غبار محلی و ریزگرد ها مهمان همیشگی هرمزگان/شدت وزش باد تا 50 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد
+ پ -
غبار محلی و ریزگرد ها مهمان همیشگی هرمزگان/شدت وزش باد تا ۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد

کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه غبار محلی و ریزگرد ها پدیده غالب و مهمان همیشگی هرمزگان است،افزود:شدت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و شب در برخی مناطق استان تا ۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

مرضیه سی سی پور، کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان در گفتگو با هرمز با اشاره به شرایط جوی استان گفت:بررسی نقشه های هواشناسی برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری وزش شدید باد را نشان می دهد که در پاره ای از نقاط استان سبب گردو خاک و مواج شدن دریا می شود.

وی اظهار کرد:شدت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و شب و در تنگه هرمز قابل ملاحظه خواهد بود که در برخی مناطق استان تا ۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

سی سی پور افزود:توصیه می شود در این مدت شناورهای سبک از تردد های دریایی جدا خودداری نمایند همچنین اسکله های استان باتوجه با نامساعد بودن شرایط دریایی تمهیدات لازم صورت دهند.

وی ادامه داد: از روز دوشنبه از میزان ناپایداری ها کاسته می شود و شرایط برای تردد دریایی مساعد خواهد شد.
کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد:در برخی از مناطق ساحلی،شرقی و مرکزی استان از جمله شهر بندرعباس شدت وزش باد سبب افزایش گرد و غبار در ساعات بعد ازظهر و شب می شود که طی این مدت به میزان قابل ملاحظه ای از کیفیت هوا کاسته شده و حجم ریزگردها در ساعات شب افزایش می یابد.

سی سی پور با بیان اینکه غبار محلی و ریزگرد ها پدیده غالب و  مهمان همیشگی هرمزگان است، خاطر نشان کرد:به دلیل نزدیکی به دریا و بر اثر وزش باد املاح و نمک موجود در آب دریا به صورت ذرات و غبار معلق در هوا نمایان می شود که باعث می شود در اغلب روزهای سال استان شرایط ناسالمی داشته باشد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff