرهیز از اطاعت پذیر و سلطه بیگانگان بر کشور است.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: خدمت به مردم بالاترین درجه افتخار این مسئول برای جامعه و کشور است و همه مدیران ادارات و نهادهای شهرستان باید در  هر حال پاسخگوی مردم و ارباب رجوع خویش باشند مشکلات هست ولی باید با تلاش ، همت و عزم پولادین و ایمانی استوار با همراهی و مساعدت حتی خود مردم مشکلات را حل و مرتفع ساخت.

صفایی حائری در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه همه ما مسئولان و متولیان کشوری و لشکری است تا اعیاد ملی و مذهبی در کشور  را پاس بداریم با نصب بنر و پلاکارد و پرچم علائم ظاهری را حفظ و تبلغ و  در راستای گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی و آرمان های ارزشمند دینی و معنوی گام مثبت برداریم که رمز موفقیت و پیشرفت توجه به ارزش ها و تلاش برای بهبود آنهاست.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff